Niedziela, 20 września 2020 r.   Imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin





Wiadomości z Lubina
Szkoły na częściowej kwarantannie testują edukację hybrydową Szkoły na częściowej k...
Rodzice różnie reagują, nie rozumieją, że to nie dyrektor decyduje o przejściu na edukację hybrydową lub w pełni zdalną, tylko musi mieć z... »Zabezpiecz swoje mieszkanie i piwnicę. Uważaj na włamywacza!!!! Zabezpiecz swoje miesz...
Lubińscy policjanci przypominają o dokładnym zabezpieczaniu swoich mieszkań i piwnic. Wychodząc do pracy, wybierając się na dłuższy wyjaz... »Opowieści o ludziach: Dla sławy wszystko! Opowieści o ludziach: ...
Nie ogląda się na ludzi, nie słucha co mówią o niej. Wiadomo, w małych miasteczkach każdy kto się wybije ponad przeciętność jest podejrzan... »MDK Lubin - konkurs literacki MDK Lubin - konkurs li...
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIV DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁO... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl



polec prawnika.pl

silesianseo.pll











Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...25.01.1999 Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Urzędem Miejskim w Lubinie a KGHM "Polska Miedź" S.A. - PARTNERSTWO: LUBIN-POLSKA MIEDŻ

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM testuje ZANPERA
Data dodania: 13 sierpnia 2020 — Kategoria: Wiadomości

KGHM testuje ZANPERA

ZANPER – pierwszy pojazd z napędem elektrycznym wyprodukowany przez KGHM ZANAM S.A. – przeszedł testy terenowe, które odbyły się na terenie dróg dojazdowych wokół terenu Zbiornika Osadowego „Żelazny Most” należącego do Oddziału Zakład Hydrotechniczny KGHM Polska Miedź S.A.

Prototypowy pojazd z napędem elektrycznym to pierwszy duży krok KGHM ZANAM w kierunku elektryfikacji podziemnych maszyn górniczych. Ekologiczny pojazd ma służyć do transportu ludzi i materiałów w zakładach górniczych KGHM Polska Miedź S.A. Testy terenowe obejmowały sprawdzenie sterowności oraz możliwości jezdnych na piaszczystym i grząskim podłożu oraz na stromych podjazdach na koronę zbiornika. Próbne jazdy wykonane z pasażerami zakończyły się powodzeniem. Pojazd bardzo dobrze spisywał się w wymagającym terenie.

ZANPER zbudowany jest na bazie Toyoty Landcruiser. Elektryczny układ napędowy oraz oprogramowanie to dzieło inżynierów KGHM ZANAM. Natomiast układ zasilania skonstruowano w oparciu o baterie polskiej produkcji. Układ chłodzenia baterii dostosowany jest do wymagających warunków kopalnianych, w których temperatura sięga nawet do 55 stopni Celsjusza. W trybie szybkiego ładowania baterii ZANPER będzie gotowy do jazdy już po 30 minutach.

Po serii testów powierzchniowych pojazd przejdzie proces certyfikacji i dopuszczeń, a następnie zostanie przekazany do kopalni w celu przeprowadzenia testów w warunkach dołowych.

Doświadczenie zdobyte podczas realizacji tego nowatorskiego projektu zostanie wykorzystane w ciągu najbliższych lat w projektach kolejnych maszyn górniczych z napędem elektrycznym jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie rynku.

kghmzanam.com

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21306.html
Ten artykuł był czytany 119 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0