Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Urządzenia do dezynfekcji w gminnych szkołach Urządzenia do dezynfek...
Możliwość stopniowego uruchamiania placówek oświatowych wiąże się z koniecznością stosowania wytycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa ... »Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021- terminy Rekrutacja do szkół po...
Przedstawiamy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, skład... »Kierowca ciężarówki próbował okłamać funkcjonariuszy, że ma awarię tachografu Kierowca ciężarówki pr...
Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy na drodze krajowej nr 3 w Lubinie, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarow... »Koronawirus. 30 maja częściowo zniesiony obowiązek zasłania ust i nosa Koronawirus. 30 maja c...
Przed nami czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1967 Zamknięcie głównych prac górniczych w ZG Lubin przed pełną eksploatacją

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Policjanci egzekwują przestrzeganie nowych zasad w związku z epidemią koronawirusa.
Data dodania: 07 kwietnia 2020 — Kategoria: Wiadomości

Policjanci egzekwują przestrzeganie nowych zasad w związku z epidemią koronawirusa.

Lubińscy policjanci w obliczu wprowadzonych nowych obostrzeń intensyfikują działania na ulicach miast i miejscowości w naszym powiecie. Liczne patrole sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych, a także weryfikują, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Niestety już w pierwszych dniach nowych zasad zdarzyły się sytuacje, kiedy osoby ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. W takich przypadkach funkcjonariusze stanowczo egzekwują stosowanie się do obwiązujących przepisów.

Przypominamy, że od dnia  1 kwietnia 2020 roku osoby przemieszczające się po ulicach i drogach powiatu lubińskiego muszą m.in. zachowywać od siebie bezpieczny odstęp wynoszący co najmniej 2 metry, a osoby poniżej 18 roku życia mogą wychodzić z domu wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. Robiąc zakupy w sklepie należy przestrzegać zasady, że czas pomiędzy godziną 10.00 a 12.00 przeznaczony jest wyłącznie dla seniorów powyżej 65 roku życia.

Istotne jest również to, że zamknięto parki i skwery. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie prowadzą wzmożone działania i koncentrują się na sprawdzaniu i kontroli przestrzegania wprowadzonych z dniem 1 kwietnia kolejnych obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów. Policjanci w ramach działań, który celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. parki, place zabaw, ogródki działkowe, czyli wszystkie te obszary, gdzie mogą pojawić się osoby, których zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami być tam nie powinno.

Większość z nas stara się ograniczać do minimum opuszczanie swoich domostw, natomiast policjanci codziennie wyjeżdżają do służby, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom powiatu lubińskiego.

Niestety, liczne apele   o pozostanie w domach nie trafiły do wszystkich. Policjanci ujawnili osoby, które za nic miały obecnie panującą sytuację. W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci podjęli czynności służbowe wobec 42 osób, które w różnych okolicznościach w sposób rażący naruszyły obowiązujące normy prawne związane z wprowadzonym stanem epidemii. Funkcjonariusze mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lubińskiego zastosowali w 27 przypadkach postępowanie mandatowe, jak również sporządzili wnioski do sądu.

Przypominamy! W przypadku ujawnienia przez policjantów rażącego nieprzestrzegania przepisów, osoby, które lekceważą obowiązujące obostrzenia, muszą liczyć się ze srogimi karami finansowymi.

Zostając w domu, ograniczasz ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa i dbasz o życie oraz zdrowie swoich bliskich, dlatego musimy się do nich bezwzględnie stosować.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20847.html
Ten artykuł był czytany 137 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.025 sek.Lubin 1.0