Czwartek, 12 grudnia 2019 r.   Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 97

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Znalazł kluczyki do samochodu i wybrał się na przejażdżkę... Znalazł kluczyki do sa...
20 letni mieszkaniec Lubina wychodząc z bloku, przed klatką schodową znalazł kluczyki do samochodu. Na parkingu odnalazł pojazd do kt&oac... »Salezjański Kociołek Kultury 75 Salezjański Kociołek K...
Już w najbliższy piątek 13.12.2019 odbędzie się 75 spotkanie w ramach cyklu Salezjański Kociołek Kultury. Dr Alfreda Walkowska wygłosi prelekcję... »Uratowały życie 62-letniemu mężczyźnie. Dostały dyplomy Uratowały życie 62-let...
Dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie mogą być wzorem dla swoich rówieśników. Dziewczynki bawiąc się w parku mi... »Wspomnienia o strajku ZG „Rudna” Wspomnienia o strajku ...
Gmina Polkowice zapraszamy wszystkich na spotkanie poświęcone 38. rocznicy pacyfikacji strajku w ZG „Rudna” pt. „Grudzień &rsqu... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologicznypolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Karta podarunkowa dla pracownika na święta
Data dodania: 04 grudnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Karta podarunkowa dla pracownika na święta

Z okazji świąt pracodawcy zazwyczaj przyznają swoim pracownikom dodatki, w postaci świadczeń pieniężnych lub rzeczowych. Jedną z coraz bardziej popularnych form tego rodzaju działalności socjalnej są karty podarunkowe. Poniżej przedstawiamy jej specyfikę.

Bony, talony, karty podarunkowe, paczki, premia czy spotkania opłatkowe to przykłady świątecznych świadczeń socjalnych, które mogą być przyznawane pracownikom. W poniższym artykule przedstawiamy Wam specyfikę karty podarunkowej. Tego rodzaju dodatek to obecnie jest z popularniejszych, elastycznych i wygodnych form  wsparcia pracowników. Przekonaj się więc czy warto to rozwiązanie zastosować w Twojej firmie.

Co to jest karta podarunkowa dla pracownika?

Karta podarunkowa nazywana jest także kartą przedpłacową. Działa ona na zasadzie karty debetowej – transakcje są realizowane do wysokości salda, które zostało określone przez pracodawcę. Karta podarunkowa zapewnia jej użytkownikowi środki pieniężne, na dokonywane przez niego zakupy, bez konieczności wydawania banknotów lub znaków legitymacyjnych. Karta przedpłacowa to swego rodzaju forma karty płatniczej, którą można posługiwać się w sklepach ją honorujących i wyposażonych w terminale płatnicze. Niekiedy umożliwia ona także dokonywanie wypłat z bankomatów. Pracownik ma pełną swobodę w dysponowaniu środkami znajdującymi się na karcie podarunkowej. Oznacza to, że może wybrać prezent dla siebie zgodny ze swoimi preferencjami.

Zakup karty podarunkowej dla pracownika może być finansowany z środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

 

Karta podarunkowa a podatki

Jak już wspomniano karta podarunkowa dla pracownika zasilana jest przez pracodawcę środkami pieniężnymi i umożliwia dokonywanie transakcji w sklepach posiadających terminale płatnicze. W związku z czym świadczenie socjalne tego typu zaliczane jest do świadczeń pieniężnych. Dlatego też jeśli, na przykład karta podarunkowa SODEXO jest finansowana w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych  to jest  ona zwolniona z podatku dochodowego do kwoty 1000 zł na pracownika w danym roku kalendarzowym.

Karta podarunkowa – czy warto?

Karta podarunkowa, na przykład SODEXO to korzyści zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. Taka forma wsparcia ze strony pracodawcy na pewno zadowoli pracownika i bez wątpienia zmotywuje go do bardziej wydajnej pracy. Karta podarunkowa jest także łatwa w zamówieniu i obsłudze. Ponadto przynosi oszczędności dla firmy –  zwolnienie z podatku dochodowego do 1000 zł.

Karta SODEXO jest elastyczną i wygodną formą wsparcia socjalnego. Umożliwia pracownikom zakup dowolnego prezentu oraz możliwość skorzystania z licznych promocji i ofert specjalnych. Dodatkowo ta karta podarunkowa jest niezwykle funkcjonalna. Dzięki mobilnej aplikacji lub stronie internetowej można nią oraz dostępnymi tam środkami finansowymi w pełni samodzielnie zarządzać. Użytkownik karty może w dowolnym momencie zmienić PIN, sprawdzić stan konta lub limit karty czy zablokować ją.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20380.html
Ten artykuł był czytany 222 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2019 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0