Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 19

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Sześć zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym Sześć zatrzymanych pra...
Funkcjonariusze ruchu drogowego, w tym należący do grupy SPEED, tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali prawa jazdy 6 osobom, za przekrocze... »Tydzień aktywności z RCS Tydzień aktywności z R...
Z dniem 1 czerwca ruszamy z siedmio-dniowym wyzwaniem uzbierania 10 000 godzin aktywności fizycznej przez lubinian i mieszkańców okol... »Z Dolnego Śląska na Górny Śląsk - KGHM Z Dolnego Śląska na Gó...
Ponad 6 tys. litrów płynu dezynfekującego Nitrosept trafi do 12 kopalń na Śląsku. KGHM Polska Miedź S.A. włącza się w pomoc górni... »Chcesz zostać dolnośląskim Terytorialsem  – złóż wniosek w WKU lub wyślij deklarację! Chcesz zostać dolnoślą...
16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej odnotowuje w ostatnim czasie dużo większe zainteresowanie służbą w formacji, niż przed kryzysem. Nies... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Miasto posiada rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych łączących poszczególne osiedla i będących częścią turystycznych szlaków rowerowych powiatu lubińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

XIX Sesja Rady Gminy Lubin – zielone światło dla fotoradarów
Data dodania: 13 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

XIX Sesja Rady Gminy Lubin – zielone światło dla fotoradarów

Będzie porozumienie pomiędzy Gminą Lubin i Głównym Inspektorem Transportu Drogowego w sprawie montażu stacjonarnych urządzeń rejestrujących, w ciągu drogi krajowej nr 36 na terenie gminy. Radni wyrazili zgodę na podjęcie współpracy w tej sprawie, a w gminnym budżecie zarezerwowano na ten cel 70 tys. zł.

W projekcie uchwały, złożonej przez Wójta Gminy Lubin wskazano trzy lokalizacje fotoradarów w Miłosnej, Niemstowie i Osieku.

Szef gminnego samorządu Tadeusz Kielan wielokrotnie wnioskował do Generalnego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o montaż urządzeń rejestrujących prędkość, apelowali w tej sprawie także radni Gminy Lubin. Odcinki zabudowane drogi nr 36 relacji Lubin – Wrocław – to miejsca, w których notorycznie przekraczana jest prędkość, co powoduje zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego wskazał możliwość finansowego uczestnictwa gminy w montażu fotoradarów. Szczegółowe zasady współpracy określone zostaną w przygotowywanym porozumieniu pomiędzy Inspektoratem Transportu i Gminą Lubin.

Podczas XIX sesja Rady Gminy Lubin, która odbyła się 11 maja 2020 r. radni przyjęli także uchwały m.in. w sprawie Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami Gminy Lubin na lata 2020- 2023,  przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, jak również przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Raszowa, Chróstnik i Raszówka.

Przyjęte zostały ponadto Gminne Programy Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020.

Nadane zostały także nowe nazwy ulic w Raszówce, Krzeczynie Wielkim i Szklarach Górnych.

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby COVID-19, podczas posiedzenia zastosowano wszystkie niezbędne środki ostrożności. Ograniczono do minimum obecność pracowników merytorycznych, przy wejściu do budynku odbyła się dezynfekcja rąk, radni wyposażeni zostali w maseczki i rękawiczki.

(MG)

źródło: Gmina Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20967.html
Ten artykuł był czytany 101 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0