Sobota, 05 grudnia 2020 r.   Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 42

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY PORANEK” W POWIECIE LUBIŃSKIM. PODSUMOWANIE AKCJI ...
Lubińska drogówka w dniach 30 listopada i 1 grudnia przeprowadziła akcję „Trzeźwy Poranek” podczas której przebadano ... »Oszustwo na mail ZUS z ofertą nagrody Oszustwo na mail ZUS z...
Wysyłanie maili z użyciem adresu nadawcy podszywającym się pod adres ZUS oferujących pieniądze za informacje to nowy pomysł oszustów na wy... »Szopka bożonarodzeniowa w lubińskim ZOO Szopka bożonarodzeniow...
ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie zaprasza do odwiedzenia Szopki bożonarodzeniowej w zagrodzie zwierząt gospodarskich. SZOPKA... »Na jesienne chłody: rozgrzewające zupy z dodatkiem boczku Na jesienne chłody: ro...
Kiedy temperatura spada, najlepiej przygotować gęste i pożywne zupy-kremy. Są świetną propozycją na zimne, jesienne dni: rozgrzewają i sycą. Te n... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...VII 1949 Powstanie parafii prawosławnej

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

ZOO Lubin - Szyby bezpieczne dla ptaków
Data dodania: 20 października 2020 — Kategoria: Wiadomości

ZOO Lubin - Szyby bezpieczne dla ptaków

Jak z pewnością zauważyli już niektórzy bywalcy lubińskiego ogrodu zoologicznego w Parku Wrocławskim, od kilku tygodni szyby budynku edukacyjnego/kawiarni nieco się zmieniły.

Stało się to za sprawą nowych zabezpieczeń, które chronią dzikie ptaki przed śmiertelnie niebezpiecznymi zderzeniami ze szklaną powierzchnią.
 
Wcześniejsze zabezpieczenia, stosowane popularnie wizerunki ptaków, okazały się nieskuteczne. Według najnowszych obserwacji i badań okazuje się, że ptaki nie rejestrują jako przeszkody nieruchomej sylwetki innego ptaka, nawet, jeśli jest to sylwetka ptaka drapieżnego. Najnowsze wytyczne wskazują, że najskuteczniejszym zabezpieczeniem szyby jest pokrycie jej na całej powierzchni kropkami, bądź paskami. W związku z tym, przy współpracy z Fundacją Szklane Pułapki, szyby budynku zostały zakropkowane.
 
Zabieg ten był niezbędny dla bezpieczeństwa ptaków, ponieważ Park Wrocławski jest miejscem wyjątkowym, ze względu na różnorodność awifauny. Zaobserwowaliśmy już ok. 60 gatunków dziko żyjących ptaków. Ta wyjątkowo duża ilość gatunków wynika z bioróżnorodności łęgowej, centralnej części parku, która zapewnia miejsca do bytowania, żerowania i lęgów.
 

Zachęcamy do zabezpieczania szyb w domach i mieszkaniach. Kolizje ptaków z szybami są powszechnym problemem i dotyczą nawet niedużych powierzchni szklanych. Warto pomyśleć o zabezpieczeniach nawet mieszkając w bloku.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21549.html
Ten artykuł był czytany 99 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0