Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 68

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Nowoczesny dzwonek bezprzewodowy: dopasuj go do własnych potrzeb Nowoczesny dzwonek bez...
Przydatności dzwonków do drzwi nikt nie kwestionuje, a urządzenia te dostępne są w szerokim wyborze. Można kupić modele zarówno p... »Pokłócił się z dziewczyną. Wsiadł do samochodu i w trakcie jazdy pił alkohol. Wylądował w rowie. Pokłócił się z dziewcz...
28-letni mieszkaniec Lubina najpierw pokłócił się z partnerką, następnie z butelką wódki wsiadł do samochodu. Prowadził aut... »Nadciąga kulturalny luty w kinach Helios! Nadciąga kulturalny lu...
Cztery czwartki – cztery ambitne polskie produkcje. Kultura w lutym będzie naprawdę bardzo dostępna – wystarczy tylko wybór se... »Bez skrupułów i wyobraźni. Coraz więcej kierowców „na podwójnym gazie”. Bez skrupułów i wyobra...
To prawdziwa plaga polskich dróg. Pijanych kierowców jest coraz więcej. W 2019 roku, po raz pierwszy od dekady, zanotowano znac... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.12.1969 Otwarcie Młodzieżowego Domu Kultury

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Elektromobilne Zagłębie Miedziowe
Data dodania: 30 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Elektromobilne Zagłębie Miedziowe

W siedzibie KGHM odbyła się konferencja „Elektromobilne Zagłębie Miedziowe”. O dobrych praktykach stosowanych w Gminie Polkowice mówił podczas swojego wystąpienia burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Była to pierwsza tego typu konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Środowiska, KGHM oraz Związek Pracodawców Polska Miedź. Wzięli w niej udział m. in. samorządowcy z naszego regionu, eksperci oraz przedstawiciele firm i przedsiębiorstw zajmujących się elektromobilnością.

Celem konferencji było dostarczanie wiedzy na temat obecnych i przyszłych rozwiązań dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego z zakresu elektromobilności. Na ten temat mówił także Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– Elektromobilność nie jest dla nas celem, jest środkiem do dbania o czyste powietrze, zwiększenia mobilności mieszkańców już nie tylko na terenie gminy, ale całego powiatu. Jest możliwością do tego, aby czynić Polkowice atrakcyjnym, ekologicznym miejscem do mieszkania – tłumaczył burmistrz Puźniecki.

Włodarz miasta wspomniał również o posiadanych przez gminę dwóch elektrycznych autobusach oraz planowanym zakupie kolejnych dziewięciu. Przypomnijmy, że środki na ten cel w wysokości ponad 14 mln zł. zostały pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jako dopełnienie polityki transportu miejskiego burmistrz wskazał stosowanie alternatywnych środków lokomocji. Sukces polkowickich rowerów miejskich jest na to idealnym przykładem.

Kolejnym elementem dbałości o czyste środowisko jest, zdaniem burmistrza, inwestowanie w fotowoltaikę.

– To bardzo ważny, przyszłościowy element rozwoju elektromobilności. Rozwiązanie to jest stosowane na dachach wielu budynków w naszej gminie np. Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej czy na budynku mieszkalnym przy ul. Hubala 20ab – zaznaczył.

W swoim wystąpieniu burmistrz zdradził również plany dalszego rozwoju elektromobilności w naszej gminie. Wśród nich znalazł się m.in. montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz budowa farmy fotowoltaicznej.

Wymiana dobrych praktyk, doświadczeń i poglądów jest bardzo istotna dla rozwoju elektromobilości w naszym regionie. Dlatego też podczas konferencji wszyscy zgromadzeni goście podpisali list intencyjny deklarujący współpracę w dziedzinie elektromobilności w Zagłębiu Miedziowym. Spotkanie zakończyła prezentacja samochodów elektrycznych.

polkowice.eu

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20366.html
Ten artykuł był czytany 216 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0