Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
DZIELNICOWI WRAZ Z ŻOŁNIERZAMI WSPIERAJĄ SŁUŻBY SANITARNE W WALCE Z COVID -19. DZIELNICOWI WRAZ Z ŻOŁ...
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie nieustannie prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z wystąpieniem... »Rehabilitacja po-COVID-owa w Uzdrowisku Świeradów już dostępna Rehabilitacja po-COVID...
W Uzdrowisku Świeradów powstał specjalny pakiet rehabilitacyjny, adresowany do osób dorosłych i dzieci, które przeszły Covid... »Otwarcie sklepów i galerii handlowych pozwoli gospodarce złapać oddech. Gastronomia i turystyka muszą czekać na szczepionkę Otwarcie sklepów i gal...
Według GUS w październiku sprzedaż detaliczna w cenach stałych spadła o 2,3 proc. w ujęciu rocznym, do czego p... »9 – LETNI CHŁOPIEC WEZWAŁ POLICJĘ GDY OJCIEC BIŁ MATKĘ! 9 – LETNI CHŁOPI...
Oficer dyżurny lubińskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie telefoniczne od 9 – letniego chłopca o awanturze w jego domu, gdzie ojciec ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...09.1999 Zorganizowano I Mistrzostwa Dolnego Śląska w Skatingu na terenie Ośrodka Sportu i rekreacji w Lubinie oraz turniej o Złotą Strzałę

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Praktyczne porady
Data dodania: 24 lipca 2020 — Kategoria: Wiadomości

Jak szukać pracy, aby ją znaleźć? Praktyczne porady

Szukanie pracy potrafi być naprawdę wyczerpujące, czasami można wręcz odnieść wrażenie, że to niemal praca, z tym, że nie otrzymuje się za nią wynagrodzenia. Zatem jeżeli już otrzyma się zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, to znak, że nasze szanse na otrzymanie danej posady są bardzo duże. Ale jak nie zmarnować tej okazji, tego dowiecie się z naszego krótkiego poradnika.

Jak przygotować się do rozmowy o pracę?

Znalezienie pracy marzeń wcale nie jest łatwe, wszak konkurencji jest dużo, a więc na pewno trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje. Jeżeli już przeszło się ten etap rekrutacji i czeka nas rozmowa kwalifikacyjna, to znaczy, że istnieje szansa na otrzymanie pracy. Ale często można popełnić kilka błędów, które choć wydają się nie znaczące, mają wpływ na odrzucenie kandydatury. Na samym początku trzeba oczywiście pamiętać, że jakiekolwiek spóźnienie, choćby o jedną minutę, absolutnie się nie sprawdza. Lepiej przyjść szybciej niż później. Ponadto nigdy nie należy dzwonić w celu przełożenia rozmowy rekrutacyjnej. A więc przygotowując się do rozmowy warto zebrać informacje o firmie, że składało się aplikacje, wiedza o firmie, jej polityce ma bardzo duże znaczenie. W zależności od stanowiska trzeba jeszcze przypomnieć sobie najważniejsze zagadnienia z danej tematyki, gdyż może paść pytanie, które ma na celu weryfikację waszej wiedzy. Nawet jeżeli etap testu macie już za sobą.

Nigdy nie pytaj o warunki finansowe

Choć ofert pracy jest naprawdę sporo, to jednak otrzymanie dobrej może wymagać udowodnienia swoich kwalifikacji. Jednak oceniania jest także osobowość potencjalnego kandydata, choć oczywiście na podstawie kilku minutowej rozmowy nie można tak naprawdę wysnuć wniosku, to jednak rekruterzy oceniają nas na podstawie pierwszego wrażenia. A ono powinno być najlepsze. Zatem nigdy na wstępie nie można pytać i warunki zatrudniania, a przede wszystkim o ten finansowe. To bardzo duże faux pas. Pamiętajcie też, że rozmowa kwalifikacyjna jest uznawana za formalną, a więc trzeba być miłym, ale jednocześnie mówienie kolokwializmami czy też żarty nie wchodzą w grę. Na każde pytanie trzeba odpowiadać zdaniami rozwiniętymi, jednocześnie starając się trzymać nerwy na wodzy, tak, aby rekrutujący nie widział emocji. Szczególnie dotyczy to prac, gdzie trzeba działać pod wpływem chwili, nawet w stresujących warunkach.

 

Słowa kluczowe: lubin pracuj.pl praca
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21233.html
Ten artykuł był czytany 210 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Gość

Gość serwisu
#44033 | 26.07.20 18:50:01Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

co to za porady jak za komuny. Warunki zatrudnienia w tym finansowe powinny jawne i oficjalne tak jak to ma miejsce na zachodzie. Jak przeprowadzę 10 rozmów i przedstawię jednemu najlepszemu kandydatowi ofertę a on mi powie że spodziewał się 2 x więcej. Wtedy ja nadal nie mam pracownika i razem zmarnowaliśmy czas i pieniądze..
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0