Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 18

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Ambasador Polski 2020 – rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2020 ...
Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska... »Helios zaprasza na seanse z cyklu Kultura Dostępna! Helios zaprasza na sea...
W najbliższych tygodniach na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż cztery wyjątkowe filmy p... »MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »Policja uderzyła w złodziei samochodów. Współpraca z Niemcami dała efekty Policja uderzyła w zło...
Na terenie powiatu lubińskiego doszło do skoordynowanej akcji polskich i niemieckich policjantów. Funkcjonariusze wzięli na celownik złodz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...pierwsze wzmianki o Lubinie pochodzą z drugiej połowy XII wieku?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Za chwile wakacje i okres wzmożonych wyjazdów
Data dodania: 25 czerwca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Za chwile wakacje i okres wzmożonych wyjazdów

Przed nami letni wypoczynek. Wielu z nas jadąc na urlop będzie podróżowało w tym czasie autokarem. Jeżeli masz obawy o stan techniczny autobusu lub stan trzeźwości kierowcy, podróż rozpocznij od zgłoszenia autokaru do kontroli. Taka możliwość istnieje na obszarze całego Dolnego Śląska. Na terenie powiatu lubińskiego miejscem stałego punktu kontroli autokarów po wcześniejszym zgłoszeniu jest zatoka autobusowa przy ul. Zielonogórskiej przy drodze krajowej nr 3 – kierunek na Polkowice (przy stadionie Zagłębia Lubin).

 

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, na drogach powinniśmy spodziewać się większego ruchu kołowego, w szczególności autokarów przewożących dzieci oraz młodzież na wycieczki i letni wypoczynek. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżnych dolnośląscy policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole pojazdów. Jeżeli ktoś z nas lub naszych najbliższych wybiera się na taki wyjazd, a my obawiamy się czy autokar którym będziemy podróżować jest sprawny oraz czy kierowca jest trzeźwy – możemy zgłosić pojazd do kontroli.

Stały punkt kontroli na terenie Lubina został - jak w latach ubiegłych – umieszczony w zatoce autobusowej przy ul. Zielonogórskiej na drodze K-3 kierunek na Polkowice, tuż przy stadionie „Zagłębia Lubin”.

Zgłoszenie autokaru można dokonać telefonicznie bądź pisemnie na nw. dane:

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie:

59-300 Lubin ul. Kilińskiego 10

Tel: 47 8743395 (w godz. 7:30-15.30), Fax: 47 8743399

e-mail: danuta.lewicka@lubin.wr.policja.gov.pl

lub

Stanowisko Kierowania Wydziału Sztab Policji

Komendy Powiatowej Policji w Lubinie

59-330 Lubin ul. Traugutta 3

Tel: 47 8743200 (całodobowo), Fax: 47 8743235

Przy zgłoszeniu należy podać ilość autokarów, planowany czas odjazdu oraz uwzględnić czas kontroli która średnio wynosi ok. 40 min na autokar.

Podobne kontrole autobusów prowadzone będą też przez policjantów w innych powiatach województwa dolnośląskiego. Szczegółowy wykaz punktów kontrolnych oraz danych kontaktowych można znaleźć w załączniku.

Poza tym każdy rodzic wysyłający dziecko na wycieczkę lub kolonie, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi "Bezpieczny autobus". Przy jej pomocy można sprawdzić czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin policja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21120.html
Ten artykuł był czytany 101 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.107 sek.Lubin 1.0