Sobota, 08 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Oferty pracy PUP Lubin Oferty pracy PUP Lubin...
BRUKARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie MURARZ – 5 wolnych miejsc, wymagane doświadczenie w zawodzie OPERATOR... »Ambasador Polski 2020 – rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu KGHM Ambasador Polski 2020 ...
Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska... »Helios zaprasza na seanse z cyklu Kultura Dostępna! Helios zaprasza na sea...
W najbliższych tygodniach na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż cztery wyjątkowe filmy p... »MIESZKANIEC LUBINA ZATRZYMANY ZA FAŁSZYWY ALARM BOMBOWY MIESZKANIEC LUBINA ZAT...
Lubińscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Sprawca był przekonany, że nie zostawił ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Zagłębie Lubin w piłce noznej zdobyło dwa tytuły Mistrza Polski w sezonach 1990/1991 i 2006/2007?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

S3. Jedna jezdnia jeszcze w wakacje?
Data dodania: 07 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

S3. Jedna jezdnia jeszcze w wakacje?

Nowy wykonawca odcinka drogi ekspresowej S3 między Polkowicami i Lubinem prowadzi prace na wielu frontach, ale jeszcze jest sporo pracy. Zadanie ma być zrealizowane do II kwartału 2021 roku, ale jeszcze w te wakacje może się udać przełożenie ruchu na jedną jezdnię.

Mowa o odcinku S3 liczącym 14 km, a ograniczonym węzłami Kaźmierzów i Lubin Północ. To odcinek, gdzie po wielu apelach o mobilizację na budowie doszło do rozwiązania z konsorcjum na Salini, Tadini i Pribex. Umowa zawarta w grudniu 2014 roku została rozwiązana w kwietniu 2019 roku. W wyniku nowego przetargu kontynuację prac powierzono konsorcjum firm Mota Engil Central Europe oraz Masfalt.

Trwa układanie warstwy wiążącej na jezdni pomiędzy Lubinem a Polkowicami, skarpowanie nasypów, a także prace poprawkowe wykonane nieprawidłowo przez poprzedniego wykonawcę, m.in. rozbiórka materaca na terenie szkód górniczych. Wykonywane są roboty mostowe przy zbrojeniu, deskowaniu i profilowaniu stożków oraz prowadzone są roboty kanalizacyjne na wykonywanych rozbiórkach materacy.

Wykonawca przystąpił także do usuwania i utylizacji odpadów pozostawionych przez pierwotnego wykonawcę zadania tj. konsorcjum firm Salini i Pribex. Wykonawca prowadzi prace w taki sposób, aby jeszcze w te wakacje doprowadzić do przełożenia ruchu z drogi tymczasowej na co najmniej jedną jezdnię trasy głównej S3, pomiędzy węzłami Polkowice i Lubin Północ.

Przypomnijmy, że to odcinek realizowany wcześniej przez konsorcjum firm Salini i Pribex, z firmą Salini jako liderem. Mimo wielokrotnych wezwań wykonawcy do powrotu na budowę i prowadzenia robót zgodnie z kontraktem, GDDKiA w oparciu o twarde dane podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z wykonawcą tego odcinka trasy.

Obecny Wykonawca ,firma Mota Engil Central Europe, ma 12 miesięcy na dokończenie robót i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (z wyłączeniem okresów zimowych trwających od 23 grudnia do 15 marca). Zakończenie robót przewidziane jest w II kwartale 2021 r.

 źródło: GDDKiA

foto.GDDKiA Wroclaw

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21165.html
Ten artykuł był czytany 104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0