Wtorek, 27 pazdziernika 2020 r.   Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 30

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
POLICJANCI KONTROLUJĄ OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ NA TERENIE POWIATU LUBIŃSKIEGO POLICJANCI KONTROLUJĄ ...
Lubińscy policjanci sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie, przebywają w wyznaczonym miejscu. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ogran... »Czerwona strefa w całej Polsce i nowa lista obostrzeń! Czerwona strefa w całe...
W całym kraju rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Rząd zdecydował o kolejnych zakazach i ograniczeniach. Od jutra cały kraj jest ... »Terytorialsi wsparciem dla dolnośląskiej opieki medycznej Terytorialsi wsparciem...
Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej nie zwalniają tempa w zakresie działań przeciwkryzysowych. Nie brakuje również chę... »Seniorzy powyżej 70. roku życia mają nie wychodzić z domu bez potrzeby Seniorzy powyżej 70. r...
W rozporządzeniu jest dziwny i niejasny zapis, by osoby po 70. roku życia nie wychodziły bez wyraźnej potrzeby. Co to oznacza dla seniorów... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Naruszył nietykalność cielesną policjanta, znieważył i groził. Trafił do aresztu.
Data dodania: 21 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

Naruszył nietykalność cielesną policjanta, znieważył i groził. Trafił do aresztu.

Lubińscy policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Lubina odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, znieważenie oraz kierowanie wobec niego gróźb karalnych. Sprawca usłyszał już zarzuty za te przestępstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

W minionym tygodniu policjant wydziału prewencji pełniąc służbę na terenie Lubina zauważył dobrze mu znanego z wcześniejszych interwencji 37 – letniego mężczyznę, który spożywał alkohol w miejscu objętym zakazem. Policjant wezwał więc mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Podczas legitymowania 37 – latka, ten nagle uderzył funkcjonariusza w głowę. Podczas próby obezwładniania agresora, mężczyzna szarpał za mundur policjanta, powodując jego rozerwanie, groził pozbawieniem życia i znieważał. Jak się okazało, sprawca pamiętał, że ten sam policjant zatrzymywał go kilka dni wcześniej za kradzież dwóch beczek piwa z terenu hurtowni w Lubinie i za to próbował się zemścić.

Reakcja interweniującego patrolu była natychmiastowa. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.
Zatrzymany usłyszał już zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zarówno policjant w mundurze, jak i policjant pełniący służbę w ubraniu cywilnym jest prawnie chroniony przed atakami fizycznymi. Prawo przewiduje karę za naruszanie nietykalności cielesnej policjanta, a zachowanie to jest przestępstwem. Naruszeniem nietykalności może być na przykład szarpanie policjanta za mundur, popychanie, a nawet próba zrzucenia czapki policyjnej z głowy. Jeżeli do ataku dochodzi poprzez działanie wspólnie z inną osobą albo dojdzie do użycia broni palnej wobec policjanta lub innego niebezpiecznego narzędzia (np. noża, pałki) to kara za taki atak wynosi nawet do 10 lat więzienia. Jeżeli policjant poniesie śmierć w wyniku takiego ataku, to sprawcy grozi nawet kara dożywotniego więzienia.

Pamiętaj: Jeżeli policjant jest po służbie, ale okaże legitymację i ujawni się jako policjant, to chroniony jest tak, jakby był na służbie. Za atak na niego grożą takie same kary, jakby był na służbie.
Interweniujemy w każdej sytuacji, ryzykując własne życie, nie oglądając się za siebie,. Zawsze do Waszej dyspozycji. W dzień i w nocy, w dni wolne, powszednie i święta. W mrozie i upale. Nie oczekujemy wdzięczności ale szacunku i poszanowania. Tylko tyle i aż tyle. To chyba niezbyt wygórowane oczekiwania wobec tego co Wam oferujemy - bezpieczeństwo. Z całkowitą świadomością realizacji naszych zadań służymy Wam i Waszym bliskim. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie przy akceptacji wielu środowisk ataki na policjantów nie znajdują właściwego potępienia. A w wielu nawet znajdują poklask i akceptację.

Pamiętaj! Jesteśmy dla Was, aby chronić i pomagać. Gotowi poświęcić własne życie, aby Wam i Waszym bliskim nie spadł przysłowiowy włos z głowy. Wskoczymy w ogień, lodowatą wodę, eskortujemy do szpitala, będziemy reanimować, podawać pomocną dłoń. Ale w sytuacji, kiedy podniesiecie na nas rękę, będziemy walczyć o siebie i o to, aby nasze dzieci nie pozostały bez matki lub ojca.

źródło: Policja Lubin

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21445.html
Ten artykuł był czytany 93 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.035 sek.Lubin 1.0