Wtorek, 27 pazdziernika 2020 r.   Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 36

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
POLICJANCI KONTROLUJĄ OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ NA TERENIE POWIATU LUBIŃSKIEGO POLICJANCI KONTROLUJĄ ...
Lubińscy policjanci sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie, przebywają w wyznaczonym miejscu. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ogran... »Czerwona strefa w całej Polsce i nowa lista obostrzeń! Czerwona strefa w całe...
W całym kraju rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Rząd zdecydował o kolejnych zakazach i ograniczeniach. Od jutra cały kraj jest ... »Terytorialsi wsparciem dla dolnośląskiej opieki medycznej Terytorialsi wsparciem...
Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej nie zwalniają tempa w zakresie działań przeciwkryzysowych. Nie brakuje również chę... »Seniorzy powyżej 70. roku życia mają nie wychodzić z domu bez potrzeby Seniorzy powyżej 70. r...
W rozporządzeniu jest dziwny i niejasny zapis, by osoby po 70. roku życia nie wychodziły bez wyraźnej potrzeby. Co to oznacza dla seniorów... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...18.06.2002r. Nagrodę Miasta Lubina otrzymała Barbara Danek (opiekunka dziecięcego zespołu „GWARKOWIE”) - czek na kwotę 12 000 zł

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Kredyty i pożyczki od kuchni
Data dodania: 18 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

Kredyty i pożyczki od kuchni

Wzięcie pożyczki lub kredytu, to nie tylko radość z uzyskanych na określony cel środków pieniężnych, ale również odpowiedzialność. Tyczy się to zarówno uzgadniania warunków z instytucją finansową, jak i samej spłaty. Jak to wygląda w praktyce? Na to i wiele innych pytań odpowiadamy w artykule.

  1. Pożyczki od parabanków
  2. Kredyty gotówkowe
  3. Kredyty odnawialne

Na rynku znajdziemy wiele ofert pożyczek i kredytów. Ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani hasłami typu kredyt gotówkowy 10 tys na każdy cel na Direct.Money.pl i innymi. Oferty płyną od banków, pośredników finansowych i parabanków. Jednak jeżeli naprawdę potrzebujemy gotówki, to najpierw warto zajrzeć do swoich oszczędności. Jeśli tak zwana świnka-skarbonka świeci pustkami, to można się zwrócić do rodziny lub przyjaciół, czy znajomych. Dopiero w przypadku, kiedy te dwie opcje zawiodą, pomyślny o kredycie lub pożyczce. Dlaczego? Trzeba się liczyć z oprocentowaniem i prowizjami. Ponadto wiąże się to z odpowiedzialnością. Trzeba myśleć przyszłościowo i zanim podpiszemy umowę z instytucją finansową, zastanówmy się nad tym, czy stać nas na to. Jakie opcje mamy do wyboru.

Pożyczki od parabanków

Parabanki są instytucjami, u których zapewne procent będzie wyższy. To jeden z minusów. Prezentują różne oferty: pożyczki na dowód osobisty bez zaświadczeń o zarobkach, bez sprawdzania rejestru BIK, czy KRD, z komornikiem i tak dalej. Jednak nawet, jeżeli instytucja finansowa nie prosi nas o zaświadczenia, to miejmy na uwadze fakt, że na spłatę musimy znaleźć środki finansowe. Każdy dzień spóźnienia ze spłata, to dodatkowe odsetki. Ponadto parabanki często na stałe już współpracują z firmami windykacyjnymi. Po drugie zanim weźmiemy pożyczkę, warto również przeczytać umowę, którą podpisujemy i zapoznać się z warunkami, dopytać, jeśli coś wzbudzi naszą wątpliwość. To się tyczy nie tylko parabanków, ale również banków. Korzystajmy z usług finansowych świadomie, by w przyszłości nic nas nie zaskoczyło.

Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy, to opcja, którą możemy uzyskać w banku. Aby jednak mieć taka możliwość potrzebne są stałe dochody i stabilna sytuacja finansowa. Po uruchomieniu kredytu gotówkowego klient otrzymuje od banku całość środków, o które się ubiegał od samego początku. Z czego składa się kwota do spłaty? Z pożyczonych środków, odsetek, a także ewentualnej prowizji za udzielenie. Można tez wykupić ubezpieczenie. Do końca okresu spłaty oddajemy kwotę, w której zawarte są wcześniej wymienione opłaty. Spłacanie jest nieco wygodniejsze, gdy posiadamy konto w banku, w którym zaciągnęliśmy kredyt – wtedy bank pobiera raty automatycznie. Jednak gdy tak nie jest konieczne jest wysyłanie przelewów. Co zrobić, gdy nie posiadamy środków na spłatę? Można ją zawiesić do sześciu miesięcy. W tym przypadku czas spłaty się wydłuża lub do kolejnych rat doliczana jest określona kwota.

Kredyty odnawialne

Kolejnym rodzajem kredytów jest odnawialny. Czym ona różni się od gotówkowego? Tutaj konieczne jest posiadanie konta bankowego w tej instytucji finansowej, u której się zadłużamy. Jest to stale dostępna linia kredytowa, którą możemy, lecz nie musimy wykorzystywać. Cel – tak, jak w przypadku kredytu gotówkowego – nie ma najmniejszego znaczenia. Umowa zawierana jest zwykle na dwanaście miesięcy i po tym czasie może być odnowiona. Jak wygląda spłata? Co trzeba wiedzieć? W przypadku kredytu odnawialnego każda wpłata przyczynia się do zmniejszenia wykorzystanego limitu. Ostatecznym terminem uregulowania wykorzystanej kwoty jest koniec dwunastomiesięcznej umowy. Do kredytu tego rodzaju również można wykupić ubezpieczenie.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21434.html
Ten artykuł był czytany 104 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.041 sek.Lubin 1.0