Sobota, 25 stycznia 2020 r.   Imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 64

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Kolejne nielegalne automaty do gier zabezpieczone na terenie Lubina Kolejne nielegalne aut...
Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Leg... »Domowe maseczki na twarz - poznaj 5 prostych i sprawdzonych przepisów! Domowe maseczki na twa...
Czy wiesz, że kuchnia jest skarbnicą składników odżywczych, z których Twoja skóra może czerpać pełnymi garściami? Sprawdź ... »Okna tarasowe - duże przeszklenia są na czasie Okna tarasowe - duże p...
Inwestorzy stawiają dzisiaj na duże okna. Dotyczy to tak stolarki okiennej montowanej w obiektach użyteczności publicznej, jak również... »Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 4, 26 styczeń 10:30 Filmowe Poranki: Masza...
Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie - Filmowe Poranki: Masza i Niedźwiedź, cz. 4. W niedzielę 26 stycznia o god... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1960 Początek drążenia szybu wschodniego L-3 metodą mrożeniową

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

OSP Zimna Woda podsumowała miniony rok
Data dodania: 16 stycznia 2020 — Kategoria: Wiadomości

OSP Zimna Woda podsumowała miniony rok

Jednogłośnym udzieleniem absolutorium dla zarządu na którego czele stoi Grzegorz Obara, zakończyło się pierwsze, z cyklu dziewięciu Walnych Zebrań Sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Lubin.  Tradycyjnie ten cykl otworzyło zebranie w Zimnej Wodzie. Oprócz podsumowania ubiegłorocznej działalności i przedstawienia planów na rok bieżący, była to także okazja do nagrodzenia wielu druhów za wieloletnią pracę.

Odznakami „Za wysługę lat” nagrodzono 34 osoby. Najdłużej – bo aż 60 lat, w OSP Zimna Woda działa Teodor Dziamba.

– W miejscu dzisiejszej świetlicy w Zimnej Wodzie była kiedyś stajna i tu właśnie tworzyliśmy  podwaliny dzisiejszej jednostki. Miałem wtedy 17 lat, wszyscy młodzi chłopcy garnęli się do straży, wokół OSP kręciło się całe życie wioski – wspomina 79-letni Teodor Dziamba.

Za wysługę 55 lat nagrodzono Mikołaja Kicilińskiego, 50 lat służy Władysław Niedzielski, 45 lat życia wraz ze strażą spędził już Henryk Jagiełło. 24 innym osobom przyznano  odznaki za wysługę 35, 30, 25, 20, 15, 10 i 5 lat.

W zebraniu licznie uczestniczyli zaproszeni goście, którzy z dużym uznaniem wypowiadali się o działalności OSP Zimna Woda, dziękowali strażakom za wsparcie i życzyli przede wszystkim zdrowia, szcześcia i tylu samych powrotów co wyjazdów na akcje. Wśród zaproszonych gości był m.in. Adam Myrda starosta Powiatu Lubińskiego, Tadeusz Kielan wójt Gminy Lubin, Norbert Grabowski przewodniczący  Rady Gminy, Marek Kamiński zastępca komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu, Eryk Górski komendant PSP Lubin,  prawosławny dolnośląski kapelan  ksiądz Marek Bonifatiuk oraz dwaj proboszczowie z Zimnej Wody: ksiądz Sławomir Kondratiuk  i ksiądz Andrzej Tomaszewski.

– Gratuluje wam bardzo wszechstronnej działalności, bowiem oprócz akcji gaśniczych jesteście znani w regionie z inicjatyw prewencyjnych a także społeczno-kulturalnych.  Dziękuję,  że dajecie mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Wiemy, że zawsze można na was liczyć. Ze swojej strony deklaruję, ze tak jak do tej pory w miarę potrzeb i możliwości możecie liczyć na wsparcie gminy – mówił wójt Tadeusz Kielan.

– Jesteście widoczni nie tylko na terenie gminy, powiatu, ale także województwa. Doceniamy także wasze działania prewencyjne i obiecuję, że przy podziale rządowych pieniędzy będziemy o was pamiętać – mówił  Marek Kamiński zastępca komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu.

Strażacy ze śmiechem przypominali, że byli widoczni także w Europie, bowiem delegacja OSP Zimna Woda  zabezpieczała medycznie uroczystość 75 rocznicy bitwy o Monte Casino. Zastępcy komendanta podziękowano przy okazji za przekazanie w ubiegłym roku strażackiej drabiny.

OSP Zimna Woda w roku 2019 uczestniczyła 31 razy w akacjach ratowniczo-gaśniczych, w tym 14 razy gaszono pożary. Jednostka liczy 50 osób, w tym 11 kobiet, które tworzą kobiecą drużynę. W ubiegłorocznych Gminnych zawodach sportowo-pożarniczych to właśnie męska i kobieca drużyna z Zimnej Wody zdobyły pierwsze miejsca. Reprezentując później Gminę Lubin na zawodach powiatowych powtórzyli ten sukces.

Ochotnicy z Zimnej Wody są niezwykle aktywni przy wielu gminnych uroczystościach i przedsięwzięciach, organizują także  pogadanki i liczne pokazy pierwszej pomocy. Działają także  w ramach Stowarzyszenia „Strażacy wspólnie przeciwko białaczce”.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20542.html
Ten artykuł był czytany 101 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.334 sek.Lubin 1.0