Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 20

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
BRUKARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie MURARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie OPERATOR... »Ambasador Polski 2020 – rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2020 ...
Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska... »Helios zaprasza na seanse z cyklu Kultura Dostępna! Helios zaprasza na sea...
W najbliższych tygodniach na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż cztery wyjątkowe filmy p... »MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...15.09.1999 VII edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pn. "Logo na wesoło dla miasta Lubina"

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Powiat udrożnił ruch, zabezpieczył i posprzątał śmieci
Data dodania: 06 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Powiat udrożnił ruch, zabezpieczył i posprzątał śmieci

W nocy z czwartku na piątek (25-26 czerwca) nieznani sprawcy wysypali kilkadziesiąt ton zmieszanych oraz przetworzonych odpadów na drogę 1237D pomiędzy Wielowsią a Parszowicami. Zarządca, jeszcze w piątek, w pierwszej kolejności przywrócił ruch i bezpieczeństwo na „powiatówce”, przenosząc odpady na pobocze. Równocześnie poszukiwał firmy do transportu śmieci na wysypisko, ustalał także kod odpadów i odbiorcę dla frakcji. Na początku tego tygodnia śmieci zostały uprzątnięte i wywiezione na wysypisko. Starostwo w Lubinie wystąpiło do Komendy Powiatowej Policji o podjęcie czynności zmierzających do wykrycia sprawcy, od którego zarządca drogi wyegzekwuje koszty, jakie poniósł z tytułu usunięcia i przekazania zanieczyszczeń do utylizacji.

– Uważam, że Starostwo Powiatowe w Lubinie sprawnie rozwiązało problem, szybko przywracając bezpieczeństwo i ruch na drodze. Apeluję do mieszkańców i uczestników ruchu, którzy w piątek między godzinami 1:15 a 5:00 podróżowali drogą 1237D i mogą posiadać informacje, które pozwolą ustalić sprawcę, by zgłaszali się na Policję. Porzucenie śmieci nie tylko sparaliżowało ruch, ale naraziło podróżujących na utratę zdrowia, a nawet życia – komentuje ścinawski radny Edward Sitarski, który mieszka w Parszowicach.

Powiat z drogi na terenie gminy Ścinawa zebrał aż 32 tony śmieci! Przyjęcie odpadów na składowisku, ich transport, a także uprzątnięcie terenu i zabezpieczenie drogi kosztowało zarządcę ponad 8.000,00 zł.

źródło: Gmina Ścinawa

 

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21158.html
Ten artykuł był czytany 107 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.044 sek.Lubin 1.0