Wtorek, 14 lipca 2020 r.   Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Prawie 7 tys. wniosków o dodatek solidarnościowy na Dolnym Śląsku Prawie 7 tys. wniosków...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych tylko w ostatnich trzech tygodniach wypłacił Dolnoślązaków dodatki solidarnościowe na kwotę 8 166 108.... »Pomoc nadeszła w ostatniej chwili… Pomoc nadeszła w ostat...
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji, policjanci uratowali 29-letniego mężczyznę, który próbował popełnić samobójs... »Pomoc w sytuacjach trudnych i kryzysowych Pomoc w sytuacjach tru...
Aktualna sytuacja związana z zagrożeniem korona wirusem SARC-CoV-2 oraz przewidywanymi, obserwowanymi już w innych państwach europejskich, skutka... »Kino Kobiet „Na topie” Kino Kobiet „Na ...
Kino Kobiet w Heliosie to zawsze ciekawy film specjalnie dobrany do żeńskiej widowni, poprzedzony licznymi atrakcjami organizowanymi tuż przed se... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...03-05.09.1999 Podczas Dni Lubina zorganizowano plener ceramiczny "Świeżo wypalone". Przedstawiono prace dzieci i młodzieży działających przy pracowni ceramicznej przy fundacji im. brata Alberta oraz pracowni ceramicznej przy MDK w Lubinie

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Goście z Francji już w Gminie Lubin
Data dodania: 30 listopada 2019 — Kategoria: Wiadomości

Goście z Francji już w Gminie Lubin

Do Polski dotarła 23-osobowa grupa mieszkańców francuskiej gminy Sathonay-Camp, z którą nasza gmina współpracuje od siedmiu lat. Były już wizyty i rewizyty samorządowców, sportowców a teraz  na płaszczyźnie przyjacielskiej trwa program wymiany rodzin. Nasi goście wczoraj zwiedzali stolice Dolnego Śląska i zostali później zakwaterowani w domach mieszkańców Gminy Lubin, którzy gościli we Francji w czerwcu tego roku. Dziś będą uczestnikami m.in. spotkania w Osieku pod hasłem Tradycje Bożonarodzeniowe, które rokrocznie organizuje Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin, Bartosz Chojnacki zastępca wójta oraz Norbert Grabowski przewodniczący Rady Gminy wraz z Raymoundem Dudą wicemerem Sathonay-Camp który do Polski przyjechał wcześniej samochodem, przywitali mieszkańców Sathonay-Camp na wrocławskim lotnisku. Przylecieli przez Amsterdam, powitania były bardzo serdeczne, bowiem kilka  lat współpracy obu samorządów zacieśniło więzy i pozwoliło nawiązać nowe przyjaźnie .

Naszym gościom zorganizowano atrakcyjną wycieczkę po Wrocławiu, która rozpoczęła się rejsem po Odrze statkiem pasażerskim Wratislavia. Szybko zapadający zmrok, wbrew pozorom sprzyjał zwiedzaniu, bowiem  iluminacje pięknie oświetlały  zabytki Ostrowa Tumskiego, czy też Wrocławski Uniwersytet i rynek, o których historii opowiadała francuskojęzyczna przewodniczka. Duży zachwyt gości budziły także wrocławskie krasnale i Jarmark Bożonarodzeniowy.

– Jesteśmy zachwyceni. Wrocław jest piękny, możemy tylko żałować, że czas tak szybko płynie i nie da się na jarmarku spędzić więcej czasu – mówił w imieniu mieszkańców   Sathonay-Camp Raymound Duda.

Późnym wieczorem goście dotarli do Osieka, gdzie byli witani przez sołtysa symbolicznym chlebem i solą. W Osieku spotkali się także z naszymi mieszkańcami, których wcześniej gościli we Francji, a oni przygotowali teraz dla nich noclegi w swoich rodzinnych domach. Naszych gości czeka jeszcze mnóstwo atrakcji i spotkań z mieszkańcami Gminy Lubin. Ich  powrót do Francji  zaplanowany jest na niedzielny poranek.

Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20368.html
Ten artykuł był czytany 263 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0