Piątek, 27 listopada 2020 r.   Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 37

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
Ich pierwsze szesnaście  dni w 16 DBOT Ich pierwsze szesnaści...
Piątkowy poranek odmieni dotychczasowy styl życia kolejnych ochotników, którzy  zasilą szeregi Wojska Polskiego. Chęć przystąp... »#Lubin. Poszukują pracowników #Lubin. Poszukują prac...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Licytacje komornicze: Obwieszczenia Licytacje komornicze: ...
Licytacje opublikowane dnia: 26 listopada 2020 Kategoria: nieruchomości 1. działki 55/352, 555//353, 555/354, 555/371, lokalizacja: Jerzmanowa.... »Pralka PerfectCare – dlaczego warto jej zaufać? Pralka PerfectCare ...
Wygląd oraz trwałość odzieży w dużym stopniu uzależniona jest od odpowiedniego prania. Niewłaściwe dopasowanie programu, temperatury czy detergen... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.10.2001r. Podpisano umowę partnerską z miastem Charleroi z Belgii

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Edukowali w I LO o bezdomności zwierząt
Data dodania: 05 lutego 2020 — Kategoria: Wiadomości

Edukowali w I LO o bezdomności zwierząt

Grupa młodych lubinian bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, która polega na utworzeniu projektu, który poruszy problem społeczny. Zespół projektowy o nazwie PawsUp to osoby z pasją, które wierzą, że zmiana sytuacji bezdomnych zwierząt jest możliwa. W miarę możliwości chcą polepszyć ich życie.

We wtorek (4.02) w miłej atmosferze odbył się kolejny z wykładów zespołu, tym razem w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lubinie.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panie Agatę Mamińską i Edytę Zawadzką z Folwark i Stajnia Osiek, które na co dzień pracują ze zwierzętami. Przedstawiony problem bezdomności zwierząt został poparty własnymi doświadczeniami.

Celem ich projektu jest uświadomienie społeczeństwu jak ważne jest zjawisko bezdomności zwierząt oraz przekazanie jakie działania powinniśmy podjąć, aby przyczynić się do zwalczania tego problemu.

W szkołach w Lubinie i Legnicy zostały już przeprowadzone wykłady na temat problemu porzuconych zwierząt dla uczniów w różnej grupie wiekowej. Prelekcje zostały przeprowadzane przez przedstawicieli z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Lubinie, Panią lekarz weterynarii Ewę Baryluk oraz członków grupy projektowej PawsUp. Dzieci i młodzież dowiedzieli się między innymi o świadomej i odpowiedzialnej adopcji, metodach zapobiegania bezdomności zwierząt, pomocy porzuconym zwierzętom domowym.

Grupa projektowa planuje również zorganizowanie wydarzenia podczas, którego zostanie przeprowadzana zbiórka datków na rzecz bezdomnych czworonogów oraz spotkania ze specjalistami, którzy przybliżą uczestnikom szerzej ten problem.

W imieniu zespołu PawsUp zapraszamy do śledzenia ich strony na Facebooku, gdzie na bieżąco są podawane informacje dotyczące ich działań.

https://www.facebook.com/pawsupzwzt/

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20627.html
Ten artykuł był czytany 192 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0