Sobota, 05 grudnia 2020 r.   Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
PODSUMOWANIE AKCJI „TRZEŹWY PORANEK” W POWIECIE LUBIŃSKIM. PODSUMOWANIE AKCJI ...
Lubińska drogówka w dniach 30 listopada i 1 grudnia przeprowadziła akcję „Trzeźwy Poranek” podczas której przebadano ... »Oszustwo na mail ZUS z ofertą nagrody Oszustwo na mail ZUS z...
Wysyłanie maili z użyciem adresu nadawcy podszywającym się pod adres ZUS oferujących pieniądze za informacje to nowy pomysł oszustów na wy... »Szopka bożonarodzeniowa w lubińskim ZOO Szopka bożonarodzeniow...
ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie zaprasza do odwiedzenia Szopki bożonarodzeniowej w zagrodzie zwierząt gospodarskich. SZOPKA... »Na jesienne chłody: rozgrzewające zupy z dodatkiem boczku Na jesienne chłody: ro...
Kiedy temperatura spada, najlepiej przygotować gęste i pożywne zupy-kremy. Są świetną propozycją na zimne, jesienne dni: rozgrzewają i sycą. Te n... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.plpolec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...29.10.1998 Na stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano Romana Jasińskiego

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

KGHM dołącza do Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom
Data dodania: 28 października 2020 — Kategoria: Wiadomości

KGHM dołącza do Solidarnościowego Korpusu Pomocy Seniorom

Pomagamy, wspieramy, działamy - KGHM Polska Miedź S.A. przystąpiła do rządowego programu Solidarnościowy Korpus Pomocy Seniorom. Spółka po raz kolejny włącza się w projekt, który ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Miedziowy gigant będzie wspierać seniorów tam, gdzie pojawią się wyzwania związane z izolacją.

Inicjatorem i koordynatorem Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Program pozwala na m.in. pomoc w dostarczeniu niezbędnych produktów do domów osób starszych, tak, by ograniczyć wychodzenie na zewnątrz podczas pandemii. Z programu mogą skorzystać osoby po 70 roku życia. W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie przed 70. rokiem życia. Potrzebujące pomocy osoby korzystają z infolinii uruchomionej w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11.

KGHM jest zawsze gotowy do pomocy najbardziej potrzebującym osobom. W tym trudnym czasie związanym z pandemią chcemy być solidarni i pokazać to w praktycznych działaniach. Ochrona naszych rodziców czy dziadków to nasz obowiązek. Angażujemy wolontariuszy naszej firmy. Uruchamiamy kompleksowy pakiet wsparcia seniorów, który będziemy realizować na Dolnym Śląsku, gdzie bije serce naszej firmy – powiedział Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zwraca uwagę na szczególną rolę szerokiej współpracy na rzecz osób starszych.

– Kolejne firmy, organizacje i osoby włączają się w pomoc w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów, co ogromnie nas cieszy. Dziękuję KGHM za dołączenie do grona tych, którym los osób starszych nie jest obojętny. Jestem przekonana, że działając wspólnie, uda nam się zadbać o ich bezpieczeństwo. Czas pandemii to wielki sprawdzian z naszej odpowiedzialności i solidarności społecznej. Wierzę, że zdamy ten egzamin – mówi Minister Marlena Maląg.

KGHM rozpoczęło akcje pomocowe

KGHM, przy wsparciu wolontariuszy, regionalnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Caritasu i lokalnych NGOs, przygotował plan działań zwiększający bezpieczeństwo seniorów. Firma przekaże osobom starszym pakiety ze środkami bezpieczeństwa, w tym środkami do dezynfekcji. Najbardziej potrzebujący otrzymają żywność. Przewidziano także zdalne wsparcie psychologów.

W ramach strony internetowej zdrowie.kghm.com spółka uruchomi nowy dział dedykowany seniorom. Zainteresowane osoby starsze znajdą tam porady i wskazówki, jak przetrwać pandemię w dobrej kondycji, a także wiele propozycji: krótkie filmy z instrukcjami, jak zadbać o zdrowie, formę i nawyki żywieniowe w izolacji oraz kursy, propozycje kulturalne czy zaangażowanie w wolontariat.

KGHM pragnie również wykorzystać potencjał osób starszych, które powinny pozostawać w najbliższych tygodniach w domach. Seniorzy będą mogli, jako wolontariusze m.in. udzielać korepetycji uczniom z Zagłębia Miedziowego czy przygotowywać ozdoby świąteczne, które wolontariusze przekażą innym potrzebującym.

Miedziowy gigant uruchamia też akcję „Zapal znicz i wypielęgnuj grób”. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Dlatego to ochotnicy zajmą się ważnymi pracami przy grobach bliskich. Wolontariusze chętni do wzięcia udziału w projekcie mogą się już zgłaszać, pisząc na adres wolontariat@kghm.com.

Szukamy wolontariuszy do Korpusu Pomocy Seniorom

KGHM przystępuje do rządowego programu Solidarnościowy Korpus Pomocy Seniorom. W ramach programu, za pośrednictwem strony internetowej wspierajseniora.pl  i lokalnych ośrodków pomocy społecznej, napływają już setki zgłoszeń od pozostających w domach. Zgłaszane potrzeby to najczęściej pomoc w zrobieniu zakupów, umówienie wizyty lekarskiej, załatwienie pilnej sprawy urzędowej czy wyprowadzenie psa na spacer. Każde wsparcie zmniejsza ryzyko zakażenia osób starszych.

KGHM zachęca do przyłączenia się do rządowej akcji pomocy seniorom wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska.

Jak to działa?

- zarejestruj się przez stronę wspierajseniora.pl

- zapytaj starszych sąsiadów, czego potrzebują: możesz zrobić zakupy, wynieść śmieci czy wyprowadzić psa

- zadzwoń do starszych znajomych. Dowiedz się, czy potrzebują wsparcia

- jeśli chcesz wziąć udział w lokalnych akcjach wolontariackich KGHM (np. „Zapal znicz i wypielęgnuj grób”) napisz wiadomość na adres: wolontariat@kghm.com

Pamiętaj! Podczas wizyt u osób starszych konieczne jest zachowanie zasad DDM – zachowuj dystans, pamiętaj o dezynfekcji i noś maseczkę ochronną.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21576.html
Ten artykuł był czytany 113 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 3.277 sek.Lubin 1.0