Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Ludmiły, Rościsława
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 31

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>
Wiadomości z Lubina
Dwie huty KGHM znalazły się w gronie dziesięciu zakładów na świecie ze znakiem Copper Mark, prestiżową gwarancją odpowiedzialnej produkcji Dwie huty KGHM znalazł...
Huty Miedzi Głogów i Legnica zyskały wyróżnienie znakiem Copper Mark. Dwa oddziały KGHM mogą korzystać z certyfikatu potwierdzające... »Oferty pracy z PUP Lubin Oferty pracy z PUP Lub...
Przedstawiamy najnowsze oferty pracy dostępne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubinie. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe do pracodawc... »Zupa z zielonej soczewicy z grzanką i serem korycińskim Zupa z zielonej soczew...
Zielona soczewica to ważny składnik diety wegetariańskiej, ale również pyszny dodatek lub baza do zup i różnego rodzaju dań. Poleca... »Kim jest korektor tekstu i jak nim zostać? Kim jest korektor teks...
Korektor jest, jak sama nazwa mówi, specjalistą od wyszukiwania i poprawiania błędów w tekstach. Zwykle pracuje w wydawnictwie ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...04.1997 uruchomiono oficjalny serwis WWW miasta Lubina (ok. 200 stron w trzech językach)

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Młodzieżowa Rada Gminy po ślubowaniu
Data dodania: 11 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

Młodzieżowa Rada Gminy po ślubowaniu

– Pokładamy w was wielkie nadzieje, jesteśmy przekonani, że wasze świeże spojrzenie pozwoli rozwijać się Gminie Lubin jeszcze dynamicznej, a preferencje i oczekiwania młodych ludzi będę eksponowane wyraźniej niż dotychczas – mówił wójt Tadeusz Kielan, podczas inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Lubin.

Szef gminnego samorządu podkreślił, że głos mieszkańców ma fundamentalne znaczenie w tworzeniu gminnej polityki społecznej, inwestycyjnej i kulturalnej.

– Mamy już radę seniorów, radę sołtysów, brakowało nam wyłącznie głosu przedstawicieli młodzieży. Bardzo się cieszę, że nasze spotkanie, w końcu doszło do skutku. Gratuluję wyboru i życzę owocnej pracy – mówił Tadeusz Kielan.

Wójt Gminy Lubina wraz zastępcą Bartoszem Chojnackim, przewodniczącym Rady Gminy Norbertem Grabowskim oraz radnym Patrykiem Jarkowcem wręczyli młodym radnym zaświadczenia o wyborze, a następnie radni złożyli ślubowanie.

Wybrane zostały władze Młodzieżowej Rady Gminy. Na przewodniczącego powołano Wojciecha Rysia, wiceprzewodniczącą została Katarzyna Jarkowiec, a sekretarzem Nikola Koza.

Na pierwszej sesji wybrany został także delegat Młodzieżowej Rady Gminy Lubin na II Dolnośląski Kongres Młodzieży, który w dniach 6-7 października 2020 r. odbędzie się w Krzyżowej.

Naszym przedstawicielem będzie Miłosz Abramczuk.

Tematem, którym w pierwszej kolejności chcą zająć się młodzi radni jest optymalizacja rozkładu jazdy i dostosowanie go potrzeb uczniów, dojeżdżających do szkól w Lubnie.

Zgodnie za statutem, celem Młodzieżowej Rady Gminy Lubin jest upowszechnienia idei samorządności wśród młodzieży oraz jej integracja, reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych oraz organizacji pozarządowych, zgłaszanie wniosków i opinii w sprawach dotyczących problemów młodzieży oraz umożliwienie młodzieży aktywnego udziału w życiu społecznym Gminy Lubin.

 

Skład Młodzieżowej Rady Gminy  w kadencji 2019 – 2021

 1. Dawid Herejczak
 2. Izabela Kożewnikow
 3. Katarzyna Jarkowiec
 4. Nikola Szczygieł
 5. Michał Boczniewicz
 6. Marco Erkens
 7. Wiktoria Ogłozińska
 8. Agata Słota
 9. Kaja Jężak
 10. Zofia Świerzowska
 11. Maciej Marciniak
 12. Nikola Koza
 13. Miłosz Abramczuk
 14. Wojciech Ryś
 15. Jakub Skibik
Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21409.html
Ten artykuł był czytany 131 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0