Poniedzialek, 30 listopada 2020 r.   Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Witaj, Społecznosć Lubina gość! Zarejestruj się lub Zaloguj do serwisu | Ilość osób online 32

Portal Lubina


UWAGA! Ten serwis uzywa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgode na to) ->>

Praca Lubin
Wiadomości z Lubina
RCS otwiera tor do jazdy szybkiej RCS otwiera tor do jaz...
W niedzielę 29 listopada 2020r. Regionalne Centrum Sportowe startuje z sezonem zimowym 2020/2021. Od godz. 12:00 RCS zaprasza na tor do jazdy sz... »WJECHAŁ SAMOCHODEM OSOBOWYM W ROWERZYSTKĘ! WJECHAŁ SAMOCHODEM OSO...
Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu rowerzystce poruszającej się w prawidłowy sposób po drodze dla rowerów, było powodem wypadk... »Dziennik Turystyczny – Wander Book || Muzeum Historyczne w Lubinie Dziennik Turystyczny &...
Jesienią tego roku Muzeum Historyczne w Lubinie dołączyło do międzynarodowego projektu turystycznego Wander Book, którego ideą jest stworz... »Licytacje komornicze: Obwieszczenia Licytacje komornicze: ...
Licytacje opublikowane dnia: 27 listopada 2020   Kategoria: mieszkania 1. lokal mieszkalny, lokalizacja: Trzebnica. cena wywoławcza: 2334... »

» archiwum wiadomości

Magazyn elubin.pl

Magazyn elubin.pl

polec prawnika.pl

silesianseo.pll

Twoja wyszukiwarka

Zdrowie
Edukacja
Miasto
Lokale
Czy wiesz, że...?
Czy wiesz, że?...02-08.09.1999 Podpisanie z miastami Böblingen, Hof, powiatem Rhain-Lahn listów intencyjnych dotyczących przyszłego partnerstwa

Pogoda
YoWindow.com
Wybrane wiadomości
Wiadomości z Lubina i okolic

Odpoczynek jako nowa forma rozrywki w czasach pandemii
Data dodania: 14 listopada 2020 — Kategoria: Wiadomości

Odpoczynek jako nowa forma rozrywki w czasach pandemii

Racjonalny odpoczynek pozwala na regenerację organizmu i nabranie sił do pracy. Ma ogromne znaczenie dla zachowania dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego. Kiedy odpoczywamy następuje zwolnienie, które pozwala na rozsądne gospodarowanie energią podczas pracy i nasilonego stresu. Obecnie ważną rolę w sposobie odpoczywania odgrywają rozrywki online.

 

Zmęczenie to uczucie osłabienia fizycznego i psychicznego, które pojawia się po intensywnej pracy, długotrwałym stresie lub monotonnych czynnościach. Choć zmęczenie kojarzy się z pracą fizyczną, obecnie odczuwane jest również zmęczenie psychiczne, które narusza wydolność systemu nerwowego. W przypadku tego pierwszego regenerację przynosi sen, natomiast w stanie zmęczenia psychicznego mamy problemy z zaśnięciem, jesteśmy niespokojni i budzimy się nadal zmęczeni. Może być to sygnał, że mamy na przykład nadmiar obowiązków lub żyjemy w nieustannym stresie.

Choć często odpoczynek kojarzy się z lenistwem lub bezczynnością, jest to po prostu przerwa do nabrania sił poprzez robienie tego, co sprawia nam przyjemność. Odpoczynek to nie czas wolny. Relaks polegający na bezczynnym oglądaniu telewizji lub przeglądaniu Internetu jest potrzebny, jednak nie przywraca sił. Odpoczynek, który pozwala odzyskać energię to odpoczynek czynny.

