Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
BRUKARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie MURARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie OPERATOR... »Ambasador Polski 2020 – rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2020 ...
Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska... »Helios zaprasza na seanse z cyklu Kultura Dostępna! Helios zaprasza na sea...
W najbliższych tygodniach na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż cztery wyjątkowe filmy p... »MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 Demonstracja w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych między Solidarnością a rządem PRL która przeradza się w trzydniowe starcia. W trakcie jej pacyfikacji oddziały ZOMO użyły broni palnej wskutek czego zginęli : Andrzej Trajkowski, Michał Adamowicz i Mieczysław Późniak.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Edukowali w I LO o bezdomności zwierząt
Data dodania: 05 lutego 2020 — Kategoria: Wiadomości

Edukowali w I LO o bezdomności zwierząt

Grupa młodych lubinian bierze udział w ogólnopolskiej olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, która polega na utworzeniu projektu, który poruszy problem społeczny. Zespół projektowy o nazwie PawsUp to osoby z pasją, które wierzą, że zmiana sytuacji bezdomnych zwierząt jest możliwa. W miarę możliwości chcą polepszyć ich życie.

We wtorek (4.02) w miłej atmosferze odbył się kolejny z wykładów zespołu, tym razem w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lubinie.

Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panie Agatę Mamińską i Edytę Zawadzką z Folwark i Stajnia Osiek, które na co dzień pracują ze zwierzętami. Przedstawiony problem bezdomności zwierząt został poparty własnymi doświadczeniami.

Celem ich projektu jest uświadomienie społeczeństwu jak ważne jest zjawisko bezdomności zwierząt oraz przekazanie jakie działania powinniśmy podjąć, aby przyczynić się do zwalczania tego problemu.

W szkołach w Lubinie i Legnicy zostały już przeprowadzone wykłady na temat problemu porzuconych zwierząt dla uczniów w różnej grupie wiekowej. Prelekcje zostały przeprowadzane przez przedstawicieli z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Lubinie, Panią lekarz weterynarii Ewę Baryluk oraz członków grupy projektowej PawsUp. Dzieci i młodzież dowiedzieli się między innymi o świadomej i odpowiedzialnej adopcji, metodach zapobiegania bezdomności zwierząt, pomocy porzuconym zwierzętom domowym.

Grupa projektowa planuje również zorganizowanie wydarzenia podczas, którego zostanie przeprowadzana zbiórka datków na rzecz bezdomnych czworonogów oraz spotkania ze specjalistami, którzy przybliżą uczestnikom szerzej ten problem.

W imieniu zespołu PawsUp zapraszamy do śledzenia ich strony na Facebooku, gdzie na bieżąco są podawane informacje dotyczące ich działań.

https://www.facebook.com/pawsupzwzt/

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20627.html
Ten artykuł był czytany 176 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.045 sek.Lubin 1.0