Sobota, 19 września 2020 r.   Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 29

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
Opowieści o ludziach: Dla sławy wszystko! Opowieści o ludziach: ...
Nie ogląda się na ludzi, nie słucha co mówią o niej. Wiadomo, w małych miasteczkach każdy kto się wybije ponad przeciętność jest podejrzan... »MDK Lubin - konkurs literacki MDK Lubin - konkurs li...
Młodzieżowy Dom Kultury w Lubinie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XIV DOLNOŚLĄSKIM PRZEGLĄDZIE TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁO... »Sprawcy rozboju na seniorze, przed policjantami schowali się w krzakach. Sprawcy rozboju na sen...
Do zdarzenia doszło po godzinie 17.00 na osiedlu Zwycięstwa. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie, że dwóch mę... »MDK. Gitariada lubińska – wycieczka archeologiczna (9) Mistrzowskie Warsztaty Gitarowe (2000-2002) MDK. Gitariada lubińsk...
W latach 1999-2002 gitarowa praca u podstaw, prowadzona dotychczas w Młodzieżowym Domu Kultury, została zastąpiona bardziej wymagającą wobec ... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...26.09.1945 Zaczęła funkcjonować szkoła podstawowa przy ul. Odrodzenia 32, nauczanie prowadziły trzy nauczycielki. Czynna była również parafia rzymskokatolicka.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Mieszkanka Lubina zgubiła się w lesie podczas grzybobrania
Data dodania: 14 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

Mieszkanka Lubina zgubiła się w lesie podczas grzybobrania

Mieszkanka Lubina zgubiła się w lesie podczas grzybobrania. Policjanci apelują o zabieranie ze sobą do lasu telefonów komórkowych.

Na szczęście tym razem skończyło się na strachu samej zainteresowanej jak i wystraszonej rodziny. Mieszkanka Lubina wybrała się do lasu na grzyby. Kobieta była ze swoim mężem i córką. Wystarczyła tylko chwila, aby zgubić ze sobą kontakt wzrokowy. Nawoływania i krzyki też nie dały rezultatu. Zaczęły się gorączkowe poszukiwania. Okazało się, że starsza pani nie wzięła ze sobą telefonu komórkowego, a choruje na cukrzycę. Rodzina widząc, że sami sobie nie poradzą, poinformowała policjantów, którzy organizowali akcję poszukiwawczą. Policjanci proszą i apelują do wszystkich osób, które wybierają się na grzyby do lasu o szczególną ostrożność, przede wszystkim zabieranie ze sobą naładowanych telefonów komórkowych i ubieranie kamizelek odblaskowych. W przypadku zagubienia lub utraty orientacji w lesie, ułatwi to akcję poszukiwawczą.

Ta historia na szczęście miała szczęśliwe zakończenie. Okazało się, że kobieta za bardzo odeszła od swoich bliskich i straciła orientację w lesie. Idąc cały czas przez las, wyszła z jego drugiej strony. Nie mając już sił na dalszą drogę, poprosiła o pomoc jednego z mieszkańców wioski, który zawiózł ją do znajomych. Ci z kolei poinformowali męża zaginionej, że zguba się znalazła.
Aby uniknąć tak niebezpiecznych sytuacji, które mogą zakończyć się tragicznie, lubińscy policjanci apelują o rozsądek, rozwagę, większą wyobraźnię i przestrzeganie kilka podstawowych rad:

*Nie wybierajmy się do lasu w pojedynkę.

*Nie oddalajmy się od osób z którymi wybraliśmy się na grzybobranie. Pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym.

*Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy. Warto w Google Maps zaznaczyć miejsce, gdzie zaparkowaliśmy nasze auto.

*Kontrolujmy i zapamiętujmy punkty odniesienia, albo nawet oznaczajmy je, tak aby bez problemu znaleźć drogę powrotną do miejsca z którego wyruszyliśmy.

*Oceńmy realnie swoje możliwości i czas jaki zamierzamy spędzić w lesie.

*Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od swoich pojazdów, stacji czy przystanków kolejowych.

*Nie wybierajmy się do lasu po zmierzchu.

*Jeśli nasi znajomi lub bliscy zabłądzili w lesie, nie zwlekając zaalarmujmy Policję.

* Nigdy nie zostawiajmy w zaparkowanych samochodach cennych przedmiotów, które mogą skusić złodzieja.

Do akcji prowadzonej po zgłoszeniu zaginięcia osoby angażowani są wszyscy policjanci, strażacy, a nawet leśnicy. Wykorzystywane są wszystkie możliwe środki, by jak najszybciej dotrzeć do zaginionego. Często do takich poszukiwań angażowany jest pies tropiący oraz policyjny śmigłowiec, wyposażony w specjalistyczny sprzęt pomagający odnaleźć człowieka w bardzo trudnym i niedostępnym terenie.

Niestety pracę służbom ratunkowym często utrudnia to, że zaginione osoby najczęściej nie mają przy sobie telefonu komórkowego, nie informują też rodziny w którym kierunku udają się na grzybobranie. Dlatego tak ważne jest wyposażenie grzybiarza w naładowany telefon komórkowy, który umożliwi kontakt z policją w sytuacji zagubienia. Warto wychodząc do lasu ubrać kamizelkę odblaskową, dzięki której będziemy bardziej widoczni co zapewne ułatwi służbom szybsze dotarcie do poszukiwanego.

źródło; Policja Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21419.html
Ten artykuł był czytany 66 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0