Wtorek, 07 lipca 2020 r.   Imieniny: Estery, Metodego, Kiry
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 19

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
#Lubin. Dwóch policjantów uratowało życie 15 – letniej dziewczynie, która chciała popełnić samobójstwo #Lubin. Dwóch policjan...
Patrol w składzie st. sierż. Kamil Szczotka i st. sierż. Hubert Woch z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie uratowali ... »Powiat udrożnił ruch, zabezpieczył i posprzątał śmieci Powiat udrożnił ruch, ...
W nocy z czwartku na piątek (25-26 czerwca) nieznani sprawcy wysypali kilkadziesiąt ton zmieszanych oraz przetworzonych odpadów na drogę 1... »Repertuar kina Repertuar kina "Muza" ...
10.07 Piątek 12:15, 14:00, 15:45 > Wiking i magiczny miecz – premiera > Niem / ds 12:45, 15:00, 17:15 > Czworo dzieci i coś >... »Szczepienia na wściekliznę – pamiętajcie o swoich pupilach Szczepienia na wściekl...
Wścieklizna to choroba bardzo niebezpieczna nie tylko dla zwierząt, ale również dla ludzi. Niestety do tej pory nie wynaleziono na nią lek... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...31.08.1982 Demonstracja w drugą rocznicę podpisania porozumień sierpniowych między Solidarnością a rządem PRL która przeradza się w trzydniowe starcia. W trakcie jej pacyfikacji oddziały ZOMO użyły broni palnej wskutek czego zginęli : Andrzej Trajkowski, Michał Adamowicz i Mieczysław Późniak.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

77 Salezjański Kociołek Kultury
Data dodania: 15 lutego 2020 — Kategoria: Wiadomości

77 Salezjański Kociołek Kultury

W roku 2020 będziemy przeżywali dwa bardzo ważne dla naszej wspólnoty narodowej wydarzenia.

W maju obchodzić będziemy setną rocznicę urodzin Największego z Rodu Polaków św. Jana Pawła II. Sejm RP ustanowił Świętego Papieża patronem tego roku. Natomiast w czerwcu, w Warszawie na Placu Piłsudskiego zostanie beatyfikowany Prymas Tysiąclecia kardynał Stefan Wyszyński.

Doskonałą okazją do przypomnienia sobie postaci i nauczania tych wielkich Polaków i ludzi Kościoła będzie 77 spotkanie Salezjańskiego Kociołka Kultury, które odbędzie się 21 lutego 2020. Naszym gościem będzie Paweł Zuchniewicz (dziennikarz, pisarz, autor słuchowisk radiowych, biograf św. Jana Pawła II).

Wygłosi on prelekcję pod tytułem "Prymas Wyszyński i Kardynał Wojtyła - tak różni i tak solidarni". Paweł Zuchniewicz obsługiwał i komentował wiele pielgrzymek papieskich na całym świecie. Jest on również autorem kilkunastu książek poświęconych Janowi Pawłowi II, które rozeszły się w nakładzie ponad 400 000 egzemplarzy.

Początek spotkania o godzinie 18.30 w sali teatralnej pod kościołem pw. św.Jana Bosko w Lubinie.

W imieniu organizatorów ( parafia świętego Jana Bosko oraz wspólnota Wiara i Rozum)

Zbigniew Rudnicki.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20666.html
Ten artykuł był czytany 182 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0