Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 23

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Opowieści o ludziach: Dla sławy wszystko! Opowieści o ludziach: ...
Nie ogląda się na ludzi, nie słucha co mówią o niej. Wiadomo, w małych miasteczkach każdy kto się wybije ponad przeciętność jest podejrzan... »MDK Lubin - konkurs literacki MDK Lubin - konkurs li...
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIV DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁO... »Sprawcy rozboju na seniorze, przed policjantami schowali się w krzakach. Sprawcy rozboju na sen...
Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00 na osiedlu Zwycięstwa. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie, że dwóch mę... »MDK. Gitariada lubińska – wycieczka archeologiczna (9) Mistrzowskie Warsztaty Gitarowe (2000-2002) MDK. Gitariada lubińsk...
W latach 1999-2002 gitarowa praca u podstaw, prowadzona dotychczas w Młodzieżowym Domu Kultury, została zastąpiona bardziej wymagającą wobec ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Według danych z roku 2008 średni dochód na mieszkańca powiatu lubińskiego wynosił 5432,4 zł brutto. Jest to najwyższy wynik w Polsce

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

MDK. Gitariada lubińska – wycieczka archeologiczna (8)
Data dodania: 12 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

MDK. Gitariada lubińska – wycieczka archeologiczna (8)

Koncerty Piano-Forte i Przyjaciele (2003-2008)

Pod koniec 2002 roku w Klubie „Pod Muzami” CK Muza przerwana została realizacja projektu „Simple Duo & Friends. Szczęśliwie jednak lokalnemu środowisku muzycznemu udało się utrzymać to miejsce i wprowadzić do lubińskiej świątyni kultury nowy projekt. Od 2003 roku Lubińskie Porozumienie na Rzecz Edukacji Muzycznej Piano-Forte rozpoczęło organizować cykl koncertów pn. Piano-Forte i Przyjaciele.

Od 2006 r. Simple Duo i uczestnicy zajęć gitarowych MDK. (zespoły muzyczne, pojedyncze osoby z zespołów muzycznych, wyróżniający się uczestnicy koła gitarowego oraz soliści utalentowani wokalnie) czynnie włączyli się do udziału w tych koncertach. W dwóch pierwszych koncertach (24.04. i 23.05.) wystąpiło wówczas m.in. duo gitar klasycznych: Paulina Krzysztoporska – Ada Kozicka i grupa „Acoustic Guitar”: Małgorzata Pieńko-Michał Baka oraz gościnnie Jerzy Wiśniewski – conga.

Od tej pory uczestnicy zajęć muzycznych MDK zdominowali 11 koncertów i zapoczątkowali ustanawianie kolejnych Gitarowych Rekordów Lubina - jednoczesnego wykonania wybranego utworu przez możliwie największą liczbę gitarzystów oraz innych muzyków (w latach 2006-2007 czterokrotnie ustanawiano takie rekordy). W roku szkolnym 2006/2007 młodzież z pracowni muzycznej placówki uczestniczyła w 8 takich koncertach, w ramach których dodatkowo cztery zespoły MDK („Arete”, „C#DD#”, „Punkt Kontrolny” – 27 II 2007 r.; „Arete”, „Velflon” i Michał Kaciuba – 24 IV 2007 r.). uzyskały możliwość w CK Muza dokonania nagrań demo.

Jeszcze w roku szkolnym 2007/2008 odbyły się 3 koncerty z cyklu Piano-Forte i Przyjaciele (23 X, 20 XI, 18 XII), w których wzięło udział 40 osób spośród uczestników pracowni muzycznej MDK: Grupa Simple Duo (Zbyszek Łuszczakiewicz, Wojtek Królikowski, Andrzej Ossowski – animator i gospodarz koncertów); zespół Artimus Anonimus (Dawid Markowski, Paweł Toczek, Bartłomiej Rogus); Grupa Jamowa (Simple Duo oraz Marta Konik, Sylwia Wiktorowska, Michał Baka, Małgorzata Pieńko, Przemek Tryniszewski, Mariusz Nawalicki, Rafał Duszyński, Michał Kaciuba, Artur Błaszkowski, Mariusz Wilanowski); Studio Piosenki (Ania Wołoszyn, Krzysztof Kolada, Agnieszka Frost, Dominika Biały, Alicja Rola, Paula Kordiuk, Kornelia Bohrandt, Dariusz Słaboszewski, Małgorzata Pieńko); Grupa bębniarska Djemboluby; Grupa Katharsis Aves; Grupa Gitar Akustycznych (Natalia Ardel, Daria Pitak, Małgorzata Pieńko, Magda Kłobucka); Sekcja Instrumentów Klawiszowych (Karol Milner – fortepian).

