Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 28

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Opowieści o ludziach: Dla sławy wszystko! Opowieści o ludziach: ...
Nie ogląda się na ludzi, nie słucha co mówią o niej. Wiadomo, w małych miasteczkach każdy kto się wybije ponad przeciętność jest podejrzan... »MDK Lubin - konkurs literacki MDK Lubin - konkurs li...
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIV DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁO... »Sprawcy rozboju na seniorze, przed policjantami schowali się w krzakach. Sprawcy rozboju na sen...
Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00 na osiedlu Zwycięstwa. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie, że dwóch mę... »MDK. Gitariada lubińska – wycieczka archeologiczna (9) Mistrzowskie Warsztaty Gitarowe (2000-2002) MDK. Gitariada lubińsk...
W latach 1999-2002 gitarowa praca u podstaw, prowadzona dotychczas w Młodzieżowym Domu Kultury, została zastąpiona bardziej wymagającą wobec ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Seriale nie tylko zabijają czas, jest też drugie dno
Data dodania: 09 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

Seriale nie tylko zabijają czas, jest też drugie dno

Seriale chyba lubi oglądać większość z nas. Każdy ma swój ulubiony gatunek. I jak się okazuje oglądamy seriale nie tylko po to, by zabić nudę, oderwać się od szarej rzeczywistości, czy zjeść posiłek przy nim, ale mają one również inne znaczenie. Jakie? Okazuje się, że niemałe!

Jedni namiętnie oglądają seriale, a inni twierdzą, że nie, bo przyznawanie się do oglądania niektórych seriali to powód do drwin. Ale każdy z nas jest inny i jeden woli dramaty, a inny akcję. Dlatego telewizja i oferta online musi być zróżnicowana. A każdy serial nam coś daje.

Polacy lubią historie z życia wzięte

Jak się okazuje jesteśmy narodem, który lubi seriale odzwierciedlające prawdziwe życie. I być może dlatego tego typu seriali jest naprawdę sporo. Ale dzięki kanałom filmowym, jak HBO czy Netflix możemy oglądać różne produkcje. Ostatnie lata należą do kilku seriali: Wiedźmin, Peaky Blinders czy Czarnobyl. Każdy z innego gatunku, czyli coś dla miłośników fantasy, dla interesujących się historią i dla poszukujących seriali z dreszczykiem.

Przeżywamy razem z bohaterami

Seriale dają możliwość przeżywania różnych sytuacji. Zdarza się, że sami nie odważymy się na podjęcie różnych decyzji i ryzyka. A w serialu, jak to w serialu, odwagi jest więcej, bo ryzyka nie ma. Dzięki serialom możemy przeżywać różne sytuacje z głównymi bohaterami. Wczuwać się w ich rolę. Skłaniają również do myślenia, jak my zachowalibyśmy się w takiej sytuacji. A czasem podpowiadają rozwiązanie naszych problemów.

Zabawa w detektywa

Seriale kryminalne, jak popularny Detektyw, o którym ciekawostki (dla fanów) można znaleźć na stronie: https://www.zaskakujace.pl/detektyw-ciekawostki-o-serialu/, wciągają widza w grę. A toczy się ona często o życie. W tle wielkie pieniądze i intrygi. I gdy wydaje się, że wszystko jest jasne, sprawa zaczyna się na tyle komplikować, że znów widz jest w punkcie wyjścia. Seriale kryminalne to coś więcej niż tylko kolejne losy głównych bohaterów. Emocje są czasem na tyle duże, że widz dopinguje głównego bohatera z wypiekami na twarzy, jakby kibicował ulubionej drużynie.

Seriale budują więzi

To może być zaskoczenie, ale seriale faktycznie mogą się przyczyniać do poznawania innych ludzi. Mają one swoje fankluby, strony na portalach społecznościowych, gdzie w obrębie zamkniętej grupy wymieniają się informacjami. A dzięki temu można poznać innych, tworząc relację, która przetrwa kolejne długie lata. Popularne seriale są też dobrym tematem do rozmów w gronie znajomych.

Zwykłe, a jak widać seriale mogą być niezwykłe. Spędzamy z nimi czas kilka razy w tygodniu i nie jest to czas stracony.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21401.html
Ten artykuł był czytany 100 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.037 sek.Lubin 1.0