Czwartek, 02 lipca 2020 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Potrzebujesz porady prawnika? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej Potrzebujesz porady pr...
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.   Kto... »Informacja GOPS w sprawie 500+ Informacja GOPS w spra...
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie przypomina rodzicom i opiekunom dzieci obecnie pobierającym świadczenie 500+, iż zgodnie z informacją ... »Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców Nordic Walking Instruk...
Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdr... »Areszt dla mężczyzny który znęcał się nad członkami rodziny Areszt dla mężczyzny k...
Sąd Rejonowy w Lubinie na wniosek lubińskiej Komendy Policji i Prokuratury Rejonowej w Lubinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1995 Lubin otrzymał nagrodę i tytuł "Miasta bez barier"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kierowca ciężarówki próbował okłamać funkcjonariuszy, że ma awarię tachografu
Data dodania: 28 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

Kierowca ciężarówki próbował okłamać funkcjonariuszy, że ma awarię tachografu

Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy na drodze krajowej nr 3 w Lubinie, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy. Kiedy funkcjonariusze poprosili kierowcę o zapis z tachografu analogowego, ten najpierw udawał, że nie potrafi go wyciągnąć, a kiedy patrol stwierdził, że tachograf jest po prostu wyłączony, mężczyzna oświadczył, że ma awarię tego urządzenia. Szybko policjanci udowodnili kierowcy, że nie mówi prawdy. Dodatkowo, po sprawdzeniu dokumentów pojazdu, okazało się, że auto nie ma aktualnych badań technicznych, a kierujący tym samochodem mężczyzna wymaganych dokumentów. 44 - latkowi może grozić kara pozbawienia wolności do lat 5 - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Funkcjonariusze ruchu drogowego lubińskiej komendy patrolując drogę krajową nr 3, około godziny 4.00, zatrzymali do kontroli drogowej, kierowcę samochodu ciężarowego, 44 – letniego mieszkańca powiatu sulechowskiego.

W trakcie kontroli policjanci poprosili kierowcę o wymagane dokumenty, a przede wszystkim wykres z tachografu, aby sprawdzić prędkość z jaką poruszał się pojazd, aktywność kierowcy i czas jego pracy. W trakcie wykonywanych czynności, 44 – latek początkowo udawał, że chce otworzyć tachograf, po czym oświadczył, że tego nie potrafi zrobić. Policjanci szybko ujawnili, że tachograf jest po prostu wyłączony. Wtedy kierowca oświadczył, że ma awarię tego urządzenia. Mundurowi jednak udowodnili mężczyźnie, po krótkiej jeździe próbnej, że z jego tachografem jest wszystko w porządku, urządzenie rejestruje aktywność kierowcy, a więc doszło z jego strony do manipulacji tachografu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli procesowo ciągnik samochodowy, a protokół z kontroli zostanie przekazany do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z związku z naruszeniem ustawy o transporcie drogowym.

Podczas kontroli dokumentów ciężarówki, policjanci ustalili, że  44 – latek naruszył również przepisy o zdatności technicznej pojazdów. Jak się okazało, nieodpowiedzialny mężczyzna, kierował samochodem ciężarowym, bez ważnych badań technicznych, dopuszczających pojazd do ruchu. W związku z tym, że ostatnie badanie było wykonane w grudniu 2019 roku, mundurowi zatrzymali mężczyźnie dowód rejestracyjny.  Kierujący nie posiadał również wymaganych dokumentów w myśl ustawy o transporcie drogowym.

Przypominamy, że za przestępstwo naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym poprzez użycie niedozwolonego urządzenia do przerabiania danych przez tachograf, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin Policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21013.html
Ten artykuł był czytany 90 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0