Sobota, 05 grudnia 2020 r.   Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY PORANEK” W POWIECIE LUBIŃSKIM. PODSUMOWANIE AKCJI ...
Lubińska drogówka w dniach 30 listopada i 1 grudnia przeprowadziła akcję „Trzeźwy Poranek” podczas której przebadano ... »Oszustwo na mail ZUS z ofertą nagrody Oszustwo na mail ZUS z...
Wysyłanie maili z użyciem adresu nadawcy podszywającym się pod adres ZUS oferujących pieniądze za informacje to nowy pomysł oszustów na wy... »Szopka bożonarodzeniowa w lubińskim ZOO Szopka bożonarodzeniow...
ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie zaprasza do odwiedzenia Szopki bożonarodzeniowej w zagrodzie zwierząt gospodarskich. SZOPKA... »Na jesienne chłody: rozgrzewające zupy z dodatkiem boczku Na jesienne chłody: ro...
Kiedy temperatura spada, najlepiej przygotować gęste i pożywne zupy-kremy. Są świetną propozycją na zimne, jesienne dni: rozgrzewają i sycą. Te n... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...Zagłębie Lubin w piłce noznej zdobyło dwa tytuły Mistrza Polski w sezonach 1990/1991 i 2006/2007?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

SENIORKA STRACIŁA SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. DAŁA SIĘ OSZUKAĆ METODĄ NA POLICJANTA
Data dodania: 27 października 2020 — Kategoria: Wiadomości

SENIORKA STRACIŁA SWOJE OSZCZĘDNOŚCI. DAŁA SIĘ OSZUKAĆ METODĄ NA POLICJANTA

83 – letnia mieszkanka Lubina, odebrała telefon od „fałszywego policjanta”. Rozmówca tak zmanipulował swoją ofiarę, że wyciągnął od starszej kobiety informacje o stanie jej majątku. Zgodnie z zaleceniami oszusta, seniorka miała przygotować pieniądze, które następnie miały zostać przeliczone przez policjanta „po cywilnemu” i spryskane specjalnym płynem, aby w przypadku kradzieży tej gotówki i zatrzymaniu sprawcy, prokurator wiedział, jaką kwotę ma zwrócić pokrzywdzonej. Kobieta była przekonana, że jej pieniądze są w niebezpieczeństwie. Niestety było to oszustwo. Mężczyzna, który pojawił się w mieszkaniu 83 – latki, zabrał reklamówkę w której było ponad 53 tysiące złotych i uciekł. Policjanci apelują do osób starszych o ogromną czujność.

 

Taka sytuacja wydarzyła się w miniony piątek. Na telefon stacjonarny mieszkanki Lubina zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. W trakcie prowadzonej rozmowy z pokrzywdzoną, oszust ustalił, że kobieta ma w mieszkaniu gotówkę o łącznej wartości ponad 53 tysiące złotych. Poinformował 83 – latkę, że do jej mieszkania przyjdzie policjant ubrany „po cywilnemu”, celem spryskania tych pieniędzy specjalnym płynem oraz dokładnego ich przeliczenia. Wmówił starszej kobiecie, że jej pieniądze są zagrożone. Dzięki tym czynnościom w przypadku kradzieży, prokurator będzie wiedział, że gotówka należy do seniorki i jaką kwotę będzie musiał zwrócić właścicielce.

Niestety starsza pani uwierzyła w historię opowiadaną przez fałszywego policjanta i spakowała pieniądze do reklamówki. Kiedy do jej mieszkania przyszedł mężczyzna podający się za funkcjonariusza, seniorka zaczęła wykładać gotówkę na ławę, celem jej przeliczenia i spryskania. Przestępca wyrwał kobiecie reklamówkę, a następnie włożył do niej wyłożoną część pieniędzy i uciekł, zabierając ze sobą całą gotówkę.

Zrozpaczona 83 – latka zgłosiła sprawę policjantom.

Podobne zgłoszenia od mieszkańców Lubina przyjmują lubińscy policjanci. Zgłaszający informują o telefonach od rzekomych funkcjonariuszy i próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta”. Dzwoniący do seniorów oszuści informują m.in. o podrobionych dowodach osobistych seniorów, działających grupach przestępczych, a także opowiadają o prowadzonych przez siebie czynnościach procesowych. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom informacyjnym prowadzonym przez funkcjonariuszy, wielu osobom udaje się uniknąć tego przykrego zdarzenia i nie przekazują swoich oszczędności bezdusznym przestępcom.

Aby zobrazować jak działają oszuści i zminimalizować ilość takich zdarzeń, gdzie ofiarami są osoby starsze, lubińscy policjanci przygotowali spot edukacyjno – informacyjny, który powstał na podstawie prawdziwej historii. Warto go obejrzeć, aby nie dać się nabrać i zmanipulować, a co najważniejsze, aby nie stracić oszczędności.

PAMIĘTAJMY:

- prawdziwi policjanci NIGDY nie przyjmują gotówki!

- prawdziwi policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź innych wartościowych przedmiotów, aby złapać przestępców!

- prawdziwi policjanci NIGDY nie przekazują telefonicznie informacji o prowadzonych przez siebie czynnościach.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21570.html
Ten artykuł był czytany 116 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.034 sek.Lubin 1.0