Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »Policja uderzyła w złodziei samochodów. Współpraca z Niemcami dała efekty Policja uderzyła w zło...
Na terenie powiatu lubińskiego doszło do skoordynowanej akcji polskich i niemieckich policjantów. Funkcjonariusze wzięli na celownik złodz... »Malowane farbą i sercem Malowane farbą i serce...
W Pieszkowie zorganizowano wernisaż prac powstałych podczas warsztatów malarstwa prowadzonych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Mamy w gm... »Pełen emocji rodzinny sierpień w kinach Helios! Pełen emocji rodzinny ...
Helios zaprasza wszystkich fanów dobrej zabawy na wakacyjne seanse w kinach w całej Polsce. Najbliższe weekendy będą obfitować w animacje,... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców
Data dodania: 02 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Nordic Walking Instruktażowo – KGHM z nowym projektem dla mieszkańców

Propozycje tras w Głogowie, Legnicy i Lubinie oraz wskazówki jak prawidłowo poprowadzić trening czekają na wszystkich zainteresowanych zdrowym marszem z kijkami. „Nordic Walking Instruktażowo” to projekt uruchomiony w ramach szerokiego programu społecznej odpowiedzialności EKO-Zdrowie.

KGHM od lat prowadzi projekt nordic walking dedykowany osobom, które ukończyły 35 lat. Do tej pory odbyło się 10 edycji zajęć, w których uczestniczyło ponad 1 500 osób.  Uczestnicy spotykali się na cyklicznych zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów. W czasie pandemii koronawirusa wiele osób wybiera indywidualne formy aktywności fizycznej. Z myślą o wszystkich, którzy chcą pozostać aktywni, KGHM przygotował pakiet materiałów pomocnych w treningach.

Miedziowa Spółka proponuje trasy marszu w kilku miastach Zagłębia Miedziowego. Na stronie internetowej Spółki – www.kghm.com w zakładce zrównoważony rozwój https://kghm.com/pl/nordic-walking-instruktazowo umieszczono pakiet materiałów.

Filmy obrazują trasy w Lubinie, Legnicy i Głogowie oraz zawierają wskazówki instruktażu i szereg dodatkowych ćwiczeń rozgrzewających, rekreacyjnych i rozluźniających. W rolach głównych występują utytułowani sportowcy, stypendyści programu Miedziane Rywalizacje: łyżwiarka Natalia Czerwonka, pływak Radosław Kawęcki i sztangista Arkadiusz Michalski. Z kolei infografiki przybliżają graficzne ujęcie proponowanych tras z informacjami o ich specyfice m.in.: położeniu, długości, przewyższeniach, podłożu i wskazówkami technicznymi dostosowanymi do wydzielonych etapów.

Lato i okres urlopowy to świetna okazja do poprawienia formy fizycznej. KGHM jako firma społecznie odpowiedzialna, dba o zdrowie pracowników, rodzin i mieszkańców regionu. Część osób w czasie pandemii rezygnuje ze zorganizowanych zajęć. My zachęcamy do aktywności indywidualnej lub w niewielkich grupach. Warto skorzystać z projektu „Nordic Walking Instruktażowo”. To konkretne rady i pomysły na spędzanie wolnego czasu. – przekonuje Lidia Marcinkowska- Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Zajęcia nordic walking to jedno z prozdrowotnych działań programu EKO-Zdrowie, który spółka KGHM uruchomiła niemal 6 lat temu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekty prozdrowotne tego programu są darmowe i kierowane do jak największej liczby odbiorców w różnym wieku, np. dla dzieci prowadzone są lekcje nauki pływania a seniorzy mogą wziąć udział w gimnastyce rekreacyjnej.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21146.html
Ten artykuł był czytany 106 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.038 sek.Lubin 1.0