Wtorek, 07 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 77

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
ZUS wypłaca pierwsze postojowe ZUS wypłaca pierwsze p...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozytywnie rozpatrzył pierwsze wnioski w ramach tzw. tarczy antykryzysowej o świadczenie postojowe dla os&oac... »Kolejne izolatoria w województwie dolnośląskim Kolejne izolatoria w w...
W województwie dolnośląskim powstają izolatoria dla osób zakażonych koronawirusem, których stan zdrowia nie wymaga hospitali... »Kończy się termin wypłacania renty? Nie musisz iść do ZUS Kończy się termin wypł...
Orzeczenia lekarskie w czasie epidemii zachowują ważność to oznacza, że orzeczenie wydane przez lekarza orzecznika albo komisję lekarską o niezdo... »Wojska Obrony Terytorialnej włączyły się w pomoc dla zwierząt – pomóż i TY! Wojska Obrony Terytori...
Największy w Europie azyl dla koni może zniknąć z mapy starego kontynentu! 500 koni i setki innych zwierząt potrzebują natychmiastowej pomocy! Zw... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1985 Przekazanie nowego stadionu piłkarskiego - GOS

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Prewencyjnie przed XXVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Data dodania: 12 stycznia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Prewencyjnie przed XXVIII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed nami kolejny już 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku lubińscy funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem wolontariuszy jak również sprawdzać, czy kwestowanie jest prowadzone przez osoby uprawnione. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie w tym dniu szczególnych środków ostrożności.

W najbliższą niedzielę 12 stycznia br. lubińscy funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym czasie na ulicach naszego powiatu pojawi się większa liczba policyjnych patroli prewencyjnych, ruchu drogowego oraz operacyjnych. Lubińscy funkcjonariusze, działania prewencyjne rozpoczęli od szkoleń wolontariuszy na temat bezpiecznego kwestowania, które odbyły się w dniach 09 i 11 stycznia br. w MDEK-u oraz w SP nr 10 w Lubinie. Ponadto policjantka Zespołu Profilaktyki Społecznej KPP w Lubinie przypomniały podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu pieszych.

Poniżej kilka wskazówek, których przestrzeganie na pewno zwiększy bezpieczeństwo wszystkich osób kwestujących:

·Podczas kwestowania należy unikać miejsc słabo oświetlonych i rzadko uczęszczanych przez ludzi, takich jak podwórka, bramy przejściowe, a po zmroku parki lub skwery.

· Nie należy chodzić samemu- najlepiej zbierać datki w towarzystwie przyjaciół, kolegów. Wracając do sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, bezpieczniej jest poruszać się w grupie.

· W razie napadu nie należy za wszelką cenę ratować puszki- najważniejsze jest zdrowie  i bezpieczeństwo. Wskazane jest zapamiętać jak najwięcej szczegółów z rysopisu sprawcy i jak najszybciej przekazać Policji informację o zdarzeniu.

· Pod żadnym pozorem nie należy zostawiać puszki z pieniędzmi bez nadzoru, bowiem niektórzy tylko czekają na taka okazje.

· Istotne jest aby unikać dużego tłoku, bowiem można nawet nie zauważyć zniknięcia puszki.

- Będąc świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów bezzwłocznie należy zadzwonić  pod bezpłatne numery telefonów 112.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

- Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety oraz adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie, zdjęcie wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza.

- Na identyfikatorze musi znajdować się logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Identyfikator musi być noszony przez wolontariuszy w widocznym miejscu.

- Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

- W przypadku podejrzenia, że osoba może podszywać się pod wolontariusza WOŚP, posługuje się podrobionym identyfikatorem bądź puszka do której zbierane są datki wygląda podejrzanie, należy skontaktować się z Policją.

 

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP !

 

mł. asp. Anna Szajbler

Zespół ds. Profilaktyki społecznej

KPP Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20528.html
Ten artykuł był czytany 150 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.045 sek.Lubin 1.0