Poniedzialek, 28 września 2020 r.   Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 14

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Harcerze z woj. dolnośląskiego przystąpili do kampanii „Dumni z Polski” Harcerze z woj. dolnoś...
Pandemia mocno skomplikowała działalność ZHP, a w wielu wypadkach praktycznie ją zawiesiła. Nowy rok harcerski jednak właśnie się rozpoczyna &nda... »Obwieszczenie o licytacjach komorniczych Obwieszczenie o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 25 września 2020 Kategoria: grunty 1. grunt, lokalizacja: Syców. cena wywoławcza: 134205,75, zobacz obwie... »Szczęśliwy finał poszukiwań mieszkańca Lubina Szczęśliwy finał poszu...
Poszukiwania mieszkańca Lubina zostały zakończone. Policjanci zauważyli mężczyznę na jednym z legnickich osiedli Kopernik. Zaginiony opuś... »Obwieszczenia o licytacjach komorniczych Obwieszczenia o licyta...
Licytacje opublikowane dnia: 24 września 2020 Kategoria: grunty 1. Nieruchomość gruntowa niezabudowana, lokalizacja: Długołęka. cena wywoławc... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...2.05.1945 Przejęcie miasta przez administrację polską, czynna była komenda milicji a od 15.05.1945 w ratuszu zaczął funkcjonować Zarząd Miejski

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Biesiada Senioralna Gminy Lubin
Data dodania: 03 grudnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Biesiada Senioralna Gminy Lubin

Za nami pierwsza w historii, i do tego polsko-francuska, Biesiada Senioralna Gminy Lubin. Ponad sto osób bawiło się w świetlicy w Raszówce w rytmach największych polskich i francuskich przebojów, tańczyło, śpiewało, a także wróżyło sobie doskonałą przyszłość. Wróżby były konieczne, bowiem biesiada odbywała się w Andrzejki.

Gospodarzem spotkania była Rada Seniorów Gminy Lubin, która oprócz seniorów zaprosiła do wspólnej zabawy goszczących u nas mieszkańców francuskiej gminy Sathonay-Camp, z którą Gmina Lubin współpracuje od siedmiu lat. Biesiadę prowadziły Celina Szwedo, Janina Mucha i Wojciech Wojtałowicz.

Kilkugodzinne spotkanie zainaugurowano tradycyjnym polonezem. Tańców, zwłaszcza grupowych wywołujących salwy śmiechu, było podczas tego wieczoru mnóstwo. I jeszcze więcej śpiewu, zarówno w wykonaniu gości z Francji jak i mieszkańców naszej gminy. Było także wiele niespodzianek, na przykład dla dwóch obecnych na sali Andrzejów. Wręczono im prezenty i odśpiewano gromkie sto lat!

Wspólną zabawę umilały występy Marii Galuby i wróżby. Siedlecka Nuta, tym razem w roli magików, rozbawiała wszystkich interpretacją woskowych wróżb i przepowiedni. Wójtowi Tadeuszowi Kielanowi przewidziano na przykład powiększenie terytorium Gminy Lubin.

W biesiadzie brali udział także mieszkańcy goszczący naszych francuskich przyjaciół w swoich domach. Nie zabrakło więc pamiątkowych zdjęć, uścisków i uśmiechów. Wszyscy życzyli sobie, by ta zabawa, radość i wróżby dawały nadzieję na piękne dni i nowy dobry los!

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin gmina
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20376.html
Ten artykuł był czytany 257 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0