Wtorek, 25 luty 2020 r.   Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>Wiadomości z Lubina
12 Tenors & Diva: Uczta dla melomanów w Lubinie 12 Tenors & Diva: Uczt...
12 Tenors & Diva, to pierwszy międzynarodowy projekt muzyczny, który powstał w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku muzyc... »Oferty pracy KGHM Oferty pracy KGHM
KGHM – polski koncern o zasięgu globalnym działający w branży wydobywczej i przetwórczej rud miedzi. Zajmuje szóste miejsce n... »Po przysiędze...16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej Po przysiędze...16 Dol...
Wrocławski Rynek po raz pierwszy gościł dolnośląskich Terytorialsów, którzy z dumą i wzruszeniem wypowiedzieli słowa roty przysięgi... »Oscarowe Poniedziałki w Kinie Konesera Oscarowe Poniedziałki ...
W marcu i kwietniu zapraszamy na pokazy specjalne w ramach Kina Konesera, filmy nominowane lub nagrodzone Oscarami. 2 marca rozpoczniemy f... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Gabinet Psychologiczny

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...3.11.1998 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Dariusz Milka a wiceprezydentami Mariusz Duży i Zdzisław Kozicki.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Działania lubińskiej drogówki pn. „NURD”
Data dodania: 06 lutego 2020 — Kategoria: Wiadomości

Działania lubińskiej drogówki pn. „NURD”

Od samego rana na terenie powiatu lubińskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań funkcjonariusze reagują nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale również kierowców którzy stwarzają zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z lubińskiej drogówki realizują działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów. Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, ale również na wykroczenia popełniane przez osoby poruszające się pieszo bądź jednośladami.

Niejednokrotnie jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy ktoś przechodzi na czerwonym świetle, przebiega przez jezdnię w miejscu niedozwolonym czy w niewłaściwy sposób korzysta chociażby z drogi dla rowerów. Te zachowania mogą również stać się przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem samochodów. Niestety w zderzeniu pieszy kontra pojazd, czy jednoślad kontra pojazd, zawsze mniejsze obrażenia odniesie ten większy.

Przypominamy o obowiązku stosowania przez pieszych po zmroku elementów odblaskowych podczas poruszania się w terenie niezabudowanym. Rowerzyści również powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i poza obowiązkowym oświetleniem stosować dodatkowe elementu odblaskowe, tak aby byli widoczni również z boku.

Rozwaga na drodze i właściwe korzystanie z dróg oraz chodników, zarówno przez pieszych, rowerzystów jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg, znacząco zwiększy bezpieczeństwo i ograniczy liczbę wypadków czy kolizji  w naszym powiecie.

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin Policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20632.html
Ten artykuł był czytany 124 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0