Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 27

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Opowieści o ludziach: Dla sławy wszystko! Opowieści o ludziach: ...
Nie ogląda się na ludzi, nie słucha co mówią o niej. Wiadomo, w małych miasteczkach każdy kto się wybije ponad przeciętność jest podejrzan... »MDK Lubin - konkurs literacki MDK Lubin - konkurs li...
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIV DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁO... »Sprawcy rozboju na seniorze, przed policjantami schowali się w krzakach. Sprawcy rozboju na sen...
Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00 na osiedlu Zwycięstwa. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie, że dwóch mę... »MDK. Gitariada lubińska – wycieczka archeologiczna (9) Mistrzowskie Warsztaty Gitarowe (2000-2002) MDK. Gitariada lubińsk...
W latach 1999-2002 gitarowa praca u podstaw, prowadzona dotychczas w Młodzieżowym Domu Kultury, została zastąpiona bardziej wymagającą wobec ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...1.10.2002r. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Lubina - Profesorowi Marianowi Zembali, wybitnemu polskiemu kardiochirurgowi

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Młodzieżowa Rada Gminy po ślubowaniu
Data dodania: 11 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

Młodzieżowa Rada Gminy po ślubowaniu

– Pokładamy w was wielkie nadzieje, jesteśmy przekonani, że wasze świeże spojrzenie pozwoli rozwijać się Gminie Lubin jeszcze dynamicznej, a preferencje i oczekiwania młodych ludzi będę eksponowane wyraźniej niż dotychczas – mówił wójt Tadeusz Kielan, podczas inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Gminy Lubin.

Szef gminnego samorządu podkreślił, że głos mieszkańców ma fundamentalne znaczenie w tworzeniu gminnej polityki społecznej, inwestycyjnej i kulturalnej.

– Mamy już radę seniorów, radę sołtysów, brakowało nam wyłącznie głosu przedstawicieli młodzieży. Bardzo się cieszę, że nasze spotkanie, w końcu doszło do skutku. Gratuluję wyboru i życzę owocnej pracy – mówił Tadeusz Kielan.

Wójt Gminy Lubina wraz zastępcą Bartoszem Chojnackim, przewodniczącym Rady Gminy Norbertem Grabowskim oraz radnym Patrykiem Jarkowcem wręczyli młodym radnym zaświadczenia o wyborze, a następnie radni złożyli ślubowanie.

Wybrane zostały władze Młodzieżowej Rady Gminy. Na przewodniczącego powołano Wojciecha Rysia, wiceprzewodniczącą została Katarzyna Jarkowiec, a sekretarzem Nikola Koza.

Na pierwszej sesji wybrany został także delegat Młodzieżowej Rady Gminy Lubin na II Dolnośląski Kongres Młodzieży, który w dniach 6-7 października 2020 r. odbędzie się w Krzyżowej.

Naszym przedstawicielem będzie Miłosz Abramczuk.

Tematem, którym w pierwszej kolejności chcą zająć się młodzi radni jest optymalizacja rozkładu jazdy i dostosowanie go potrzeb uczniów, dojeżdżających do szkól w Lubnie.

Zgodnie za statutem, celem Młodzieżowej Rady Gminy Lubin jest upowszechnienia idei samorządności wśród młodzieży oraz jej integracja, reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych oraz organizacji pozarządowych, zgłaszanie wniosków i opinii w sprawach dotyczących problemów młodzieży oraz umożliwienie młodzieży aktywnego udziału w życiu społecznym Gminy Lubin.

 

Skład Młodzieżowej Rady Gminy  w kadencji 2019 – 2021

 1. Dawid Herejczak
 2. Izabela Kożewnikow
 3. Katarzyna Jarkowiec
 4. Nikola Szczygieł
 5. Michał Boczniewicz
 6. Marco Erkens
 7. Wiktoria Ogłozińska
 8. Agata Słota
 9. Kaja Jężak
 10. Zofia Świerzowska
 11. Maciej Marciniak
 12. Nikola Koza
 13. Miłosz Abramczuk
 14. Wojciech Ryś
 15. Jakub Skibik
Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21409.html
Ten artykuł był czytany 74 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.027 sek.Lubin 1.0