Środa, 08 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Dionizego, Cezaryny, Radosława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Lubińscy policjanci i żołnierze WOT kontrolują parki, skwery, place zabaw. Lubińscy policjanci i ...
W związku z obowiązującymi przepisami dotyczącymi walki z koronawirusem od kilku dni na terenie Lubina i powiatu lubińskiego policyjne pa... »Informacja Wojewody Dolnośląskiego w związku z zagrożeniem koronawirusem Informacja Wojewody Do...
Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną  z zagrożeniem koronawirusem (stan na 07.04 godz. 18:... »ZUS nie prowadzi egzekucji wobec osób zwolnionych ze składek ZUS nie prowadzi egzek...
Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie będzie wszczynał postępowań egzekucyjnych za marzec, kwiecień i maj wobec przedsiębiorców, którz... »Pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny Pięciu Dolnoślązaków w...
Do 7 kwietnia tylko pięciu Dolnoślązaków wysłało do ZUS wniosek o wypłatę zasiłku z powodu odbywania kwarantanny. O zasiłek opiekuńczy za ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...5.09.2002r. Odbyło się Międzynarodowe Polsko – Niemieckie Sympozjum „Lubin dawniej i dziś – wspólne dziedzictwo kulturowe”

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM ZANAM rozpoczął szycie masek ochronnych
Data dodania: 19 marca 2020 — Kategoria: Wiadomości

KGHM ZANAM rozpoczął szycie masek ochronnych

KGHM ZANAM rozpoczął szycie masek ochronnych.  Szyciem zajmą się przeszkoleni w tym celu pracownicy KGHM ZANAM wraz z pracownikami Mercus Logistyka.  Obecnie praca trwa na kilkunastu stanowiskach.  Spółki KGHM chcą w ten sposób pomóc w zaspokojeniu rosnącego zapotrzebowania na środki ochrony bezpośredniej.

 Miejsce do uruchomienia tymczasowej produkcji udostępnił Mercus Logistyka. KGHM ZANAM w trybie ekspresowym wyremontował pomieszczenia, przygotował miejsca pracy oraz zakupił niezbędny do rozpoczęcia produkcji sprzęt. Jeśli potrzeby to uzasadnią, to praca odbywać się będzie nawet w systemie wielozmianowym. Rozważane jest także włączenie do akcji wolontariuszy KGHM. Będą oni indywidualnie odbierać uszyte przez KGHM ZANAM maski i finalizować ich produkcję.

To  nie jedyne działania spółek Grupy Kapitałowej KGHM w stanie ogłoszonego w Polsce stanu epidemicznego.  Wiele  z nich podjęło działania wspierających własne oraz zewnętrzne służby w walce z zagrożeniem koronawirusem.

Dwie z miedziowych firm - INTERFERIE oraz Polska Grup Uzdrowisk, zgłosiły wybrane, należące do spółek obiekty,  jako gotowe na przyjęcie pacjentów do celów kwarantanny. Aby wspomóc odpowiednie służby, spółka Mercus przekazała 10 tys. maseczek p2 do władz województwa dolnośląskiego i Ministerstwa Zdrowia. Firma prowadzi również wzmożone działania, aby zapewnić płynność dostaw wszelkich środków dla oddziałów i spółek związanych z Polską Miedzią.

Aby zapewnić bezpieczny transport pracownikom KGHM, Mercus Logistyka, wprowadził rygorystyczną procedurę dezynfekcji przestrzeni pasażerskiej autobusów. Specjalistyczna firma  z Lubina cyklicznie odkaża  pojazdy Mercusa oraz firm zewnętrznych realizujących przewozy pracownicze dla KGHM.

Ponadto infrastruktura należącej do Grupy KGHM spółki NITROERG, zostanie wykorzystana do produkcji środków dezynfekujących. Przewiduje się, że linię NITROERG w najbliższych dwóch tygodniach opuści w ciągu doby aż do 20 ton środków bioczynnych. Produkty zasilą polskie szpitale, urzędy i firmy.

 Zespół Komunikacji

KGHM Polska Miedź S.A.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20781.html
Ten artykuł był czytany 122 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0