Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 15

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wypadanie włosów – przyczyny powodujące ten popularny problem mogą Cię zaskoczyć. Za głównych sprawców nadmiernego wypadania włosów uważa się stres, anemię czy złą dietę, jednak badania wykazały, że jest to także częsta przypadłość osób, u których wykryto zaburzenia hormonalne.

Wiadomości z Lubina
Sześć zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym Sześć zatrzymanych pra...
Funkcjonariusze ruchu drogowego, w tym należący do grupy SPEED, tylko w ciągu kilku godzin zatrzymali prawa jazdy 6 osobom, za przekrocze... »Tydzień aktywności z RCS Tydzień aktywności z R...
Z dniem 1 czerwca ruszamy z siedmio-dniowym wyzwaniem uzbierania 10 000 godzin aktywności fizycznej przez lubinian i mieszkańców okol... »Z Dolnego Śląska na Górny Śląsk - KGHM Z Dolnego Śląska na Gó...
Ponad 6 tys. litrów płynu dezynfekującego Nitrosept trafi do 12 kopalń na Śląsku. KGHM Polska Miedź S.A. włącza się w pomoc górni... »Chcesz zostać dolnośląskim Terytorialsem  – złóż wniosek w WKU lub wyślij deklarację! Chcesz zostać dolnoślą...
16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej odnotowuje w ostatnim czasie dużo większe zainteresowanie służbą w formacji, niż przed kryzysem. Nies... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1957 Pierwszy odwiert dotarł do złoża miedzi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM dofinansuje Sierra Gorda
Data dodania: 13 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

KGHM dofinansuje Sierra Gorda

Spółka KGHM Polska Miedź we wtorkowym w komunikacie podała, że zarząd  podjął decyzję o zwiększeniu nakładów inwestycyjnych na eksploatację chilijskich złóż Sierra Gorda, w związku z sytuacją na rynkach surowcowych, wywołaną pandemią koronawirusa.

Spółka poinformowała o korekcie założenia budżetu KGHM w zakresie pozostałych nakładów inwestycyjnych, poprzez zwiększenie bazowej kwoty 133 mln zł o równowartość kwoty 55 mln dol., co wg kursu NBP z 11 maja 2020 r., daje kwotę 232 mln zł.

Zarząd KGHM Polska Miedź skorygował założenia budżetu spółki na 2020 rok w zakresie pozostałych nakładów inwestycyjnych poprzez zwiększenie bazowej kwoty 133 mln zł o równowartość kwoty 55 mln dol.(232 mln zł wg kursu NBP z dnia 11 maja 2020 roku). Założone zwiększenie wielkości nakładów inwestycyjnych jest bezpośrednio związane z zamierzonym udzieleniem dofinansowania właścicielskiego Sierra Gorda w kwocie 55 mln dol. – Konieczność dodatkowego finansowania Sierra Gorda determinowana jest odmiennymi od założonych w budżecie warunkami makroekonomicznymi sprzedaży produktów, tj. niższymi rynkowymi cenami metali. Za kluczowy czynnik determinujący przedmiotową rozbieżność uznać należy m.in. wpływ pandemii COVID-19 na globalne rynki surowcowe – podał koncern w komunikacie.

Konieczność dodatkowego finansowania Sierra Gorda zarząd KGHM tłumaczy "odmiennymi od założonych w budżecie warunkami makroekonomicznymi sprzedaży produktów, tj. niższymi rynkowymi cenami metali". Za kluczowy czynnik determinujący przedmiotową rozbieżność uznać należy m.in. wpływ pandemii COVID-19 na globalne rynki surowcowe – podał koncern.

Dofinansowanie zostanie zrealizowane po uzyskaniu zgody Rady Nadzorczej KGHM Polska Miedź.

wnp.pl/hutnictwo/KGHM

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,20969.html
Ten artykuł był czytany 107 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0