Poniedzialek, 30 listopada 2020 r.   Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 35

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
RCS otwiera tor do jazdy szybkiej RCS otwiera tor do jaz...
W niedzielę 29 listopada 2020r. Regionalne Centrum Sportowe startuje z sezonem zimowym 2020/2021. Od godz. 12:00 RCS zaprasza na tor do jazdy sz... »WJECHAŁ SAMOCHODEM OSOBOWYM W ROWERZYSTKĘ! WJECHAŁ SAMOCHODEM OSO...
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzystce poruszającej się w prawidłowy sposób po drodze dla rowerów, było powodem wypadk... »Dziennik Turystyczny – Wander Book || Muzeum Historyczne w Lubinie Dziennik Turystyczny &...
Jesienią tego roku Muzeum Historyczne w Lubinie dołączyło do międzynarodowego projektu turystycznego Wander Book, którego ideą jest stworz... »Licytacje komornicze: Obwieszczenia Licytacje komornicze: ...
Licytacje opublikowane dnia: 27 listopada 2020   Kategoria: mieszkania 1. lokal mieszkalny, lokalizacja: Trzebnica. cena wywoławcza: 2334... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...6.04.1996 uroczystość wręczenia dowodu osobistego oraz poświadczenia obywatelstwa polskiego pani Halinie Brodowskiej z Kazachstanu, która została zaproszona do osiedlenia się na stałe na terenie miasta

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

MYŚLAŁ, ŻE BIERZE UDZIAŁ W AKCJI POLICYJNEJ. STRACIŁ 40 TYSIĘCY.
Data dodania: 13 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

MYŚLAŁ, ŻE BIERZE UDZIAŁ W AKCJI POLICYJNEJ. STRACIŁ 40 TYSIĘCY.

Mieszkaniec Lubina w wieku 87 lat stracił 40 tysięcy złotych. Mężczyzna był przekonany, że bierze udział w akcji policyjnej. Po telefonie od fałszywej policjantki, 87 – latek udał się do banku, wybrał gotówkę, a następnie przekazał ją do rąk fałszywego policjanta. Cały czas był podsłuchiwany przez przestępców na swoim telefonie komórkowym. W banku, zaniepokojonej pracownicy powiedział, że pieniądze potrzebuje dla wnuczki, która kupiła mieszkanie. Kolejny raz apelujemy o nieprzekazywanie pieniędzy obcym osobom. Policjanci nigdy nie proszą o udział w swoich działaniach, nie proszą również o przekazywanie pieniędzy. Seniorze, nie daj się oszukać.

Ostatnio informowaliśmy o kolejnych oszustwach w Lubinie metodami „na członka rodziny”, „na policjanta” czy „na adwokata”.

- 12 listopada br. otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie o tego typu przestępstwie. 87-letni mieszkaniec Lubina zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, że nieznana mu kobieta podczas rozmowy telefonicznej, przedstawiając się jako policjantka z tutejszej jednostki, poinformowała, że pieniądze mężczyzny, które trzyma w banku są zagrożone i zostały zabezpieczone przez policję. Oszustka kazała udać się mężczyźnie do banku i wybrać gotówkę w kwocie 40 tysięcy złotych. Pokrzywdzony kierowany cały czas przez sprawczynię, dokonał wypłaty pieniędzy w placówce bankowej w kwocie 40 000 zł, które następnie przekazał nieznanemu mężczyźnie pod swoim domem, który przedstawił się za policjanta - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie

.

Śledczy podczas przesłuchania ustalili, że mężczyzna za namową oszustów, okłamał kasjerkę w banku, informując ją, że pieniądze potrzebne mu są dla wnuczki, która kupiła mieszkanie. 87 – latek chciał nawet zawieźć pieniądze bezpośrednio do komendy, jednakże sprawcy powiedzieli mu, że to to tylko zepsuje całą akcję.

Policjanci będą teraz wyjaśniać całą sytuację i dążyć do zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

Oszuści działający ww. metodami są bezwzględni i pozbawieni jakichkolwiek skrupułów. Najczęściej okradają osoby starsze, mieszkające samotnie.

Policjanci apelują do wnuków, dzieci, sąsiadów osób starszych, aby ostrzegać o tego typu przestępstwach, a także do samych seniorów. Często, aby uniknąć takiego zagrożenia, wystarczy pamiętać o zwykłych środkach ostrożności.

Pamiętajmy, że mundurowi nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym. Prawdziwy policjant nikomu nie może kazać wyrzucać pieniędzy przez okno, balkon czy pozostawiać w jakimś umówionym miejscu.

źródło: KPP w Lubinie

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21650.html
Ten artykuł był czytany 1371 razy.


1 komentarz

Napisz komentarz!

~Kristin

Gość serwisu
#44055 | 17.11.20 17:59:18Zgłoś naruszenie netykiety/regulaminu.

This text is priceless. When can I find out more?<br /> Koszulka Polska
Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.039 sek.Lubin 1.0