Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.   Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
KAS przejęła nielegalne płyny do e-papierosów KAS przejęła nielegaln...
Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli 4 tys. płynów służących do napełniania e-papierosó... »Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małego Spektakl „Teatru...
Dlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? To pytanie zadają aktorzy „Teatru ze Świetną Nazwą”... »Matczyna emerytura wyższa niż w ubiegłym roku Matczyna emerytura wyż...
Niecałe 60 tysięcy osób dostaje „matczyną emeryturę” z ZUS-u Maksymalna kwota comiesięcznych wypłat z ZUS - wynosi od marca te... »Filmowa wiosna w kinach Helios Filmowa wiosna w kinac...
Sieć kin Helios zaprasza kinomanów na najnowsze premiery i nie tylko! W nadchodzącym tygodniu na wielkie ekrany wchodzą między innymi dwie... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1980 W kaplicy zamkowej powstaje "Galeria Zamkowa"

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Mie(dź) rodzinę – wspólna akcja KGHM i samorządów na rzecz rodzin zastępczych
Data dodania: 29 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Mie(dź) rodzinę – wspólna akcja KGHM i samorządów na rzecz rodzin zastępczych

Kampanię społeczną pod hasłem Mie(dź) rodzinę, promującą ideę rodzicielstwa zastępczego zainaugurowały wspólnie miedziowe samorządy oraz KGHM Polska Miedź S.A., który patronuje projektowi. W planie są akcje informacyjne wspierające pieczę zastępczą jako alternatywę dla instytucji opiekujących się dziećmi pozbawionych możliwości życia z biologicznymi rodzicami.

Główny organizator projektu, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce alarmuje, że w Polsce obserwowany jest kryzys rodzicielstwa zastępczego, a liczba rodzin zastępczych dramatycznie maleje. Szacuje się, że ponad 72 tysiące polskich dzieci pozbawionych jest opieki rodzicielskiej, a jedna piąta z nich przebywa w instytucjonalnych formach opieki, takich jak domy dziecka. W 2018 roku w tej grupie było ponad 1300 dzieci poniżej siódmego roku życia.

 Z naszych doświadczeń wynika, że barierą dla tych, którzy rozważają rodzicielstwo zastępcze jest nie tylko obawa przed tym czy sprostają obowiązkom, czy będą mieli niezbędne wsparcie, ale także niekorzystny wizerunek rodziców zastępczych kreowany przez media. O rodzicielstwie zastępczym najgłośniej mówi się w momencie kryzysowych sytuacji. Ten zawód nie ma tzw. dobrej prasy i nie cieszy się społecznym poważaniem. Dlatego potrzeba lokalnej kampanii na temat rodzicielstwa zastępczego jest tak ogromna – powiedziała Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Specjaliści podkreślają, że dla prawidłowego rozwoju dziecko potrzebuje stałych i bezpiecznych relacji a rodziny zastępcze wybitnie pomagają w zbudowaniu prawidłowych więzi, kreowania poczucia własnej wartości w dziecku, rozwinięcia jego potencjału.

– Jako firma wrażliwa na problemy społeczne widzimy potrzebę pomocy w tej ważnej akcji. Naszym celem jest dotarcie z rzetelną informacją do mieszkańców Zagłębia Miedziowego i mamy nadzieję, że efektem będzie zwiększenie liczby zgłoszeń kandydatów na rodziców zastępczych – podkreśliła Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

W kampanię włączyli się samorządowcy z Głogowa, Legnicy, Lubina i Polkowic. Szacuje się, że w zarządzanych przez nie instytucjach przebywa łącznie około 300 dzieci potrzebujących rodzin zastępczych, a 40 z nich to podopieczni poniżej 7 roku życia.

– Nasza akcja to przede wszystkim inwestycja w przyszłość dzieci z Zagłębia Miedziowego. Rodzinny charakter pieczy zastępczej owocuje w życiu dzieci stabilną, zdrową relacją. W naszych programach prospołecznych nie zamykamy się wyłącznie na pomoc naszych pracownikom i ich rodzinom, chcemy aby z naszych zasobów korzystał cały region – podkreśliła Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

Partnerem głównym finansującym kampanię społeczną „Mie(dź) rodzinę” jest Fundacja KGHM, a partnerami wspierającymi są Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., CCC S.A. i Piast Group Sp. z o.o. Merytoryczną opiekę nad projektem sprawuje Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, a partnerami zaangażowanymi w realizację działań związanych z kampanią są: miasto Legnica oraz powiaty: legnicki, polkowicki, lubiński i głogowski.

Slowa kluczowe: lubin KGHM
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20365.html
Ten artykul byl czytany 397 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0