Czwartek, 06 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 24

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »Policja uderzyła w złodziei samochodów. Współpraca z Niemcami dała efekty Policja uderzyła w zło...
Na terenie powiatu lubińskiego doszło do skoordynowanej akcji polskich i niemieckich policjantów. Funkcjonariusze wzięli na celownik złodz... »Malowane farbą i sercem Malowane farbą i serce...
W Pieszkowie zorganizowano wernisaż prac powstałych podczas warsztatów malarstwa prowadzonych przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin. Mamy w gm... »Pełen emocji rodzinny sierpień w kinach Helios! Pełen emocji rodzinny ...
Helios zaprasza wszystkich fanów dobrej zabawy na wakacyjne seanse w kinach w całej Polsce. Najbliższe weekendy będą obfitować w animacje,... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1974 Powstają przedsiębiorstwa ELPO (obecnie "LUBINEX") i PGO

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Lubin. Szajka samochodowa stanie przed sądem. Kradli auta i rozbierali je na części.
Data dodania: 03 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Lubin. Szajka samochodowa stanie przed sądem. Kradli auta i rozbierali je na części.

Prokuratura Rejonowa w Lubinie zakończyła śledztwo i skierowała do Sądu Okręgowego w Legnicy akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej mającej na celu dokonywanie kradzieży z włamaniem i zaboru samochodów, a następnie dokonywanie ich demontażu, usuwanie numerów identyfikacyjnych i zbywanie.

Prokurator oskarżył w tej sprawie cztery osoby, a w tym Łukasza L. o kierowanie grupą przestępczą, tj. o czyn z art. 258 § 3 k.k. oraz o kierowanie dokonywaniem kradzieży z włamaniami do pojazdów, tj. o czyny z art. 18 § 1 k.k. w zw. z art. 279 § 1 k.k., a pozostałych trzech mężczyzn o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, tj. o czyn z art. 258 § 1 k.k. oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem i zabór   sześciu  samochodów tj. popełnienia czynów z art. 279 § 1 k.k. Ukradzione pojazdy to samochody marki  Audi i Mercedes, a ich łączna wartość wyniosła 1.849.020 złotych.

Do zdarzeń objętych niniejszym postępowaniem karnym dochodziło w roku 2018 oraz na początku roku 2019 na terenie Dolnego Śląska i Niemiec. Przestępcza działalność tej grupy została ujawniona przez policjantów w związku z podjętym w dniu 30 października 2018 roku na drodze pod Lubinem pościgiem za sprawcą uciekającym ukradzionym na terenie Niemiec samochodem marki Audi SQ7, który sprawca porzucił, a sam zbiegł z tego miejsca do lasu. W toku śledztwa w tej sprawie prowadzonego przez KPP w Lubinie i nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie, policjanci w jednej z miejscowości położonej w Gminie Chocianów, podczas przeszukania posesji, ujawnili  samochód marki Audi-A4 pochodzący z kradzieży z włamaniem  oraz bardzo dużą ilość części samochodowych  wymontowanych z uprzednio  zabranych pojazdów, których kradzieże objęte są niniejszym śledztwem jak i innym procesem karnym toczącym się przeciwko członkom grupy przed innym Sądem. Na terenie tej posesji zatrzymano dwóch członków tej grupy przestępczej.

Samochody pochodzące z kradzieży z włamaniem na terenie Niemiec były przywożone na  wymienioną posesję, gdzie dokonywano ich rozbiórki oraz usuwania znaków identyfikacyjnych. Niektóre z pojazdów były pozostawiane w innych umówionych miejscach na terenie kraju. Trzy spośród ukradzionych pojazdów policjanci zdołali odzyskać w całości, a w tym jeden w pościgu, drugi na wymienionej posesji, a trzeci marki Mercedes Sprinter w miejscowości pod Lubinem, należącej do rodziców trzeciego oskarżonego w tej sprawie. W ramach kierowanej przez Łukasza L. grupy przestępczej funkcjonował ścisły podział ról. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania oskarżonego kierującego dokonywaniem przestępstw przez członków tej grupy, zabezpieczono obciążające go dowody rzeczowe. Istotnymi dowodami obciążającymi wszystkich oskarżonych, a w tym czwartego oskarżonego w tej sprawie, są także uzyskane billingi rozmów telefonicznych prowadzonych przy wykorzystaniu licznych zabezpieczonych telefonów.

Oskarżeni to mieszkańcy Lubina i okolic oraz Bogatyni. Nie przyznają się oni do popełnienia zarzucanych im czynów. Za każde przestępstwo kradzieży z włamaniem i zabór pojazdu grozi oskarżonym kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, za kierowanie grupą przestępczą grozi Łukaszowi L. kara pozbawienia wolności od roku do lat 10,  a za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi oskarżonym kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Piąty ustalony członek tej grupy przestępczej poszukiwany jest przez Prokuraturę do niniejszej sprawy w odrębnym postępowaniu.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Legnicy

Lidia Tkaczyszyn - rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21152.html
Ten artykuł był czytany 123 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0