Niedziela, 16 maja 2021 r.   Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
KGHM pozyskało koncesję na złoże miedzi. KGHM pozyskało koncesj...
Nowe złoże może dać nawet 20 mln ton miedzi - przekonuje prezes koncernu KGHM Marcin Chludziński. Spółka otrzymała przed kilkoma dniami ko... »Szkolne Kluby Sportowe – pozalekcyjne zajęcia dla uczniów Szkolne Kluby Sportowe...
Uczniowie powoli wracają do szkół i do zajęć, które gmina Lubin realizuje przy współpracy z Dolnośląską Federacją Sportu pod... »Nie zatrzymał się do kontroli, bo jechał skradzionym autem Nie zatrzymał się do k...
Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali młodego mieszkańca Lubina, który uciekał przed patrolem, pomimo polecenia policjant&o... »Pokoleniowo na sportowo – KGHM po raz kolejny przystępuje do akcji Dwie Godziny dla Rodziny Pokoleniowo na sportow...
Rodzinne turnieje sportowe, konkursy, poradniki dla pracowników - KGHM Polska Miedź S.A. po raz trzeci przystępuje do ogólnopolskie... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.09.1999 Podpisanie POROZUMIENIA pomiędzy Gminą Miejską Lubin a Mostostalem Warszawa Spółka Akcyjna

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Uratowały życie 62-letniemu mężczyźnie. Dostały dyplomy
Data dodania: 11 grudnia 2019 — Kategoria: Wiadomości

Uratowały życie 62-letniemu mężczyźnie. Dostały dyplomy

Dwie uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Ścinawie mogą być wzorem dla swoich rówieśników. Dziewczynki bawiąc się w parku miejskim, jako jedyne wśród przebywającym w tym miejscu osób, zainteresowały się starszym mężczyzną, który wpadł do rzeki, zaplątał się w zarośla i nie był w stanie samodzielnie wydostać się z wody. Dziewczynki poprosiły przechodnia, by zadzwonił pod nr alarmowy 112 i powiadomił policjantów. Wezwani na miejsce funkcjonariusze weszli do wody, wyciągnęli poszkodowanego na brzeg i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Dzięki prawidłowej postawie dzieci i zaangażowaniu dzielnicowych, 62-latek najszybciej jak to było możliwe, trafił do szpitala z objawami hipotermii. Za uratowanie człowieka, okazaną empatię, wrażliwość i postawę godną naśladowania, dwóm dziewczynkom w wieku 8 i 12 lat, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie podinsp. dr Joanny Cichla, podziękowania i dyplomy wręczył Zastępca Komendanta podkom. Artur Ciupka - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w parku miejskim w Ścinawie. Z niewyjaśnionych przyczyn, 62-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego wpadł do rzeki, zaplątał się w zarośla i nie był w stanie samodzielnie wydostać się na brzeg. Mężczyznę zauważyły bawiące się w parku dzieci, które powiadomiły dyżurnego lubińskiej komendy.

Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast został wysłany patrol lubińskich dzielnicowych. Funkcjonariusze zastali grupkę dzieci, które wskazały mundurowym, gdzie znajduje się mężczyzna. Policjanci zauważyli 62-latka, który był zanurzony w wodzie, widać było jedynie jego głowę.

Dzielnicowi bez chwili wahania weszli do rzeki, wyplątali mężczyznę z zarośli i wyciągnęli go na brzeg, udzielając jak najszybciej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze ściągnęli przemoczoną wierzchnią odzież i okryli mężczyznę kocem termicznym, monitorując przy tym jego funkcje życiowe. Poszkodowany wykazywał oznaki znacznego wychłodzenia organizmu. Zmierzona przez ratowników temperatura ciała mężczyzny wynosiła tylko 30 stopni. 62 - latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i trafił do szpitala z objawami hipotermii.

W szkole, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie podinsp. dr Joanny Cichla, dyplomy i drobne upominki, naszym bohaterkom wręczył Zastępca Komendanta podkom. Artur Ciupka, który wyraził nadzieję, że postawa jaką wykazały się Jessica i Oliwia, wrażliwość i empatia, będzie wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników dziewczynek ale także dla osób dorosłych.

Policjanci przekazali również pozostałym uczniom drobne upominki w postaci kamizelek odblaskowych, aby każde dziecko było widoczne i bezpieczne na drodze.

 

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20409.html
Ten artykuł był czytany 268 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0