Niedziela, 26 stycznia 2020 r.   Imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 71

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone na terenie Lubina Kolejne nielegalne aut...
Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Leg... »Domowe maseczki na twarz - poznaj 5 prostych i sprawdzonych przepisów! Domowe maseczki na twa...
Czy wiesz, że kuchnia jest skarbnicą składników odżywczych, z których Twoja skóra może czerpać pełnymi garściami? Sprawdź ... »Okna tarasowe - duże przeszklenia są na czasie Okna tarasowe - duże p...
Inwestorzy stawiają dzisiaj na duże okna. Dotyczy to tak stolarki okiennej montowanej w obiektach użyteczności publicznej, jak również... »Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 4, 26 styczeń 10:30 Filmowe Poranki: Masza...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 4. W niedzielę 26 stycznia o god... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Sprawcy wysadzenia i obrabowania bankomatu w Lubinie usłyszeli zarzuty
Data dodania: 13 stycznia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Sprawcy wysadzenia i obrabowania bankomatu w Lubinie usłyszeli zarzuty

Do zdarzenia doszło na terenie osiedla Przylesie w dniu 17 lutego 2019 r. w niedzielę nad ranem. Do obrabowania bankomatu, który działał na terenie jednego ze sklepów, wykorzystano materiały wybuchowe. Eksplozję było słychać z kilkuset metrów.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko  Robertowi N. i Mariuszowi W. zarzucając im działanie  w latach 2018 i 2019 w różnych miejscowościach  na terytorium Polski w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na dokonywaniu kradzieży z włamaniami do bankomatów tj. popełnienie czynu z art.258§1 k.k. oraz dokonanie wspólnie i w porozumieniu  w dniu 24 września 2018 roku   kradzieży z włamaniem do bankomatu znajdującego się w jednym z marketów w Małomicach w rejonie żagańskim tj. popełnienie czynu z  z art.279 §1 k.k. i art.288§1 k.k i usiłowanie kradzieży z włamaniem  w dniu 10 grudnia 2018 roku do bankomatu usytuowanego  w markecie  w Węglińcu rejonu zgorzeleckiego tj. popełnienie czynu z art.13 §1 k.k. w zw. z art.279 §1 k.k. i art.288 §1 k.k.  Ponadto prokurator oskarżył Roberta N. o dokonanie w dniu 17 lutego 2019 roku kradzieży z włamaniem do trzeciego  bankomatu  znajdującego się w markecie  w Lubinie.

W  popełnieniu każdego z tych przestępstw brał udział także trzeci sprawca kierujący tą grupą przestępczą Łukasz Ambros, który  jest poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy listem gończym. Materiały w zakresie tego sprawcy wyłączone zostały do odrębnego prowadzenia .

Śledztwo w tej sprawie  prowadziła pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Legnicy Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Jak wynika z ustaleń  śledztwa, oskarżeni w celu pokonania  przeszkody i dostania się do wnętrza bankomatów  inicjowali ich  eksplozje, po czym zabierali w celu przywłaszczenia znajdujące się tam pieniądze w  kwocie  kilkadziesiąt  tysięcy złotych i więcej. Inicjując  wybuchy oskarżeni  dokonali  zniszczeń zarówno bankomatów jak i budynków, w których były one usytuowane . Podczas wybuchu bankomatu  w Małomicach  doszło do zniszczenia i uszkodzenia mienia na kwotę  115.000 złotych, w Węglińcu na około 32.000 złotych , a w Lubinie na kwotę około 106.000 złotych. Oskarżeni  dokonując tych czynów byli zamaskowani. Poruszali się samochodem. Wykrycie sprawców tych przestępstw było możliwe dzięki zaangażowaniu   policjantów z KWP we Wrocławiu oraz badaniom śladów biologicznych ujawnionych na miejscach zdarzeń i  na dowodach rzeczowych .

Obydwaj oskarżeni są tymczasowo aresztowani. Byli już karani, w związku z czym odpowiadają w niniejszej sprawie w warunkach recydywy, a w tym Mariusz W. w warunkach recydywy wielokrotnej. Uczynili sobie z przestępstw stałe źródło dochodu.

Robertowi N. i Mariuszowi W. za każde z zarzucanych przestępstw  kradzieży z włamaniem do bankomatu  oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem popełnione  w warunkach recydywy Sąd grozi kara pozbawienia wolności  do lat 15, a za udział w zorganizowanej grupie przestępczej  kara pozbawienia wolności do lat 5. Na poczet przyszłych kar i roszczeń o naprawienie szkody na mieniu  oskarżonego Roberta N. oraz Łukasza Ambrosa, prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego pojazdów i pieniędzy.

Lidia Tkaczyszyn - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20532.html
Ten artykuł był czytany 111 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.025 sek.Lubin 1.0