Czwartek, 02 lipca 2020 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 21

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Potrzebujesz porady prawnika? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej Potrzebujesz porady pr...
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.   Kto... »Informacja GOPS w sprawie 500+ Informacja GOPS w spra...
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie przypomina rodzicom i opiekunom dzieci obecnie pobierającym świadczenie 500+, iż zgodnie z informacją ... »Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców Nordic Walking Instruk...
Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdr... »Areszt dla mężczyzny który znęcał się nad członkami rodziny Areszt dla mężczyzny k...
Sąd Rejonowy w Lubinie na wniosek lubińskiej Komendy Policji i Prokuratury Rejonowej w Lubinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.06.2002r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymała Barbara Danek (opiekunka dziecięcego zespołu „GWARKOWIE”) - czek na kwotę 12 000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Mało brakowało, a 84–latka straciłaby swoje oszczędności
Data dodania: 31 maja 2020 — Kategoria: Wiadomości

Mało brakowało, a 84–latka straciłaby swoje oszczędności

84 – letnia mieszkanka Lubina po telefonie od „fałszywego policjanta”, zgodnie z zaleceniami oszusta, udała się do swojego banku, aby wybrać pieniądze z konta. Kobieta była pewna, że w ten sposób pomaga policji w prowadzonej sprawie. Jednak historia ta na szczęście ma szczęśliwy finał, bo seniorka, stojąc w kolejce, nabrała wątpliwości, uświadamiając sobie, że mogła paść ofiarą oszustwa metodą „na policjanta”. 84 – latka skontaktowała się z rodziną i pieniędzy nie wybrała.

Taka sytuacja wydarzyła się kilka dni temuPo godzinie 11.00 na telefon stacjonarny mieszkanki Lubina zadzwonił mężczyzna z informacją, że jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Następnie poinformował seniorkę, że policja jest w trakcie rozpracowywania grupy przestępczej i że pieniądze kobiety, które ma na koncie w banku są zagrożone.  Oszust kazał 84 - latce pójść do banku i wypłacić z konta pieniądze.

Początkowo starsza pani uwierzyła w historię opowiadaną przez fałszywego policjanta i poszła do banku wypłacić pieniądze. Jednak gdy była już w placówce bankowej zaczęła nabierać wątpliwości. Ostatecznie 84-latka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i skontaktowała się z rodziną. Dzięki temu nie straciła swoich oszczędności.

Podobne zgłoszenia od mieszkańców Lubina od kilku dni przyjmują lubińscy policjanci, którzy są informowani o telefonach od rzekomych funkcjonariuszy i próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Dzwoniący do seniorów oszuści informują m.in. o podrobionych dowodach osobistych seniorów, działających grupach przestępczych, a także opowiadają o prowadzonych przez siebie czynnościach.

PAMIĘTAJMY:

-  prawdziwi policjanci NIGDY nie przyjmują gotówki!

- prawdziwi policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź innych wartościowych przedmiotów, aby złapać przestępców!

- prawdziwi policjanci NIGDY nie przekazują telefonicznie informacji o prowadzonych przez siebie czynnościach.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin Policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21028.html
Ten artykuł był czytany 95 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.088 sek.Lubin 1.0