Piątek, 21 luty 2020 r.   Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Władze Lubina wspólnie z PKS zamierzają odzyskać 22 mln zł Władze Lubina wspólnie...
w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu zapadł prawomocny wyrok w sprawie zwrotu ponad 2 mln złotych z budżetu Urzędu Marszałkowski... »Ferie zimowe dobiegają końca – pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Ferie zimowe dobiegają...
Jeszcze przez kilka dni dzieci i młodzież mogą się cieszyć wolnym czasem w trakcie ferii zimowych w naszym województwie. Policjanc... »Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Z piosenką przez Europę Z piosenką przez Europ...
Drodzy miłośnicy pieśni i tańca! Zapraszamy serdecznie na koncert muzyczny pt. „Z piosenką przez Europę”, w piątek 28 lutego do świet... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pod Lubinem znajdują się najbogatsze złoża rudy miedzi w Europie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kolejne pokolenie strażaków w Niemstowie
Data dodania: 26 stycznia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Kolejne pokolenie strażaków w Niemstowie

Powołanie młodzieżowej drużyny pożarniczej – to bez wątpienia najważniejsze wydarzenie 2019 roku w OSP Niemstów. Na walnym zebraniu sprawozdawczym  podsumowano minionych 12 miesięcy i przedstawiono plany jednostki na rok bieżący oraz jednogłośnie udzielono zarządowi absolutorium.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemstowie liczy 48 członków, a w skład Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wchodzi 14 druhów.

– Bardzo się cieszymy, że udało nam się stworzyć młodzieżową drużynę, jest to nasz narybek, który gwarantuje kontynuację tradycji ochotniczych straży pożarnych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasi młodzi druhowie zostaną w przyszłości członkami jednostki operacyjnej, którzy będą uczestniczyć w akcjach. Bardzo dziękuję za zaangażowanie, czas i serce włożone w tworzenie MDP naczelnikowi naszej jednostki Tomaszowi Noga – mówi Marek Maślej, prezes OSP Niemstów.

Ochotnicza Drużyna Pożarnicza jest pierwszą taką jednostką w naszej gminie.

Walne zebranie sprawozdawcze członków OSP w Niemstowie, było także okazją do wyróżnienia strażaków, najbardziej zaangażowanych w działalność ratowniczo-gaśniczą. Do akcji najczęściej wyjeżdżali druhowie: Michał Mościwski – 20, Tomasz Noga – 19 i Karol Bartosiak 17-krotnie.

OSP Niemstów w 2019 r. uczestniczyła w 27 akcjach ratowniczo-gaśniczych, 17 razy w gaszeniu pożarów i 10 razy w likwidacji miejscowych zagrożeń.

Strażacy prowadzili także działania wiązane z szeroko pojętą ochroną i profilaktyką społeczną. OSP Niemstów zgłoszona została do konkursu „TOP 5 dolnośląskich remiz strażackich”, organizowanego prze Polskie Radio Wrocław, w którym zajęła drugie miejsce.

(MG) Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin gmina
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20583.html
Ten artykuł był czytany 110 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0