Wtorek, 27 pazdziernika 2020 r.   Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin

Wiadomości z Lubina
POLICJANCI KONTROLUJĄ OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ NA TERENIE POWIATU LUBIŃSKIEGO POLICJANCI KONTROLUJĄ ...
Lubińscy policjanci sprawdzają czy osoby poddane kwarantannie, przebywają w wyznaczonym miejscu. Apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ogran... »Czerwona strefa w całej Polsce i nowa lista obostrzeń! Czerwona strefa w całe...
W całym kraju rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Rząd zdecydował o kolejnych zakazach i ograniczeniach. Od jutra cały kraj jest ... »Terytorialsi wsparciem dla dolnośląskiej opieki medycznej Terytorialsi wsparciem...
Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej nie zwalniają tempa w zakresie działań przeciwkryzysowych. Nie brakuje również chę... »Seniorzy powyżej 70. roku życia mają nie wychodzić z domu bez potrzeby Seniorzy powyżej 70. r...
W rozporządzeniu jest dziwny i niejasny zapis, by osoby po 70. roku życia nie wychodziły bez wyraźnej potrzeby. Co to oznacza dla seniorów... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pllTwoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02.06.2000 Prezydentem Miasta Lubina zostaje Roman Sadowski a wiceprezydentami: Zofia Heksel, Daniel Cyganowski i Wojciech Trzeciak.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM aktywnym twórcą inicjatyw w Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski
Data dodania: 22 września 2020 — Kategoria: Wiadomości

KGHM aktywnym twórcą inicjatyw w Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski

Wdrażanie innowacji, niskoemisyjna energia, kultura dialogu między pracownikami a zarządem, to tylko niektóre z tematów zgłoszonych przez KGHM do prac Konsorcjum w ostatnim czasie. Z inicjatywy Polskiej Miedzi jesienią rozpocznie się cykl seminariów na temat bezpieczeństwa finansowego Spółek Skarbu Państwa, podczas pierwszego seminarium zostanie przedstawiona strategia bezpieczeństwa finansowego z punktu widzenia KGHM Polska Miedź S.A.

Bezpieczeństwo finansowe jest ważnym elementem bezpieczeństwa gospodarczego każdego przedsiębiorstwa, które warunkuje trwałość prowadzonego biznesu. W ramach nowej strategii KGHM, jeszcze przed pandemią, rozpoczął prace nad wdrożeniem modelu zarządzania bezpieczeństwem finansowym w całej grupie kapitałowej. Powstał Zespół Bezpieczeństwa Finansowego, który rozpoczął działanie już po pojawieniu się pandemii, a jest podstawą funkcjonowania nowo wypracowanego modelu. Spółki Skarbu Państwa są dla siebie „spółkami-siostrami”. Współpraca między nimi na różnych płaszczyznach może prowadzić do efektu synergii, do wzmocnienia każdej z nich. KGHM może podzielić się ze swoimi „siostrami” doświadczeniami związanymi z poprawą bezpieczeństwa finansowego – mówi Katarzyna Kreczmańska-Gigol, Wiceprezes Zarządu KGHM ds. Finansowych, członek Rady Konsorcjum.

Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski to organizacja naukowo-przemysłowa, która skupia największe polskie spółki z udziałem Skarbu Państwa. Uczestnicy Konsorcjum tworzą platformę współpracy między nauką a biznesem i administracją publiczną. Koncentrują się na działalności badawczo-naukowej, społecznej i informacyjnej na rzecz bezpieczeństwa gospodarczego kraju oraz polskich przedsiębiorstw. Jednym z priorytetów jest podnoszenie konkurencyjności i wspomaganie rozwoju gospodarczego Polski. Wszystkie prace Konsorcjum realizowane są zarówno przez ludzi biznesu reprezentowanych przez przedstawicieli zaangażowanych spółek, pracowników naukowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz ekspertów zewnętrznych.

Najważniejszym celem Konsorcjum i podstawowym motywem jego istnienia jest realizacja rzeczywistych problemów zgłaszanych przez Spółki Skarbu Państwa i ich wspólna realizacja – mówi prof. Włodzimierz Broński, przewodniczący Rady. - KGHM Polska Miedź S.A. jest jedną z najbardziej aktywnych spółek Konsorcjum. Nie tylko zgłosiło do realizacji wiele ważnych tematów, ale także pracownicy spółki z wielkim zaangażowaniem włączają się w prace nad ich rozwiązywaniem wraz z naukowcami.

W tym roku Konsorcjum uruchamia także program „Polacy zmieniają świat” dedykowany polskim badaczom mieszkającym poza granicami kraju. W jego ramach stworzona zostanie m.in. baza naukowców zawierająca propozycje badań przez nich zgłaszanych, których realizacją mogą być zainteresowane rodzime przedsiębiorstwa.

 
 
Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21449.html
Ten artykuł był czytany 86 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.032 sek.Lubin 1.0