Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
BRUKARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie MURARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie OPERATOR... »Ambasador Polski 2020 – rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2020 ...
Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska... »Helios zaprasza na seanse z cyklu Kultura Dostępna! Helios zaprasza na sea...
W najbliższych tygodniach na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż cztery wyjątkowe filmy p... »MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...26.09.1945 Zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa przy ul. Odrodzenia 32, nauczanie prowadziły trzy nauczycielki. Czynna była również parafia rzymskokatolicka.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Działania lubińskiej drogówki pn. „NURD”
Data dodania: 06 lutego 2020 — Kategoria: Wiadomości

Działania lubińskiej drogówki pn. „NURD”

Od samego rana na terenie powiatu lubińskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań funkcjonariusze reagują nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale również kierowców którzy stwarzają zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z lubińskiej drogówki realizują działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów. Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, ale również na wykroczenia popełniane przez osoby poruszające się pieszo bądź jednośladami.

Niejednokrotnie jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy ktoś przechodzi na czerwonym świetle, przebiega przez jezdnię w miejscu niedozwolonym czy w niewłaściwy sposób korzysta chociażby z drogi dla rowerów. Te zachowania mogą również stać się przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem samochodów. Niestety w zderzeniu pieszy kontra pojazd, czy jednoślad kontra pojazd, zawsze mniejsze obrażenia odniesie ten większy.

Przypominamy o obowiązku stosowania przez pieszych po zmroku elementów odblaskowych podczas poruszania się w terenie niezabudowanym. Rowerzyści również powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i poza obowiązkowym oświetleniem stosować dodatkowe elementu odblaskowe, tak aby byli widoczni również z boku.

Rozwaga na drodze i właściwe korzystanie z dróg oraz chodników, zarówno przez pieszych, rowerzystów jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg, znacząco zwiększy bezpieczeństwo i ograniczy liczbę wypadków czy kolizji  w naszym powiecie.

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin Policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20632.html
Ten artykuł był czytany 168 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0