Poniedzialek, 27 września 2021 r.   Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 38

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>


Wiadomości z Lubina
Oferty pracy – Rekrutacja – KGHM Oferty pracy – R...
KGHM zaprasza do współpracy wszystkich, którzy stawiają sobie odważne i ambitne cele – są gotowi na realizację codziennych wy... »Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Lubin drugiej kadencji Wybory do Młodzieżowej...
9 listopada 2021 r. odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Lubin drugiej kadencji. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane będą do 29 paźd... »Polska firma pracuje nad wirtualnym teleportem Polska firma pracuje n...
Przeniesienie się na salę koncertową czy arenę sportowych zmagań zlokalizowane nawet na drugiej półkuli staje się możliwe dzięki wykorzyst... »Budują nowy chodnik z Chobieni do Naroczyc Budują nowy chodnik z ...
Wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 292 z Chobieni do Naroczyc powstaje nowy chodnik. Prace budowlane już trwają.   Przy drodze wojew&oacu... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Po przeprowadzonej w 2000 roku inwentaryzacji przyrodniczej na terenie Lubina stwierdzono występowanie 8 gatunków roślin, grzybów i porostów podlegających ochronie ścisłej, 8 gatunków roślin podlegających ochronie częsciowej oraz 26 gatunków roślin rzadkich, 8 gatunków chronionych i 17 gatunków rzadkich bezkręgowców, wśród ryb 1 gatunek chroniony i 1 rzadki, 5 gatunków chronionych płazów (wszystkie występujące w Polsce gatunki płazów znajdują się pod ochroną) 4 gatunki chronionych gadów (wszystkie występujące w Polsce gatunki gatunki gadów znajdują się pod ochroną_, 92 gatunki chronionych ptaków, 9 gatunków chronionych nietoperzy( wszystkie występujące w Polsce gatunki nietoperzy znajdują się pod ochroną) oraz 6 gatunków chronionych ssaków. Główne zasoby naturalne Lubina to: ruda miedzi, srebro, pokłady żwiru i piasku.

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Reportaż w "Kociołku" (Salezjański Kociołek Kultury 79)
Data dodania: 12 października 2020 — Kategoria: Wiadomości

Reportaż w

Już 16 października Wspólnota „Wiara i Rozum” we współpracy z Parafią pw. św. Jana Bosko w Lubinie, zaprasza na kolejne, 79 spotkanie w ramach Salezjańskiego Kociołka Kultury.

Gościem spotkania będzie Jolanta Krysowata, która od 2014 roku jest wójtem Gminy Wińsko . Nim jednak została samorządowcem dała się poznać jako wybitna dziennikarka (radiowa, telewizyjna, prasowa) oraz reżyserka filmów dokumentalnych, które zdobywały najbardziej prestiżowe nagrody filmowe o randze polskiej i europejskiej (m.in. Grand Press, Prix Europa, Prix Bohemia, Grand Prix KRRiT).

Wyreżyserowała m.in. „Nigdy nie wrócisz do domu”, „Droga Krzyżowa”, „Kim Ki – Dok”, "Co dzień bliżej nieba”, „I nie opuszczę cię aż do śmierci", „Zmartwychwstania miało nie być”. Spod jej pióra wyszły setki artykułów, reportaży i felietonów. Za książkę „Skrzydło anioła” w 2014 roku otrzymała nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Pracowała i współpracowała przez wiele lat m.in. PR Wrocław, TVP, Telewizją Polsat.

Tworzyła niesiona przekonaniem, że „cierpliwe oko zostanie nagrodzone”. Sama o sobie mówi, że zawsze uprawiała dziennikarstwo, „w którym o coś chodziło”. Na październikowym Kociołku zaprezentuje swój film „Zmartwychwstania miało nie być”, dotykający spraw, które wywołują rozpacz, cierpienie, ale też pokazujący cud wewnętrznej przemiany człowieka. Po projekcji zapraszamy do dyskusji przy kubku dobrej kawy. Początek spotkania jak zwykle o 18.30 w sali teatralnej pod kościołem pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

W imieniu organizatorów i własnym

zaprasza dr Zbigniew Rudnicki.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21517.html
Ten artykuł był czytany 142 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2021 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.019 sek.Lubin 1.0