Czwartek, 02 lipca 2020 r.   Imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Potrzebujesz porady prawnika? Skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej Potrzebujesz porady pr...
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.   Kto... »Informacja GOPS w sprawie 500+ Informacja GOPS w spra...
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie przypomina rodzicom i opiekunom dzieci obecnie pobierającym świadczenie 500+, iż zgodnie z informacją ... »Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców Nordic Walking Instruk...
Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdr... »Areszt dla mężczyzny który znęcał się nad członkami rodziny Areszt dla mężczyzny k...
Sąd Rejonowy w Lubinie na wniosek lubińskiej Komendy Policji i Prokuratury Rejonowej w Lubinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...komputerowa gra polskiego studia Metropolis Software Gorky 17 rozgrywa się w zniszczonym Lubinie?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nie ufaj obietnicom szybkiego zysku. Mieszkanka Lubina oszukana na kryptowalutach
Data dodania: 06 czerwca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Nie ufaj obietnicom szybkiego zysku. Mieszkanka Lubina oszukana na kryptowalutach

Sporą sumę pieniędzy straciła mieszkanka Lubina, która dała się skusić obietnicą szybkiego zysku. Do wyłudzenia pieniędzy doszło podczas operacji na koncie kryptowalut. Oszust, który zadzwonił do kobiety, podał się za konsultanta kryptowalut i tak zmanipulował rozmowę, że w konsekwencji wyłudził dane osobowe i bankowe, a następnie dokonał kilka przelewów z konta swojej ofiary - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Do jednej z mieszkanek Lubina zadzwonił mężczyzna, podając się za przedstawiciela firmy, zajmującej się obrotem kryptowalutą. Oszust oferował kobiecie możliwość sporego i szybkiego zysku. Przestępca tak zmanipulował swoją ofiarę, że kobieta podała własne dane osobowe i bankowe.

Nie trudno się domyślić co się stało później. Z konta mieszkanki Lubina została przelana spora suma pieniędzy na nieznane konto. Łączna suma strat, to ponad 11 tys. złotych.

W związku z tym zgłoszeniem, policjanci ostrzegają i apelują do wszystkich mieszkańców naszego powiatu, aby nie ufać obietnicom szybkiego zysku. Nigdy nie podawajmy haseł, loginów, numerów PIN z dostępem do naszych kont bankowych. Nie ufajmy obcym ludziom i bądźmy czujni podczas odbierania telefonów, wiadomości e-mail, czy z komunikatora internetowego od takich właśnie osób.

W przeciwdziałaniu tego typu przestępstwom bardzo ważna jest prewencja, czyli wyczulanie potencjalnych ofiar, aby mieli mniej zaufania do obcych osób oferującym im szybkie wzbogacenie się, szczególnie na operacjach finansowych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, prowadzą czynności zmierzające do ustalenia oszusta.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin Policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21055.html
Ten artykuł był czytany 106 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.026 sek.Lubin 1.0