Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 19

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Ambasador Polski 2020 – rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2020 ...
Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska... »Helios zaprasza na seanse z cyklu Kultura Dostępna! Helios zaprasza na sea...
W najbliższych tygodniach na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż cztery wyjątkowe filmy p... »MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »Policja uderzyła w złodziei samochodów. Współpraca z Niemcami dała efekty Policja uderzyła w zło...
Na terenie powiatu lubińskiego doszło do skoordynowanej akcji polskich i niemieckich policjantów. Funkcjonariusze wzięli na celownik złodz... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...26.09.1945 Zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa przy ul. Odrodzenia 32, nauczanie prowadziły trzy nauczycielki. Czynna była również parafia rzymskokatolicka.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Dróżniczka oskarżona o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym
Data dodania: 25 czerwca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Dróżniczka oskarżona o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym

Prokuratura Rejonowa w Lubinie zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Rejonowego w Lubinie akt oskarżenia przeciwko Juliannie P., którą prokurator oskarżył o przestępstwo polegające na tym, że będąc zatrudniona jako dróżnik przejazdowy na przejeździe kolejowym w Lubinie sprowadziła bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym zderzenia pociągu towarowego z autobusem, w ten sposób, że mając informację od dyżurnej ruchu o zbliżającym się do przejazdu pociągu towarowym nie opuściła rogatek oraz nie zabezpieczyła w inny sposób przejazdu, przez który przejeżdżał autobus z wieloma pasażerami, tj. o czyn z art. 174 § 1 k.k.

Do zdarzenia doszło w dniu 8 stycznia 2020 roku we wczesnych godzinach rannych. W tym czasie oskarżona wykonywała obowiązki dróżnika na przejeździe kolejowo-drogowym na szlaku Koźlice-Lubin w mieście Lubinie. Około godz.5.30 do tego przejazdu z kierunku Koźlic zbliżał się skład towarowy. Docelowo pociąg zmierzał do stacji Jawor. Na odległość kilkadziesiąt metrów przed przejazdem, na którym pracowała oskarżona, maszynista pociągu towarowego spostrzegł, że rogatki nie są zamknięte, a po przejeździe poruszają się samochody. Widząc to rozpoczął manewr hamowania oraz nadawanie sygnału dźwiękowego. W tym czasie przez przejazd kolejowy przejeżdżał autobus linii miejskiej, w którym znajdował się kierowca oraz co najmniej 30 pasażerów. Rogatki na tym przejeździe były podniesione, a także nie były włączone żadne światła ostrzegawcze. Autobus z pasażerami zdołał przekroczyć tory, a wkrótce za nim przejechał pociąg towarowy nadający sygnał dźwiękowy. Dopiero po tym przejeździe oskarżona opuściła rogatki. Julianna P. zameldowała dyżurnej nastawni, że zapomniała zamknąć przejazd. Dowody zgromadzone w śledztwie, a w tym zabezpieczone nagranie z rozmowy oskarżonej z dyżurną nastawni przeprowadzonej bezpośrednio po zaistnieniu zdarzenia, wskazują, że oskarżona zaspała i z tej przyczyny nie zamknęła przejazdu.

Swoim zachowaniem oskarżona sprowadziła bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Julianna P. wyjaśniła, że przystąpiła do zamykania rogatek, ale mogło tak być, że pomyliła przyciski i wcisnęła te do otwierania przejazdu. Wersji tej przeczą inne dowody. Ustalone zasady obsługi przejazdów kolejowo-drogowych pozwalają na korektę ewentualnych pomyłek.

W toku śledztwa prokurator zastosował wobec Julianny P. środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w wykonywaniu zawodu dróżnika przejazdowego.

Za zarzucane oskarżonej przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Lidia Tkaczyszyn - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21122.html
Ten artykuł był czytany 119 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0