Wtorek, 19 marca 2024 r.   Imieniny: Józefa, Bogdana, Laili
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 47

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Fotowoltaika Lubin

Wiadomości z Lubina
Rozpoczęły się nasadzenia lasów w Hucie Miedzi Głogów Rozpoczęły się nasadze...
140 tys. sadzonek drzew i krzewów leśnych – Huta Miedzi Głogów po raz kolejny rozpoczęła nasadzenia lasów na swoich te... »POLICJANCI PRZESTRZEGAJĄ SENIORÓW PRZED OSZUSTAMI. POLICJANCI PRZESTRZEGA...
Oszuści wymyślają wciąż to nowe metody, by się wzbogacić. Niestety często tak się dzieje kosztem niewinnych, starszych osób. Nie bądźmy ob... »95-lecie Adeli Kandut z miejscowości Obora 95-lecie Adeli Kandut ...
Piękny jubileusz świętowała wraz z rodziną i wójtem Tadeuszem Kielanem Adela Kandut. Mieszkankę Obory już po raz kolejny odwiedził w&oacut... »KGHM – Oferty pracy – Rekrutacja KGHM – Oferty pr...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »

» archiwum wiadomości


Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale

Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.06.2000 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Roman Sadowski a wiceprezydentami: Zofia Heksel, Daniel Cyganowski i Wojciech Trzeciak.

Magazyn elubin.pl



Tanie części zamienne w Ucando



polec prawnika.pl

silesianseo.pll






Wiadomosci z Lubina i okolic
Dróżnik przejazdowy - charakterystyka zawodu
Data dodania: 12 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Dróżnik przejazdowy - charakterystyka zawodu

Będąc dróżnikiem przejazdowym należy wykonywać wiele monotonnych czynności związanych z obsługą danego przejazdu kolejowego. Jednak jest to niezwykle odpowiedzialna profesja. Ważne jest zachowanie skupienia i uwagi, stałe monitorowanie przejazdu, a także słuchanie poleceń dyżurnego ruchu. Pracę dróżnika przejazdowego mogą wykonywać mężczyźni i kobiety.

Dróżnik przejazdowy - co należy do jego obowiązków?

Do podstawowych obowiązków dróżnika przejazdowego należy otwieranie i zamykanie szlabanów kolejowych, czyli otwieranie i zamykanie przejazdu kolejowego. Biorąc pod uwagę jak wiele zdarza się wypadków na niestrzeżonych przejazdach kolejowych, to praca tego specjalisty jest niezwykle potrzebna. Warto zwrócić uwagę na fakt, że by zostać dróżnikiem należy ukończyć branżową lub średnią szkołę techniczną, a także przejść szkolenia w zakresie obsługi niezbędnych urządzeń. Warunki pracy dróżnika są bardzo specyficzne, gdyż znajduje się on stale w niewielkiej budce przy torach i z niej obserwuje przejazd kolejowy. Musi jednak zdać się na polecenia dyżurnego ruchu, gdyż nie jest w stanie ocenić w jakiej odległości znajduje się pociąg zaplanowany na daną godzinę w rozkładzie jazdy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dróżnik przejazdowy musi monitorować stan techniczny zarówno zwrotnic, torów, jak i szlabanu, a także naprawiać te usterki, które jest w stanie naprawić, a w przypadku większych problemów bezzwłocznie o nich informować. Należy do niego również odpowiednie oznakowanie przejazdu w takiej sytuacji. Bardzo istotne w tej pracy jest również przejście odpowiednich szkoleń nie tylko z zakresu obsługi urządzeń, ale również BHP, czy też pierwszej pomocy przedmedycznej.

Czy dróżnik przejazdowy jest dobrze opłacany?

Choć praca dróżnika przejazdowego jest bardzo odpowiedzialna, to często na samym początku otrzymuje on minimalne wynagrodzenie. Mediana zarobków wynosi tu ok. 2600 zł brutto. Natomiast dróżnicy z dłuższym stażem mogą liczyć na płacę w wysokości powyżej 2, 2 zł netto. Oferty pracy dla dróżników przejazdowych pojawiają się nie tylko na stronie PKP, ale również portalach z ogłoszeniami o pracę. Jest to zajęcie dla osób cierpliwych i wytrwałych, a dodatkowo bardzo skrupulatnych i nie poddających się rutynie. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, to możesz aplikować bezpośrednio online.

 

 

Slowa kluczowe: lubin
Wyslij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21182.html
Ten artykul byl czytany 282 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imie: *
Twoj komentarz: *
komentarz nie moze byc dluzszy niї 350 znakуw
Znaczniki HTML: Wyі.
BBCode: Wlaczone

Dostepne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreslenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez uїytkownikуw i gosci portalu sa ich osobista opinia. Redakcja oraz wlasciciele portalu nie biora odpowiedzialnosci za komentarze odwiedzaj±cych.


Copyright © 2006-2024 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.012 sek.Lubin 1.0