Jak pokazują wyniki sondy przeprowadzonej przez serwis Prezentmarzeń najbardziej w czasie pandemii brakuje nam spotkań z bliskimi i przyjaciółmi (41%), swobodnego spędzania czasu na zewnątrz (17%), wyjść do instytucji kultury (15%), aktywnej rozrywki (14%) oraz dodatkowych zajęć realizujących pasje (13%).

35% zapytanych Polaków uważa, że pozostając w domu można rozwijać w tym czasie swoje inne zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności, uczestnicząc w transmisjach online. Dla 22% dobrym źródłem poszerzania wiedzy są różnego rodzaju kursy on-line.

Często jednak mamy ogromną trudność z zagospodarowaniem czasu. Powinniśmy wybrać coś, co sprawia nam przyjemność i daje pozytywną energię oraz przełoży się na lepszą jakość życia. Nie ma jednego sposobu na odpoczynek - każdy ma inne zainteresowania i co innego sprawia mu przyjemność.

Zostając w domu możemy aktywnie ćwiczyć, rozwijać zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności. Dobrym rozwiązaniem, sprzyjającym rozluźnieniu i regeneracji psychicznej, jest znalezienie sobie hobby, któremu możemy poświęcić obecnie więcej czasu. Kursy online stały się alternatywą na spędzanie czasu wolnego. Szeroki wachlarz tematów pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Oferują różnego rodzaju zajęcia manualne, plastyczne czy kulinarne, które mogą być ciekawą i pożyteczną formą spędzania czasu. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Polacy próbują znaleźć różne aktywności i rozrywki, spędzając czas w domu z powodu zagrożenia koronawirusem. Dla 25% respondentów najlepszą formą odstresowania się jest czytanie książek, oglądanie filmów i seriali. Według 22% dobrym sposobem są ćwiczenia fitness lub jogi, realizowane z wykorzystaniem kursów on-line. Zdaniem 20% to gry wirtualne pomagają się zrelaksować. W opinii 18% zapytanych Polaków najlepiej jest spędzić czas w domu ucząc się nowych rzeczy, na przykład realizując kursy językowe on-line.

Czas spędzony w domu, który ma zmniejszyć ryzyko zakażenia nas i naszych bliskich koronawirusem, możemy aktywnie i kreatywnie wykorzystać, ćwicząc i rozwijając nowe zainteresowania. Sport i hobby, jak pokazały odpowiedzi respondentów badania „Polacy a stres w pracy i w życiu” serwisu Prezentmarzeń, to najlepsze antidotum na stres, którego w ostatnim czasie mamy zdecydowanie za dużo.

To, ile czasu odpoczywamy i potrzebujemy na efektywny wypoczynek zależy od indywidualnych potrzeb. Niektórym wystarczy weekend aby odzyskać siły, inni potrzebują dłuższego urlopu. Najważniejsze jest jednak aby nauczyć się odpoczywać codziennie. Specjaliści zalecają minimum pół godziny dziennie lub przynajmniej jeden dzień w tygodniu. Ważne jest aby o tym pamiętać ponieważ kiedy nie odpoczywamy osłabiamy nasz układ odpornościowy i cały organizm.

Słowa kluczowe: lubin
Wyślij link znajomemu: http://elubin.pl/wiadomosci,21652.html
Ten artykuł był czytany 233 razy.


brak komentarzy

Napisz komentarz!

Twoje imię: *
Twój komentarz: *
komentarz nie może być dłuższy niż 350 znaków
Znaczniki HTML: Wył.
BBCode: Włączone

Dostępne znaczniki:
[i] pochylenie [/i]
[b] pogrubienie [/b]
[u] podkreślenie [/u]


* - wymagane pola do dodania komentarza.

Wszystkie komentarze umieszczane przez użytkowników i gości portalu są ich osobistą opinią. Redakcja oraz właściciele portalu nie biorą odpowiedzialności za komentarze odwiedzających.


Copyright © 2006-2020 Portal miasta Lubina.
Strona wygenerowana w 0.031 sek.Lubin 1.0