Sobota, 25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 65

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone na terenie Lubina Kolejne nielegalne aut...
Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Leg... »Domowe maseczki na twarz - poznaj 5 prostych i sprawdzonych przepisów! Domowe maseczki na twa...
Czy wiesz, że kuchnia jest skarbnicą składników odżywczych, z których Twoja skóra może czerpać pełnymi garściami? Sprawdź ... »Okna tarasowe - duże przeszklenia są na czasie Okna tarasowe - duże p...
Inwestorzy stawiają dzisiaj na duże okna. Dotyczy to tak stolarki okiennej montowanej w obiektach użyteczności publicznej, jak również... »Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 4, 26 styczeń 10:30 Filmowe Poranki: Masza...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 4. W niedzielę 26 stycznia o god... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych łączących poszczególne osiedla i będących częścią turystycznych szlaków rowerowych powiatu lubińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Prewencyjnie przed XXVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Data dodania: 12 stycznia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Prewencyjnie przed XXVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed nami kolejny już 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku lubińscy funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem wolontariuszy jak również sprawdzać, czy kwestowanie jest prowadzone przez osoby uprawnione. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie w tym dniu szczególnych środków ostrożności.

W najbliższą niedzielę 12 stycznia br. lubińscy funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie na ulicach naszego powiatu pojawi się większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych. Lubińscy funkcjonariusze, działania prewencyjne rozpoczęli od szkoleń wolontariuszy na temat bezpiecznego kwestowania, które odbyły się w dniach 09 i 11 stycznia br. w MDEK-u oraz w SP nr 10 w Lubinie. Ponadto policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie przypomniały podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu pieszych.

Poniżej kilka wskazówek, których przestrzeganie na pewno zwiększy bezpieczeństwo wszystkich osób kwestujących:

·Podczas kwestowania należy unikać miejsc słabo oświetlonych i rzadko uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.

· Nie należy chodzić samemu- najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów. Wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, bezpieczniej jest poruszać się w grupie.

· W razie napadu nie należy za wszelką cenę ratować puszki- najważniejsze jest zdrowie  i bezpieczeństwo. Wskazane jest zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy i jak najszybciej przekazać Policji informację o zdarzeniu.

· Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać puszki z pieniędzmi bez nadzoru, bowiem niektórzy tylko czekają na taka okazje.

· Istotne jest aby unikać dużego tłoku, bowiem można nawet nie zauważyć zniknięcia puszki.

- Będąc świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów bezzwłocznie należy zadzwonić  pod bezpłatne numery telefonów 112.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

- Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety oraz adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, zdjęcie wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.

- Na identyfikatorze musi znajdować się logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Identyfikator musi być noszony przez wolontariuszy w widocznym miejscu.

- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

- W przypadku podejrzenia, że osoba może podszywać się pod wolontariusza WOŚP, posługuje się podrobionym identyfikatorem bądź puszka do której zbierane są datki wygląda podejrzanie, należy skontaktować się z Policją.

 

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP !

 

mł. asp. Anna Szajbler

Zespół ds. Profilaktyki społecznej

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20528.html
Ten artykuł był czytany 117 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0