Piątek, 21 luty 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Władze Lubina wspólnie z PKS zamierzają odzyskać 22 mln zł Władze Lubina wspólnie...
w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok w sprawie zwrotu ponad 2 mln złotych z budżetu Urzędu Marszałkowski... »Ferie zimowe dobiegają końca – pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Ferie zimowe dobiegają...
Jeszcze przez kilka dni dzieci i młodzież mogą się cieszyć wolnym czasem w trakcie ferii zimowych w naszym województwie. Policjanc... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Z piosenką przez Europę Z piosenką przez Europ...
Drodzy miłośnicy pieśni i tańca! Zapraszamy serdecznie na koncert muzyczny pt. „Z piosenką przez Europę”, w piątek 28 lutego do świet... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1975 Oddanie sztucznego lodowiska i toru jazdy szybkiej - OSiR

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Sesja Rady Gminy
Data dodania: 26 stycznia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Sesja Rady Gminy

Już po raz szesnasty w tej kadencji, na obradach zebrali się radni Gminy Lubin. Sesja była jednak wyjątkowo krótka, w jej programie znalazło się bowiem tylko kilka punktów, które nie wymagały dłuższej dyskusji.

Radni zmienili uchwałę w sprawie ustalenia wysokości stawek opłaty za zajęcie pasa drogowego dróg, których zarządcą jest Gmina Lubin, co było bezpośrednim skutkiem zmiany ustawy w tej sprawie. Podjęli także formalną decyzję w sprawie przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obrębu Raszówka. Umożliwi to właścicielom nieruchomości prawidłowe zagospodarowanie terenu i jednocześnie pozwoli na realizację rozbudowy istniejącej remisy OSP.

Radni rozpatrywali także skargę, którą uznali za bezzasadną oraz zmienili uchwałę w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej Województwu Dolnośląskiemu. Dotyczy to kwoty ponad 252 tysięcy złotych, które gmina przeznaczyła na remont drogi wojewódzkiej w Krzeczynie Wielkim. W 2018 roku zrealizowano pierwszy etap inwestycji, w ubiegłym roku trwały tam m.in. prace geodezyjne i nie udało się rozstrzygnąć przetargu, który teraz będzie ponownie ogłoszony.

(SR) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20582.html
Ten artykuł był czytany 131 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0