Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Lechosława, Konrada
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 34

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
DWÓCH NIEODPOWIEDZIALNYCH KIEROWCÓW WYELIMINOWANYCH Z RUCHU DWÓCH NIEODPOWIEDZIALN...
Tylko w jednym dniu lubińscy policjanci zatrzymali i wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nieodpowiedzialnych kierowców, kt&oacu... »Gigantyczna inwestycja w czyste powietrze na Dolnym Śląsku. KGHM buduje Instalację Oczyszczania Gazów w Hucie Miedzi Legnica Gigantyczna inwestycja...
Mimo wyjątkowego, podporządkowanemu procedurom epidemicznym roku, KGHM rozpoczyna zgodnie z planem kolejną ważną dla środowiska inwestycję w Huci... »DZIELNICOWI WRAZ Z ŻOŁNIERZAMI WSPIERAJĄ SŁUŻBY SANITARNE W WALCE Z COVID -19. DZIELNICOWI WRAZ Z ŻOŁ...
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubinie nieustannie prowadzą kontrole pod kątem przestrzegania obostrzeń związanych z wystąpieniem... »Rehabilitacja po-COVID-owa w Uzdrowisku Świeradów już dostępna Rehabilitacja po-COVID...
W Uzdrowisku Świeradów powstał specjalny pakiet rehabilitacyjny, adresowany do osób dorosłych i dzieci, które przeszły Covid... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?..."Kielich" to najwyższa w Polsce wieża wspinaczkowa, wysokości 32,5 m?

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Organizacja transportu zbiorowego od 2 listopada 2020
Data dodania: 30 października 2020 — Kategoria: Wiadomości

Organizacja transportu zbiorowego od 2 listopada 2020

Informujemy, iż od 2 listopada 2020 r. autobusy Lubińskich Przewozów Pasażerskich w dni robocze kursować będą do odwołania według feryjnego rozkładu jazdy.

Linie nr 121 i 131 nadal kursować będą według roboczego rozkładu jazdy. Wprowadzenie feryjnego rozkładu jazdy zakłada min. zwieszenie funkcjonowania sezonowej linii nr 8 oraz brak dodatkowych kursów linii nr 4 do przystanku Lubin Osiek-Działki Pętla.

Powyższa zmiana podyktowana jest wprowadzeniem od 24 października br. na terenie całej Polski tzw. strefy czerwonej. Wprowadzone obostrzenia dotyczą m.in. edukacji oraz życia społecznego. Uczniowie: klas IV-VIII szkół podstawowych, wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie. Wprowadzono również ograniczenia dotyczące przemieszczania się (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00) dzieci do 16 roku życia tylko pod opieką rodzica lub opiekuna.

Informujemy także, iż zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia środkami publicznego transportu zbiorowego może podróżować ograniczona liczba osób. W autobusach LPP możne przebywać, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Przykład: Jeżeli w autobusie jest 30 miejsc siedzących i 70 stojących (w sumie 100), to równocześnie może nim jechać 30 osób. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna.

Przypominamy również o obowiązku zakrywania w autobusach ust i nosa. Z obowiązku zakrywania ust i nosa są zwolnione jedynie osoby posiadające zaświadczenie lekarskie lub dokument potwierdzający: całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, trudności w samodzielnym odkryciu lub zakryciu ust lub nosa.

Wprowadzane zmiany w rozkładzie jazdy mają zapewnić tylko podstawowe potrzeby komunikacyjne pasażerów np. dojazd i powrót do/z zakładów pracy. Prosimy także o umożliwienie pierwszeństwa przejazdu seniorom i osobom mającym problemy z poruszaniem się.

Powiat Lubiński stale monitoruje doniesienia dotyczące pandemii w związku, z czym ewentualne kolejne komunikaty dotyczące funkcjonowania komunikacji powiatowej zamieszczać będzie na stronie internetowej Operatora - www.pks.lubin.pl

Słowa kluczowe: lubin komunikacja
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21588.html
Ten artykuł był czytany 105 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.028 sek.Lubin 1.0