Sobota, 04 lipca 2020 r.   Imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 17

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Mały kotek poszukuje dobrego domu Mały kotek poszukuje d...
Po raz kolejny pracownicy Urzędu Gminy w Rudnej uratowali kotka. Maluch znaleziony został w wodzie przy ulicy Ścinawskiej. Gdyby nie został wycią... »Lubin. Szajka samochodowa stanie przed sądem. Kradli auta i rozbierali je na części. Lubin. Szajka samochod...
Prokuratura Rejonowa w Lubinie zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej gru... »Moja Woda – rusza nabór wniosków w programie Moja Woda – rusz...
Z początkiem lipca ruszył nabór wniosków do programu „Moja Woda”. Każdy kto jest zainteresowany zbieraniem wód o... »KRUS organizuje konkurs dla dzieci KRUS organizuje konkur...
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników w wieku 6-14 lat do udziału w kursie e-learningowym &bdq... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Lubin Górniczy (ruch pociągów pasażerskich do 31 VIII 2010 i zawieszenie z powodu źle utrzymanej przez PKP infrastruktury kolejowej, wprowadzenie zastępczej komunikacji autobusowej do 11 XII 2010. Planowana budowa węzła przesiadkowego – połączenie komunikacji autobusowej PKS z komunikacją kolejową PKP i KD do 2012 r.)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Sprawca podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch osób w Chojnowie tymczasowo aresztowany
Data dodania: 07 stycznia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Sprawca podejrzany o usiłowanie zabójstwa dwóch osób w Chojnowie tymczasowo aresztowany

W dniu 21 grudnia 2019 roku około godz.19.00 w Chojnowie, po spotkaniu wigilijnym w jednym z zakładów pracy trzech mężczyzn wyszło na drogę w oczekiwaniu na transport. Wówczas zatrzymał się przy jednym z nich, stojącym osobno, przejeżdżający samochodem nieznany mężczyzna, który rozpoczął kłótnię, a widząc nadchodzących w ich kierunku dwóch pozostałych mężczyzn, wsiadł do samochodu i odjechał z tego miejsca.

Po chwili jednak zatrzymał auto i wziąwszy nóż nadszedł w kierunku stojących przy drodze mężczyzn, zadając dwóm z nich uderzenia nożem w różne części ciała, po czym zbiegł samochodem z miejsca zdarzenia. Sprawca spowodował obrażenia ciała u obydwóch pokrzywdzonych. Wymagali oni natychmiastowej pomocy medycznej. Po jej udzieleniu przez wezwany na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego, przewiezieni zostali do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Śledztwo w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Złotoryi prowadzi Komenda Miejska Policji w Legnicy.

W toku śledztwa został wykryty i zatrzymany przez policjantów w dniu 31grudnia 2019 roku sprawca tego przestępstwa, którym okazał się 26-letni Mateusz W.

W dniu 1 stycznia 2020 roku prokurator przedstawił Mateuszowi W. zarzut usiłowania dokonania zabójstwa dwóch mężczyzn przez zadanie każdemu z nich uderzeń nożem w różne części ciała i spowodowania obrażeń skutkujących wystąpieniem u pokrzywdzonych choroby realnie zagrażającej życiu, którego to zamierzonego celu nie osiągnął z powodu udzielenia pokrzywdzonym szybkiej pomocy medycznej, tj. czynu z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 148 § 1 k.k. i art. 156 § 1 pkt 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mateusz W. przyznał się do popełnienia tego czynu i złożył wyjaśnienia.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Złotoryi wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

W dniu 2 stycznia 2020 roku Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Mateusza W. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Lidia Tkaczyszyn - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20508.html
Ten artykuł był czytany 237 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0