Środa, 08 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 71

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci i żołnierze WOT kontrolują parki, skwery, place zabaw. Lubińscy policjanci i ...
W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi walki z koronawirusem od kilku dni na terenie Lubina i powiatu lubińskiego policyjne pa... »Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z zagrożeniem koronawirusem Informacja Wojewody Do...
Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem (stan na 07.04 godz. 18:... »ZUS nie prowadzi egzekucji wobec osób zwolnionych ze składek ZUS nie prowadzi egzek...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którz... »Pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny Pięciu Dolnoślązaków w...
Do 7 kwietnia tylko pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny. O zasiłek opiekuńczy za ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...03-05.09.1999 Podczas Dni Lubina zorganizowano plener ceramiczny "Świeżo wypalone". Przedstawiono prace dzieci i młodzieży działających przy pracowni ceramicznej przy fundacji im. brata Alberta oraz pracowni ceramicznej przy MDK w Lubinie

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Koronawirus: komunikat i apel Burmistrza Ścinawy!
Data dodania: 17 marca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Koronawirus: komunikat i apel Burmistrza Ścinawy!

Burmistrz Ścinawy informuje, że od poniedziałku 16 marca br. do odwołania urząd będzie zamknięty dla petentów. W trybie pracy wewnętrznej działały będą także: Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ścinawie oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Ścinawie.

Magistrat będzie działał wyłącznie w trybie wewnętrznym. W trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa informujemy, że:
1. Petenci będą obsługiwani tylko w nagłych sprawach (głównie rejestracja i wydawanie aktów zgonu) – przy zamkniętych dla klientów drzwiach wejściowych umieszczony zostanie dzwonek, którym będzie można przywołać pracowników USC celem załatwienia nagłych i wyjątkowych spraw;
2. Wszelkie inne sprawy wymagające natychmiastowych działań będą wyjaśniane przez oddelegowanych pracowników, pod wskazanymi numerami telefonów.
3. Urząd przyjmował będzie dokumenty przesyłane wyłącznie drogą elektroniczną przez adres e-mail: urzad@scinawa.pl oraz ePUAP – skrytka ePUAP: (/h7p412lvei/skrytka).

Numery telefonów do poszczególnych referatów w urzędzie:
Sekretariat- 76/ 740 02 00
Urząd Stanu Cywilnego, Referat Organizacyjny, Spraw Obywatelskich i Oświaty- 76/ 740 02 12
Podatki- 76/ 740 02 40
Gospodarowanie odpadami- 76/ 740 02 41
Referat Finansów i Budżetu- 76/ 740 02 36
Gospodarka nieruchomościami- 76/ 740 02 31
Referat Inwestycji i Rozwoju- 76/ 740 02 26 i 76/ 740 02 28
Referat Funduszy Pozabudżetowych i Inicjatyw Obywatelskich- 76/ 740 02 21
Zarządzanie Kryzysowe- +48 570 335 112

Zamknięte szkoły i przedszkola:

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd podjął decyzję o zamknięciu m.in. szkół i przedszkoli, placówki oświatowe będą nieczynne od poniedziałku 16 marca przez co najmniej 2 tygodnie.
Apelujemy do uczniów oraz rodziców i opiekunów prawnych do pozostania w domu z najmłodszymi mieszkańcami naszej gminy i unikania większych skupisk ludności, a do młodzież o powstrzymania się od spotkań i imprez towarzyskich. Wolne od szkoły, to nie czas ferii i zabawy.

Zmiany w Miejsko-Gminnym Zespole Zakładów Opieki Podstawowej w Ścinawie:

Odwołano bilanse i szczepienia dla zdrowych dzieci. Zrezygnowano również z dodatkowych zajęć, m.in. rehabilitacyjnych i konsultacji.

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie zawiesza działalność:

Od czwartku 12.03.2020r. wszystkie zajęcia w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie oraz Regionalnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Dziewinie zostają zawieszone do odwołania.
Wykład w ramach Uniwersytetu III Wieku zaplanowany na czwartek 19 marca 2020r. zostanie przeniesiony na inny termin.
Nie odbędą się również „X Ścinawskie Kaziuki” oraz Jarmark zaplanowane na 5.04.2020r.
Na razie do dnia 27 marca 2020r. Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie działało będzie wyłącznie w trybie wewnętrznym. W sprawach pilnych kontakt pod numerem: 76/ 845 79 17 lub drogą e-mail: sekretariat@ctik.scinawa.pl oraz dyrektor@ctik.scinawa.pl.

Biblioteka zamknięta:

Wszelkie wypożyczone pozycje zostały automatycznie przedłużone do 31 maja br.

Komunikacja gminna i linia 112 (ograniczenie kursów):

Od poniedziałku 16 marca do odwołania obowiązywał będzie tzw. wakacyjny/feryjny kurs autobusów, które na co dzień dowożą dzieci do szkoły, ale są również dostępne dla mieszkańców. Ponadto kursy relacji Lubin-Ścinawa i Ścinawa-Lubin także zostają ograniczone. Aktualny rozkład jazdy komunikacji gminnej i linii 112 znajdziesz TUTAJ.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Pałacyk” zawiesza działalność:

Schronisko do odwołania zawiesza swoją działalność, grupy i indywidualni klienci nie będą obsługiwani. Więcej informacji: +48 884 600 036.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej:

Od poniedziałku 16 marca jednostka działała będzie w trybie wewnętrznym, petenci nie będą obsługiwani stacjonarnie. Kontakt wyłącznie pod numerem telefonu: 76/ 841 26 52 lub pocztą elektroniczną: mgops@scinawa.pl.

Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Ścinawie:

Od piątku 13 marca zakład nie obsługuje petentów w swojej siedzibie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 76/ 841 26 36 oraz e-mailowego: sekretariat@zgk.scinawa.pl.

– Jednocześnie apelujemy, by w miarę możliwości pozostawać w domach, ograniczyć wizyty w miejscach z dużymi skupiskami ludzi. Szanujmy życie i zdrowie, a załatwiajmy tylko i wyłącznie najpilniejsze sprawy! To najprostsze i podstawowe sposoby, które mogą pomóc w walce z epidemią koronawirusa. W tym szczególnym czasie powinniśmy zachować spokój i przestrzegać zaleceń służb – mówi burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła.

W związku z zaistniałą sytuacją szef ścinawskiego samorządu uruchomił rezerwę budżetową na zarządzanie kryzysowe, gmina zamówiła już najpotrzebniejsze środki do odkażania i dezynfekcji, które zostaną przekazane głównie podległym jednostkom.

W razie pytań dotyczących koronowirusa można kontaktować się z działającą całodobowo infolinią NFZ: +48 800 190 590.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20772.html
Ten artykuł był czytany 149 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.071 sek.Lubin 1.0