Współorganizatorami koncertów byli: Młodzieżowy Dom Kultury, Centrum Kultury „Muza”, Lubińskie Porozumienie na Rzecz Edukacji Muzycznej Piano-Forte, Sklep muzyczny PIANOFORTE, portal internetowy e-Lubin).

Lubińskie Porozumienie na rzecz Edukacji Muzycznej Piano-Forte

  • Lubińskie Porozumienie na rzecz Edukacji Muzycznej Piano-Forte powstało w 2000 r. z inicjatywy Mirosława Gurgula - przedsiębiorcy, właściciela sklepu muzycznego PIANOFORTE. Pan Mirosław jako rzeczywisty lider, znany i rozpoznawalny w lubińskim środowisku muzycznym, ma na swoim koncie zjednoczenie w tamtym czasie sił, środków i celów w grupie indywidualnie działających nauczycieli muzyki, z których znaczna część podjęła współpracę w ramach Porozumienia.
  • Nauczyciele Porozumienia prowadzili w pojedynkę naukę śpiewu i gry na kilku instrumentach w swoich oddziałach zlokalizowanych w Lubinie, Ścinawie, Kliszowie, Chobieni i Polkowicach. Porozumienie pozyskało do współpracy restaurację "Lutnia"; zorganizowało sporo koncertów muzycznych i imprez okolicznościowych; sklep muzyczny PIANOFORTE uruchomił dla uczestników zajęć gitarowych w MDK wypożyczalnię gitar. W latach 2001-2002 Porozumienie wspierało organizacyjnie Spotkania Autorskie Lubińskiego Środowiska Muzycznego "Simple Duo & Friends" odbywające się co tydzień w Klubie "Pod Muzami". Po wyrugowaniu (przez ówczesną dyrekcję Muzy) Simple Duo & Friends z klubu "Pod Muzami", Porozumienie zorganizowało w to miejsce cykliczne prezentacje swoich uczniów i nauczycieli pn. Piano-Forte i Przyjaciele".
  • W marcu 2002 r. Pan Mirosław przetarł dla Lubina nowy szlak. Ogromnym wysiłkiem własnym i Marcina Domonika zorganizował w klubie "Polonia" pierwszy w naszym mieście i od dawna oczekiwany przez fanów, koncert grupy Pidżama Porno. Koncert zgromadził rzadko spotykaną w lubińskich salach liczbę ok. 500 osób. Mimo, że koncert dla animatora i głównego realizatora wygenerował nieplanowane koszty finansowe, otworzył nowe możliwości organizowania w Lubinie kolejnych koncertów Pidżamy. W latach 2003-2005 Pan Mirosław pilotował koncerty lokalnych zespołów muzycznych w ramach funkcjonowania również w „Polonii” trzech kolejnych sztabów WOŚP. Tę działalność na rzecz rozwoju kultury muzycznej, lubiński animator przypłacił ciężkim pobiciem i długoterminowym pobytem w szpitalu. Obserwowany wcześniej coraz bardziej ograniczony udział wychowanków nauczycieli Porozumienia w koncertach Piano-Forte i Przyjaciele oraz długie leczenie szpitalne Pana Mirosława, doprowadziły w 2006 r. do zaniechania działalności Porozumienia.
  • Odtąd koncerty Piano-Forte i Przyjaciele w CK Muza były realizowane wyłącznie przy udziale przyjaciół z pracowni muzycznej Młodzieżowego Domu Kultury. W 2008 r. projekt pn. Piano-Forte i Przyjaciele został zakończony – w to miejsce pojawił się kolejny projekt, tym razem pod szyldem „LuPA”, do którego już na samym początku Pan Mirosław chętnie przystąpił, wspomagał go w miarę swoich możliwości, w zasadzie niczego nie oczekując w zamian… 
  • Dzisiaj sklep muzyczny Pana Mirka PIANOFORTE jest dla większości kupujących sympatycznym miejscem w Lubinie, gdzie spotykają się z bardzo uprzejmą obsługą, kompetentnym doradztwem, dużym wyborem instrumentów i innych akcesoriów muzycznych oraz korzystnymi cenami… Za co serdeczne dzięki, ale przede wszystkim, Mirku szczególne serdeczne dzięki za całokształt - za 25 lat owocnej współpracy i współdziałania na niwie lubińskiej kultury muzycznej.

cdn.

Andrzej Ossowski

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21412.html
Ten artykuł był czytany 78 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.030 sek.Lubin 1.0