Czwartek, 02 lipca 2020 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 22

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Potrzebujesz porady prawnika? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej Potrzebujesz porady pr...
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.   Kto... »Informacja GOPS w sprawie 500+ Informacja GOPS w spra...
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie przypomina rodzicom i opiekunom dzieci obecnie pobierającym świadczenie 500+, iż zgodnie z informacją ... »Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców Nordic Walking Instruk...
Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdr... »Areszt dla mężczyzny który znęcał się nad członkami rodziny Areszt dla mężczyzny k...
Sąd Rejonowy w Lubinie na wniosek lubińskiej Komendy Policji i Prokuratury Rejonowej w Lubinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kompletnie pijany kierowca wielkiej cysterny zatrzymany
Data dodania: 26 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

Kompletnie pijany kierowca wielkiej cysterny zatrzymany

Na stanowisko kierowania lubińskiej komendy dotarło zgłoszenie, że kierowca wielkiej cysterny poruszającej się po krajowej 36-tce jedzie zygzakiem. Patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę, który miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo niebezpieczeństwo potęgował fakt, że przewoził materiały niebezpieczne. Kierowca stracił prawo jazdy i po tym jak dojdzie do siebie zostaną mu postawione zarzuty.

-Oficer Dyżurny Komendy Policji w Lubinie został telefonicznie powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego o tym, że na krajowej drodze K-36 jedzie cysterna, której sposób jazdy wskazuje na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. W związku z dużym natężeniem ruchu na miejsce natychmiast zadysponowany został patrol z Komisariatu Policji w Ścinawie, który po chwili namierzył wskazany pojazd - informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Kierowcą zestawu ciężarowego okazał się być 55 - letni mieszkaniec powiatu chełmskiego na wschodzie kraju. Mężczyzna był mocno wstawiony. Wynik badania na alkomacie zaskoczył samych policjantów. Najpierw bowiem kierowca wydmuchał blisko 2,8 promila, a już za chwilę ponad 3 promile. Kierowca więc musiał „pociągać” sobie w czasie jazdy, lub chwilę wcześniej. Kierujący ponadto jak twierdził jedzie aż z terenu Niemiec.

Niebezpieczeństwo jakie stwarzał nieodpowiedzialny kierowca potęgował fakt, że przewoził on substancje niebezpieczną do produkcji asfaltów. Dzięki czujności innego uczestnika ruchu oraz szybkiej reakcji, nie doszło do żadnej katastrofy czy tragicznego w skutkach zdarzenia.

Zatrzymany stracił swoje prawo jazdy i odpowie karnie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości za co grozić mu będzie kara do 2 lat więzienia, wysokie kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Smutnym tez jest fakt, że w tak głupi i bezmyślny sposób pozbawił się możliwości zarobkowania, a do miejsca zamieszkania będzie musiał wracać w inny sposób.

 

Jeżeli posiadamy wiedzę, że ktoś chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywał alkohol, należy w takiej sytuacji osobie bezwzględnie uniemożliwić wsiadanie za kierownicę. Kolejnym krokiem powinien być telefon na nr 112 skąd informacja zostanie przekazana właściwie terenowo jednostce policji.

Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogą w konsekwencji doprowadzić do tragicznego w skutkach wypadku.

 

 

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21008.html
Ten artykuł był czytany 104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0