Wtorek, 24 listopada 2020 r.   Imieniny: Emmy, Flory, Jana
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
BLISKO 5 KILOGRAMÓW NARKOTYKÓW PRZEJĘLI POLICJANCI Z LUBINA I CENTRALNEGO BIURA ŚLEDCZEGO! BLISKO 5 KILOGRAMÓW NA...
Policjanci z CBŚ i Wydziału Kryminalnego z Lubina skonfiskowali ponad 4,7 kilograma marihuany i zatrzymali na gorącym uczynku 34-latka, kt&oacu... »Dzień Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM Dzień Pamięci Ofiar Wy...
Dzień 29 listopada został ustanowiony Dniem Pamięci Ofiar Wypadków w Pracy w KGHM. W tym dniu przypada również IV rocznica tragiczn... »Praca w KGHM - oferty Praca w KGHM - oferty
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Darmowe dostawy z McDonald’s ruszają w Lubinie Darmowe dostawy z McDo...
Od 23 listopada mieszkańcy Lubina mogą zamawiać do domu czy do pracy posiłki z McDonald’s. Przez pierwszy miesiąc każda dostawa jest darmow... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1-8.09.1996 Obchody pierwszych DNI LUBINA

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Bez wyroku w sprawie protestu na torach w Raszówce
Data dodania: 09 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Bez wyroku w sprawie protestu na torach w Raszówce

COVID-19 spowodował kolejne odroczenie, oczekiwanej publikacji wyroku w głośnej sprawie protestu na torach, do którego doszło 8 czerwca 2019 r. w Raszówce.

Teoretycznie proces rusza od początku, ale w praktyce obwinieni mają tylko potwierdzić swoje wcześniejsze zeznania, by 5 sierpnia 2020 r. sędzia Magdalena Bielecka mogła ogłosić wyrok.

– Przekroczyliśmy termin wyznaczony do publikacji wyroku. Jego ogłoszenie zaplanowane było w okresie szczytu pandemii koronorawirusa w Polsce. Z uwagi na dużą liczbę osób uczestniczących w procesie sędzia podjęła – w mojej ocenie bezsprzecznie uzasadnioną decyzję – o odwołaniu posiedzenia. Dlatego proces rusza od początku. Na dzisiejszej rozprawie zdecydowana większość obwinionych i świadków potrzymała złożone wcześniej wyjaśnienia. Mam nadzieję, że z pozostałymi osobami spotkamy się sądzie 5 sierpnia i wtedy też poznamy wyrok – mówi mecenas Łukasz Mika, reprezentujący obwinionych.

21 mieszkańców Raszówki obwinia się o to, że 8 czerwca 2019 r. w rejonie przejazdu kolejowego zatrzymywali się na torowisku bez uzasadnionej przyczyny, tym samym tarasując przejazd i nie opuścili zbiegowiska mimo wezwań policji.

Wszyscy zgodnie odmówili składania zeznań, czują się niewinni i wierzą w umorzenie postępowania.

– Nasze stanowisko się nie zmienia. 8 czerwca 2019 roku zebraliśmy się po to, by w pokojowy sposób wyrazić swój sprzeciw wobec wykluczeniu komunikacyjnemu, które nam groziło. Cel osiągnęliśmy. Dziś pociągi zatrzymują się na wszystkich czterech przystankach Gminy Lubin. Policjanci potwierdzają, że nie doszło do utrudniania czy tamowania ruchu kolejowego, przejazd był otwarty więc nikt nie złamał prawa spacerując po nim, było spokojnie – mówi jeden z obwianych Tadeusz Kosturek, sołtys Raszówki.

Reprezentujący obwinionych mecenas Łukasz Mika wnioskuje o odstąpienie od wymierzanie kary czyli de facto uniewinnienia. Podobne stanowisko zajmują policjanci, którzy zabezpieczali protest. W ich opinii zgromadzenie miało charakter pokojowy, nikt nie był agresywny, a jedyne naruszenie prawa może stanowić nie opuszczenie torowiska mimo wezwań policji.

UG Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21175.html
Ten artykuł był czytany 113 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0