Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
KGHM pozyskało koncesję na złoże miedzi. KGHM pozyskało koncesj...
Nowe złoże może dać nawet 20 mln ton miedzi - przekonuje prezes koncernu KGHM Marcin Chludziński. Spółka otrzymała przed kilkoma dniami ko... »Szkolne Kluby Sportowe – pozalekcyjne zajęcia dla uczniów Szkolne Kluby Sportowe...
Uczniowie powoli wracają do szkół i do zajęć, które gmina Lubin realizuje przy współpracy z Dolnośląską Federacją Sportu pod... »Nie zatrzymał się do kontroli, bo jechał skradzionym autem Nie zatrzymał się do k...
Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali młodego mieszkańca Lubina, który uciekał przed patrolem, pomimo polecenia policjant&o... »Pokoleniowo na sportowo – KGHM po raz kolejny przystępuje do akcji Dwie Godziny dla Rodziny Pokoleniowo na sportow...
Rodzinne turnieje sportowe, konkursy, poradniki dla pracowników - KGHM Polska Miedź S.A. po raz trzeci przystępuje do ogólnopolskie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1968 Uzyskano pierwszy koncentrat miedzi w skali przemysłowej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM i samorządy wspólnie o przyszłości młodzieży Zagłębia Miedziowego
Data dodania: 10 grudnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

KGHM i samorządy wspólnie o przyszłości młodzieży Zagłębia Miedziowego

O tym, jak młodzież z Zagłębia Miedziowego widzi swoją przyszłość, jakie są nadzieje, postawy życiowe i oczekiwania młodych, a także z jakimi trudnościami się borykają oraz jak ich ustrzec przez ryzykiem związanym z uzależnieniami, rozmawiali uczestnicy konferencji „Razem dla młodzieży”. Partnerami wydarzenia są KGHM Polska Miedź S.A. oraz Miasto Legnica.

Konferencja jest kulminacją trwającego od maja tego roku programu. Adresatem była młodzież z 17 szkół z terenu powiatów Legnicko–Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM). Realizację projektu poprzedziło pionierskie badanie z udziałem niemal 1500 nastolatków, w którym zapytano jak widzą przyszłość oraz jakie problemy napotykają na drodze do realizacji celów.

– Jesteśmy firmą społecznie odpowiedzialną. Pomagamy naszym pracownikom. Wiemy, że rodzina jest fundamentem, którego trwałość gwarantuje poprawne relacje - także w pracy. Dlatego chętnie uczestniczymy w tak wielu projektach na rzecz rodziców, dzieci i młodzieży. Skuteczność wsparcia, jakie oferujemy nowemu pokoleniu zależy od trafnej diagnozy. Chcemy wspierać programy, które odpowiadają na realne wyzwania, jakie napotykają na swojej drodze młodzi ludzie – powiedział Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM.

Przeprowadzone przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej, merytorycznego partnera projektu, badania dają przekrojowy obraz młodzieży z Zagłębia Miedziowego. Unikatowa w skali kraju analiza dostarcza informacji na temat planów życiowych młodych ludzi. Wyniki wskazały, że 79 procent nastolatków już teraz przewiduje, że w wieku 30 lat będą w związku małżeńskim i będą rodzicami. 67 procent z nich planuje mieć dwójkę dzieci. Wyraźna większość młodzieży wskazała mamę (81%) i tatę (61%) jako swoich najważniejszych przewodników życiowych.

– Badania ankietowe pokazały, że na wysokiej pozycji aspiracji naszej młodzieży znalazła się „ciekawa praca”. KGHM prowadzi politykę wspierania młodych mieszkańców Zagłębia Miedziowego w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Realizujemy program ‘Kompetentni w branży”, który promuje edukację w zawodach związanych z przemysłem miedziowym i umożliwia uczniom praktyki w naszych oddziałach – podkreśliła Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji KGHM.

KGHM finansuje także wypoczynek oraz zajęcia i aktywności sportowe dla dzieci i młodzieży z LGOM. Poprzez projekt „Razem dla młodzieży” rozszerzono zakres pomocy skierowanej do młodych mieszkańców regionu o diagnostykę wyzwań oraz profilaktykę zagrożeń z jakimi się borykają. W badaniach zapytano także o takie aspekty jak: stres związany z edukacją, myśli samobójcze, obawy przed przemocą w szkole, doświadczenia z substancjami psychoaktywnymi czy narkotykami.

– Zapytaliśmy o ewentualne plany wyjazdu za granicę. Na tej podstawie wyliczony został tzw. profil „przyszłego emigranta”, ale z drugiej strony także profil ucznia „lokalnego patrioty”, który pragnie pozostać we własnej miejscowości lub w regionie LGOM – wyjaśnił Szymon Grzelak, prezes Zarządu Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN).

– Pomysł badania i działań profilaktycznych w szkołach, które sfinansowaliśmy w ramach programu, spotkały się z dużym entuzjazmem samorządów. Specjalistyczna profilaktyka bezpośrednio pomaga nauczycielom i rodzicom, a wyniki badań są solidnym fundamentem do projektowania programów wychowawczych i profilaktycznych w każdym samorządzie Zagłębia Miedziowego – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak.

Program był realizowany od czerwca do grudnia 2019. Zawierał pakiet działań diagnostycznych i profilaktycznych. Jego beneficjentami byli uczniowie, ale też, poprzez akcje szkoleniowe, samorządowcy, nauczyciele i rodzice. Kluczowa była koncentracja na wydobywaniu potencjału młodzieży, wzmacnianie więzi z rodziną oraz profilaktyka zagrożeń. W ramach projektu przeprowadzono warsztaty pod hasłem Archipelag skarbów. Uczniowie poszukiwali nietypowych skarbów w postaci: szczęścia, miłości oraz realizacji życiowych pasji i marzeń.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20405.html
Ten artykuł był czytany 287 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.042 sek.Lubin 1.0