Poniedzialek, 13 lipca 2020 r.   Imieniny: Irwina, Margarety, Sary
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Dróżnik przejazdowy - charakterystyka zawodu Dróżnik przejazdowy - ...
Będąc dróżnikiem przejazdowym należy wykonywać wiele monotonnych czynności związanych z obsługą danego przejazdu kolejowego. Jednak jes... »Trzy osoby napadły bezdomnego zabierając mu jego odzież dokumenty i pamiątki. Trzy osoby napadły bez...
Do 12 lat więzienia grozi trzem osobom, które w nocy napadły na śpiącego przy przystanku bezdomnego mężczyznę. Agresorzy najpierw ... »OFERTY PRACY  W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY  W LUBINIE OFERTY PRACY W POWIAT...
FLORYSTA-SPRZEDAWCA- 1 wolne miejsce, ½ etatu, wymagane doświadczenie w pracy w kwiaciarni, zdolności manualne, mile widziane osoby po kur... »W tym roku informacja o stanie konta – tylko w sieci. W tym roku informacja ...
Co roku ZUS wysyłał do Dolnoślązaków ponad 1,5 mln listów zawierających informacje o stanie ich konta emerytalnego. W tym roku z po... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1992 Drużyna piłkarska Zagłębia Lubin zostaje mistrzem I ligi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bezpieczny pobyt w Uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk
Data dodania: 25 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

Bezpieczny pobyt w Uzdrowiskach Polskiej Grupy Uzdrowisk

Uzdrowiska Polskiej Grupy Uzdrowisk wprowadziły własne procedury bezpieczeństwa w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki, który rozpoczął się na początku maja. Zasady przyjmowania gości spełniają wytyczne dla hoteli i obiektów noclegowych, przedstawionych przez Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

Aby zapewnić swoim gościom maksymalne bezpieczeństwo, Polska Grupa Uzdrowisk zadecydowała o wprowadzeniu dodatkowych procedur w każdym z uzdrowisk, tj. w Cieplicach, Świeradowie, Dusznikach, Kudowie, Polanicy i Połczynie-Zdroju.

Najwyższe standardy bezpieczeństwa PGU

- Goście, którzy planują odwiedzić nasze uzdrowiska, już teraz oczekują od nas kompleksowej informacji na temat naszego przygotowania wobec ryzyka związanego z koronawirusem oraz zapewniania im maksymalnego bezpieczeństwa podczas całego pobytu. Czas, w którym nasze obiekty były całkowicie wyłączone z użytkowania wykorzystaliśmy aby jeszcze lepiej przygotować je na wizytę naszych kuracjuszy - mówi Witold Dziekan, kierownik działu przyrodolecznictwa Uzdrowiska Świeradów – Czerniawa Sp. z o.o. - Grupa PGU. Odpowiadając na te potrzeby, wprowadziliśmy dodatkowe, podwyższone standardy bezpieczeństwa, zarówno w trosce o naszych gości, jak i pracowników – dodaje Witold Dziekan.

Bezpiecznie w pokojach hotelowych

W pierwszej kolejności goście PGU będą zobligowani do każdorazowej dezynfekcji rąk podczas korzystania z części wspólnych. W uzdrowiskach będzie obowiązywał bezwzględny zakaz przebywania w pokojach hotelowych dla gości z zewnątrz. Wprowadzone zostaną specjalne systemy dezynfekcji i wentylacji wszystkich pomieszczeń hotelowych, a w pokojach będą kwaterowane maksymalnie 2 osoby. Wprowadzone zostaną także specjalne strefy bezpieczeństwa pomiędzy stolikami w strefach gastronomicznych.

Restrykcyjnie w recepcjach

Restrykcyjne zasady postępowania zostaną wdrożone także w recepcjach hotelowych. Obowiązywała będzie uproszczona procedura meldunkowa i dezynfekcja rąk przed każdym podejściem do recepcji. W recepcjach będą pracowały stałe zespoły pracowników, ograniczony zostanie również dostęp do działów sprzedaży, które obsługują kuracjuszy telefonicznie i online. Rekomendowane będą płatności kartą i używanie własnych długopisów. Uzdrowiska PGU umożliwią również zakup maseczek i rękawiczek bezpośrednio w recepcjach wszystkich obiektów, a recepcjoniści będą prowadzić pełną edukację gości o wprowadzonych procedurach bezpieczeństwa.

Bazy zabiegowe pod specjalnym nadzorem

- Uzdrowiska PGU to kompleksy o charakterze medycznym. Nad przygotowanymi procedurami pracowały zespoły składające się z kadry medycznej oraz pracownicy szerokich specjalizacji, takich jak zaopatrzenie, gastronomia, hotelarstwo czy obsługa klienta. Dzięki ich zaangażowaniu możemy przyjmować pierwszych gości i uruchamiać zabiegi lekarskie. Nad zdrowiem naszych pacjentów będą czuwały stałe, doświadczone zespoły lekarsko - pielęgniarskie – mówi dr Dariusz Milko, kierownik działu przyrodoleczniczego Uzdrowiska Cieplice Sp. z o.o. - Grupa PGU.

W kolejnym etapie uruchamiania działalności specjalne procedury dotyczyć będą również baz zabiegowych. Obligatoryjnie fizjoterapeuci stosować będą środki ochrony osobistej. Uzdrowiska PGU ograniczą również liczbę gości w pomieszczeniach zabiegowych. Do dezynfekcji wykorzystywane będą specjalistyczne środki ochronne.

Kompleksowa informacja

Uwzględniając potrzeby gości uzdrowisk PGU, zdecydowaliśmy się na ujednolicenie zasad bezpieczeństwa, wykorzystując potencjał i wiedzę wszystkich naszych pracowników, którzy w tym trudnym czasie pracowali zdalnie w kilku lokalizacjach. Efektem tej współpracy są ujednolicone materiały jakie przygotowaliśmy dla naszych klientów w formie ikonografii, broszur czy materiałów wideo. Zależy nam na tym, żeby nasi goście byli jak najlepiej poinformowani w zakresie przeciwdziałania i zmniejszenia ryzyka związanego z koronawirusem – dodaje Piotr Grudziński - dyrektor marketingu Polskiej Grupy Uzdrowisk.

Informacje o procedurach bezpieczeństwa w uzdrowiskach Polskiej grupy Uzdrowisk dostępne są na stronie https://uzdrowiska-pgu.pl/bezpieczenstwo

Film o procedurach: https://www.youtube.com/watch?v=0bVigKd7uJM&

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21003.html
Ten artykuł był czytany 104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.132 sek.Lubin 1.0